Распечатать страницу

Практичне заняття №6, Редагування новинних телепрограм

« Назад

Код роботи: 1043

Вид роботи: Практичне заняття

Предмет: Журналістський фах

Тема: №6, Редагування новинних телепрограм

Кількість сторінок: 17

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Мета: з’ясувати особливості редагування новинних телепрограм; розкрити специфіку редагування закадрового тексту; охарактеризувати вимоги до stand-up у сюжеті; ознайомити з поняттями «синхрон», «інтершум», «репераунд», розвивати навички редагування новинних телепрограм.

Зміст лабораторного заняття

1. Робота шеф-редактора новин.

2. Закадровий текст, особливості його редагування.

3. Вимоги до stand-up.

4. Синхрон, інтершум та репераунд у сюжеті.

Методичні вказівки до виконання завдання

1. Підготуйте теоретичні питання, використовуючи матеріали лекції.

2. Проаналізуйте кілька випусків новин одного із національних телеканалів (за власним вибором). З’ясуйте особливості композиції та верстки новин цього каналу. Результати аналізу подайте письмово.

3. Відредагуйте закадровий текстовий матеріал до новинних сюжетів.

Талант на мільйон

Талантам треба допомагати! Телеканал СТБ шукає таланти. В тому числі і у Черкасах.

Свій співаючий Іглесіас живе на Черкащині. Щоправда не Енріке, а Армандо. Юний талант тільки-но закінчив 11 -й клас і вирішив випробувати свої сили на кастингу у новому телевізійному проекті «Україна має талант», який започаткував телеканал СТБ. 20 січня на конкурсному відборі телевізійники відзначили ще кілька рідкісних черкаських перлин - дівчину, яка вільно рухає усіма м»язами живота - вздовж і впоперек та ще кілька танцювальних колективів, які без страху виконують надзвичайно складні силові та акробатичні трюки.

Незвичний стриптиз, спортивні та бальні танці, брейк-данс і співи -черкаські таланти об»єднав один коридор. Майбутні зірки готуються до кастингу на телеконкурс із мільйонним призовим фондом. Щоправда за гроші конкурсанти не дуже переймаються, найбільше - бояться конкуренції.

СИНХ1 Катя, гімнастка: «Будут більше брать не цнркачей, певцов и танцоров, а будут брать оригинальніе таланті».

СИНХ 2-3 Слем, брейк-дансер: «Вам мільйон не потрібен? - Зачем? Не в деньгах счастье!) (Будем танцевать брейк, будет туса, всех прокачаєм, будет жарко!».

Жарко стає вже у коридорі. Хлопці демонструють свої вміння прямісінько на брудній підлозі.

СИНХ 4 05:40 - 05:55. ПРЯМОЙ ЗВУК ПАРУ КАДРОВ ТАНЦА...

У коридорі - талант на таланті. Виявляється на Черкащині є навіть свій співочий Іглесіас. Йому до вподоби пісні Віталія Козловського.

СИНХ 5 «Тільки біль на згадку залишила і зламала мої крила, моє життя...»

А ось Іглесіас вже на сцені. Посміхається як справжня зірка і дуже просить журі взяли його до фіналу. А от ця конкурсантка нікого не вмовляла. Вона просто шокувала суддів оригінальними танцями живота та своїми надзвичайними фізичними можливостями.

СИНХ 6:16,50-17,00 «Девочка двигает мьішцамии живота вдоль и поперек! УЖАСИ!»

Ці здібності у Аліни - з народження. Без усіляких тренувань. А ще чудо-дівчина співає та пише вірші. І зовсім не нервує на сцені.

СИНХ 7 Аліна, має чудо-здібності: «Я відчувала себе вільно, я на сцені вже не перший раз, тому показала все, що вміла. Думаю, що сподобалося, бо бачила обличчя усміхнені».

Далі конкурсанти танцюють, співають та читають гуморески. Організатори готові оцінити талант кожного. Поки найбільше вразили дніпропетровці.

СИНХ 8 Катерина Бархаленко, лінійний продюсер проекту: «У нас были гипнотизеры, был мужчина с косой, но мы его не допустили, для нас было было рисковано. Была семья силачей - силовой атракцион сильно поразил!»

Черкаський Іглесіас журі також припав до душі, - зізнаються по секрету організатори. Утім, чи потрапить він на наступний телевізійний кастинг?

Незабутній вождь

Про Леніна ще пам"ятають. Принаймні 4 рази в рік комуністи святкують " ленінські дати". Цього разу симпатики вождя пролетаріату відзначили День пам"яті та провели мітинг протесту. 21 січня - 85 -річниця з дня смерті Леніна. За традицією комуністи зібралися на площі, де свого часу стояв пам"ятник вождю. Без кам"яної споруди поряд комуністи не почувались незахищено. Для переконливості виставили двох Ленінів – одного у вигляді бюсту, іншого -на портреті. Перший секретар Черкаського обкому партії Віктор Роєнко запевнив, що ілюстративного матеріалу у штабі комуністів достатньо.

СИНХ Віктор Роєнко, перший секретар Черкаського комітету комітету КПУ: «В нас бюсти і пам"ятники є, зберігаємо їх як в роки війни зберігали пам"ятники Леніну. Тільки повернеться радянська влада на видному місці ми встановимо бюсти і портрети Леніну, а пам"ятники ми встановимо скрізь, де вони були знесені».