Распечатать страницу

Практичне заняття №5, Специфіка редагування телепрограм

« Назад

Код роботи: 1042

Вид роботи: Практичне заняття

Предмет: Журналістський фах

Тема: №5, Специфіка редагування телепрограм

Кількість сторінок: 5

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Мета: дати загальну характеристику роботи редактора на ТБ; з’ясувати особливості співпраці телевізійного редактора й автора телепрограми; висвітлити етапи редакторського аналізу телевізійної програми; формувати навички редагування телевізійних програм.

Зміст лабораторного заняття

1. Співпраця автора й редактора в роботі над телепрограмою.

Методичні вказівки до виконання завдання

1. Опрацюйте теоретичні питання із зазначеної теми за наданими теоретичними матеріалами.

2. Шляхом опитування з’ясуйте особливості співпраці автора й редактора в роботі над телепрограмою на регіональному телебаченні (ТРК «ВІККА», ЧОДТРК «Рось», «Телекомпанії Умань» тощо).

3. Відредагуйте невичитаний матеріал, підготовлений до телевізійного ефіру.

Коні не винні!

У Черкасах все змішалося – люди-коні! – Вулицями міста вільно прогулюються коні та вівці.

Дурні та дороги – ось ці дві проблеми знову актуальні для України. У Черкасах тротуарами та автомобільними дорогами міста вільно гуляють справжні коні та вівці. Черкасці шоковані та налякані. Цирк із доставкою додому ніхто не викликав. Тварини ж налаштовані більш по-товариському. Вони охоче знайомляться із зіваками, підставляють пухнасті боки та демонструють гарний апетит. Яка пригода сталася із братами нашими меншими – дивіться у сюжеті далі.

Білий кінь без принца у центрі міста – подія непересічна. Особливо у товаристві інших парнокопитних – ще одного рудого коня та двох симпатичних вівців. Брати наші менші самостійно хазяйнують на тротуарі, без людської допомоги.

СИНХ 00,32-00,40Жінка (Под елками они с утра вчерашнего ходять… Я им лушпайки з картошки носила).

Місцеві мешканці тварин жаліють. Готові віддати останній шматок хліба.

СИНХ 01,85-02,06Чоловік (Вот если бі у меня что-то дома біло я бі отес им в кормушку и накормил…)

Тварини і справді виглядають голодними. П»яють воду з калюжі та випрошують у перехожих смачненьке. Ті – у шоці. Тож, віддають шантажистам усе. Городяни переконані – братів наших менших вигнали з зоопарку.

СИНХ 03,40-03,523 Бабуся (Кормить их никто не хочет. Вони тут ходять. Кто кусок хлеба принесет, нащо його мучити ту худобу!!!)

У звіринці ж переконують – їх тварини усі на місці.

СИНХ 05,17-05,28 Телефоном Євген Ван, директор Черкаського зоопарку (Єто не наши, єто конно-спортивного клуба «Мустанг», у них поле за станцией юннатов. Они у него постоянно убегают те лощади и овці).

Утім виявляється, ці перемовини та суперечки тварин зовсім не хвилюють. Вони радісно розважаються та гарцюють на міських вуличках. Аж поки не з»явився і вершник. Хлопці з кінно-спортивного клубу «Мустанг» виправдовуються – мовляв, тварини тут просто полюбляють пастися.

СИНХ 06,45-06,56 Роман (Журналіст питає: «Але це ж небезпечно, тут дороги, люди! – Ну ми після школи їх конимо на конюшню, коли бачимо тут… То більше цього не буде? – Ні…»

Утім, «принца» коні не слухаються. Брикаються та вередують. Мабуть на волі і вода з калюжі смачніша. ВІККА-новини.