Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ Журналистика (Журналистская специальность) \ 1041. Практичне заняття №4, Особливості редагування матеріалів інформаційних агентств

Практичне заняття №4, Особливості редагування матеріалів інформаційних агентств

« Назад

Код роботи: 1041

Вид роботи: Практичне заняття

Предмет: Журналістський фах

Тема: №4, Особливості редагування матеріалів інформаційних агентств

Кількість сторінок: 37

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 200 грн

Мета: розкрити вимоги до редагування матеріалів інформаційних агентств; з’ясувати форми презентування авторської позиції в матеріалах інформагентств; охарактеризувати процес редагування таких матеріалів; формувати вміння редагувати матеріали для інформаційних агентств.

Зміст лабораторного заняття

1. Вимоги до редагування матеріалів інформаційних агентств: механічні помилки, композиція, логіка викладу, фактичний матеріал, стиль повідомлень.

2. Репрезентація авторської позиції в матеріалах інформаційних агентств.

3. Редакторське виправлення агенційних матеріалів.

Методичні вказівки до виконання завдання

1. Вивчіть теоретичні питання за матеріалами лекції.

2. Відшукайте три зразки невідредагованих матеріалів інформаційних агентств. Запропонуйте правильні варіанти.

3. Опрацюйте розділ «Основные схемы построения материалов информационных агентств», опублікований в книзі: Лащук О. Р. Редактирование информационных сообщений: учебное пособие для студентов вузов / О. Р. Лащук. - М.: Аспект Пресс, 2004. - 160 с. - Режим доступа : http://www.evartist.narod.ru/text3/43.htm.

4. Відредагуйте запропоновані агенційні замітки. 

Лікарів закликали звертатися до народної медицини

Це стало темою обговорення під час круглого столом, який ініціювала Громадська колегія при Полтавському міськвиконкомі.

Там обговорювали можливості використання нетрадиційної медицини. Недостатнє фінансування закладів охорони здоров’я, а це всього  60% від мінімальної розрахункової потреби змушує хворих звертатися до досвіду народної медицини. Також представники громадськості запропонували ширше використовувати можливості апітерапії, тобто лікування продуктами бджільництва.

Юрій Кузьменко – винахідник прополісно-фітонцидного інгалятора, запропонував його для лікування хвороб бронхо-легеневої системи, які виникають  при розладах нервової системи. Також, його можна використовувати для відновлення фізичних сил організму, зміцнення імунітету. Гірудотерапевт Наталія Бабенко розповіла про широкі можливості бделотерапії (лікування п’явками). Він має багатотисячний досвід застосування, починаючи з часів єгипецьких фараонів. Вона закликала поєднувати методи традиційної медицини з лікуванням п’явками.

Начальник міського управління охорони здоров'я Сергій Котов зазначив, що найближчим часом буде подорожчання медикаментів у аптеках та  в цілому лікування пацієнтів. «Тому звертаємось до нетрадиційних методів лікування. У комплексі з алопатичним або традиційним методом лікування ними можна досягти хороших результатів, якими насамперед є  одужання хворого». Нині, говорить Сергій Котов, у дитячій лікарні проводять роботу з використанням кінетосенсорної терапії. Тобто робота з хворими дітьми проходить не тільки в напрямку лікування основного захворювання. Тут є і психокорекція, у якій працюють над відношенням дитини до хвороби та формуванням думки «ти - одужаєш». Зараз планують долучити до основного курсу гомеопатію, ряд біоенергетичних методів лікування. 

У ДТП у Черкаському районі загинув водій

Водій автомобіля “Форд-Куга” зіткнувся з автомобілем “ГАЗ-3302. Це відбулося 6 травня близько 19.00 у Черкаському районі на автодорозі „Канів-Черкаси-Кременчук”. Унаслідок ДТП водій автомобіля “Форд” отримав смертельну травму. Водій автомобіля „ГАЗ” – перелом лівої руки, забійну рану лівої гомілки, а пассажир - закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку.  На місце пригоди прибули рятувальники, які витягли загиблого з автомобіля “Форд” та організували чергування біля перевернутого автомобіля „ГАЗ”, оскільки він був обладнаний газовою установкою, що могло спричинити  загорання. 

Як вберегтися від грипу? Поради

Щоб вберегтися від грипу, варто їсти часник та цибулю. Саме це рекомендує комісія міськвиконкому з питань надзвичайних ситуацій. На її засіданні вирішували, що робити в разі проникнення свинячого грипу. Найбільше турбували питання, де брати марлеві пов’язки й де розмістити хворих. На засідання вирішили, якщо така хвороба з’явиться, то з нею боротимуться як і з пташиним грипом, випадки якого жодного разу в області не реєстрували. Кременчуцькі лікарі запевнили, що вони готові до епідемії, але не треба панікувати. Варто підвищувати свій імунітет, а для цього треба їсти цибулю, закусювати її часником та частіше мити руки з милом. Все інше,починаючи від боксів у інфекційній лікарні, й завершуючи спеціальними рукавичками для санітарів, в запасі є.

На нараді також були й керівників вокзалів міста. але що їм слід робити чомусь не сказали. Запитали лише, чи є плани на випадок появи хворих, які завітають до регіону з Америки чи Мексики. Виявилося - планів немає, але їх повинні надіслати зі столиці.

Натомість, у керівників міської медицини сьогодні вже такий є план, за яким визначено, що робити коли буде зафіксовано поодинокі випадки захворювань.

Також є плани щодо дій, коли хвороба раптом набуде масового характеру. Поки що треба приділяти необхідну увагу питанням профілактики та не варто лякатися свиней, бо цей різновид грипу передається лише від людини до людини. 

Олег Скрипка назбирав на Мазепу 40,06 тис. грн.

Заслужений артист України Олег на благодійному концерті зібрав 40 тис. 60 грн., що підуть на спорудження пам’ятника гетьману України Іванові Мазепі. Ініціатор заходу ПООТ «Просвіта» висловила вдячність Скрипці за проведення концерту. Окремо вона подякувала особам, що посприяли цьому: заступникові голови Полтавської облдержадміністрації Надії Мякушко, директорові ГПУ «Полтавагазвидобування» Ігорю Атаманчуку, Громадському рухові «За Україну!»,  політичним партіям «Народний Союз Наша Україна», Єдиний Центр та юнакам із громадської організації «Українська справа».

1. Лащук О. Р. Редактирование информационных сообщений : учебное пособие для студентов вузов / О. Р. Лащук. - М.: Аспект Пресс, 2004. - 160 с.

2. Капелюшний А. О. Редагування в засобах масової  інформації / А. О. Капелюшний. – Львів: ПАІС, 2005. – 304 с.

3. Партико З. В. Загальне редагування: нормативні основи / З. В. Партико. – Львів: Афіша, 2001. – 416 с.

4. Погорелый Ю. А. Информационное агентство: стиль оперативных сообщений / Ю. А. Погорелый; под ред. Г.Ф. Вороненковой. - М.: Аспект Пресс, 2000. – 218 с.