Распечатать страницу

Практичне заняття №3, Редагування інтернет-видань

« Назад

Код роботи: 1040

Вид роботи: Практичне заняття

Предмет: Журналістський фах

Тема: №3, Редагування інтернет-видань

Кількість сторінок: 32

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Мета: охарактеризувати веб-сторінки та їхні різновиди; висвітлити особливості редакційного процесу в електронних виданнях; розкрити специфіку редагування електронних сторінок; формувати вміння редагувати веб-матеріали для мережевих ЗМІ.

Зміст лабораторного заняття

1. Новий тип ЗМІ. Веб-сторінки та їх типи.

2. Особливості редакційно-видавничої діяльності веб-редактора.

3. Авторський та редакційний етапи роботи над веб-сторінкою.

4. Конструювальний, тестувальний, розповсюджувальний і підсумковий етапи створення електронної сторінки.

Методичні вказівки до виконання завдання

1. Опрацюйте теоретичні питання за матеріалами лекції.

2. Доберіть три зразки невідредагованих онлайнових матеріалів, охарактеризуйте їх, вказавши на типи виправлень, які в них необхідно зробити. Подайте відредаговані варіанти текстів.

3. Відредагуйте запропоновані матеріали, розміщені в інтернет-виданнях.

П´ятеро мешканців Катеринополя відзначили свято Івана Богослова з грибами

Десятого жовтня, двоє чоловіків та троє жінок пішли до лісу за грибами. Під час перебування в лісовому масиві ним вдалося назбирати кошик сироїжок. Після повернення додому, приготували дари лісів та сіли вечеряти.

Проте вже наступного дня 38 річному Андрію, 34 річній Наталії та Олександру стало зле. Вони звернулися до Катеринопільської центральної районної лікарні. Після обстеження потерпілих лікарями, медичні працівники помістили їх у відділення інтенсивної терапії з діагнозом отруєння внаслідок споживання грибів.

Через чотири години до їх приєдналася і 24 річна Наталія. З аналогічним діагнозом до лікарні, ще через годину, поступила і остання жертва лісових дарів 33 річна Наталія. Зараз всі потерпілі знаходяться у важкому стані відділення інтенсивної терапії Катеринопільської ЦРЛ.

Це вже другий випадок отруєння грибами в Черкаській області з початку 2009 року. Всього за 2008 рік від вживання неїстівних грибів постраждало 16 осіб, з них одна дитина.

Справа – ТРУБА!

«А» і «Б» сиділи на трубі, «А»- упало, «Б» - пропало, хто залишився на трубі... мало хто не пам'ятає цю веселу загадку із дитинства.

Схожу проблему довелось розвязувати 15 серпня уманським рятувальникам. Близько сьомої години ранку до них зателефонували мешканці житлового будинку №36 по вулиці Парижської Комуни, і повідомили що у них на 20 метровій трубі котельні їх житлового будинку сидить чоловік.

Майже одночасно на місце прибули рятувальники, міліція та медики. Чоловік спостерігаючи з висоти 21 метри за тим як внизу зосереджуються оперативні служби, в розмови не вступав, тож тривалий час не вдавалось зрозуміти мотивів його вчинку та власне мету цього перебування на небезпечній висоті.

На перемови до «висотника», як його швидко охрестили випадкові роззявляки по встановленій автодрабині відправився черговий офіцер-психолог Уманського районного управління МНС, лейтенант Олександр КУрятник.

І хоча розмова склалася не одразу, врешті решт ситуація прояснилась. Чоловік прямував автобусом з Миколаїва до Київа, проте в Умані під час зупинки був затриманий невідомими, які не приховували своїх агресивних намірів відносно нього. Згодом йому вдалось від них втекти. Кращого місця аби сховатися, ніж верхівка труби у незнайомому місті він не знайшов. Миттю забравшись по розхитаним та проржавілим скобам нагору, чоловік вранці вже не міг наважитися повернутися тим самим шляхом на землю. 38 річний мешканець Миколаєва просидів усю ніч на трубі думаючи лише про те, аби не заснути і не впасти всередину димоходу, або взагалі вниз. Він настільки втомився від хвилювання, нічного пильнування, та страху, що погано орієнтувався у тому, що відбувалось навколо нього вранці.

Після сорокахвилинної розмови із психологом, він врешті «прокинувся» і погодився, аби рятувальники допомогли йому спуститися на землю. По висувній автодрабині встановленій просто до верхівки труби, співробітники МНС оперативно зняли 39 чоловіка із старої цегляної труби. Після того як потерпілого відпоїли кавою в Уманському районному Управлінні МНС, для уточнення певних обставин справи його запросили до себе співробітники міліції.

1. Капелюшний А. О. Редагування в засобах масової інформації / А. О. Капелюшний. – Львів: ПАІС, 2005. – 304 с.

2. Накорякова К. М. Литературное редактирование / К. М. Накорякова. – М.: Издательство ИКАР, 2006. – 112 с.

3. Партико З. В. Загальне редагування: нормативні основи / З. В. Партико. – Львів: Афіша, 2001. – 416 с.

4. Різун В. В. Літературне редагування: підручник / В. В. Різун. – К.: Либідь, 1996. – 240 с.

5. Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця: практичний посібник / М. Тимошик. – 2-ге вид., стереотипне. – К.: Наша культура і наука, 2006. – 560 с.