Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ Журналистика (Журналистская специальность) \ 1039. Практичне заняття №2, Норми редагування газетно-журнальних видань

Практичне заняття №2, Норми редагування газетно-журнальних видань

« Назад

Код роботи: 1039

Вид роботи: Практичне заняття

Предмет: Журналістський фах

Тема: №2, Норми редагування газетно-журнальних видань

Кількість сторінок: 6

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Мета: ознайомити студентів з особливостями редакційно-видавничої діяльності в друкованих ЗМІ; розкрити специфіку редагування таких видань; з’ясувати норми редагування преси; сформувати вміння редагувати авторські матеріали відповідно до галузевих норм газетно-журнальних видань.

Зміст практичного заняття

1. Інформаційні, юридичні, етичні норми редагування.

2. Дотримання політичних, релігійних, логічних та лінгвістичних норм під час редагування.

Методичні вказівки до виконання завдання

1. Самостійно опрацюйте теоретичні питання за джерелом: Партико З. В. Галузеве редагування в засобах масової інформації: конспект лекцій / З. В. Партико. – Л. : Афіша, 2007. – С. 17–32.

2. На підставі опрацьованого теоретичного матеріалу складіть таблицю «Норми редагування газетно-журнальних видань».

3. Відредагуйте запропонований матеріал на правоохоронну тематику.

Останній аргумент - палиця та кулаки

Близько 23 години до чергової частини Придніпровського РВ в м. Черкаси надійшло повідомлення про те, що по вулиці навпроти будівлі церкви, що в мікрорайоні "Митниця", лежить труп чоловіка. За даним повідомленням негайно виїхала слідчо-оперативна група райвідділу.

Поблизу проїзної частини правоохоронці дійсно виявили тіло невідомого чоловіка віком близько сорока років. Смерть якого, ймовірно, настала від численних тілесних ушкоджень. В кишенях померлого не було ніяких документів, що допомогли б встановити особу та дали б зачіпки для слідства. При детальному огляді було виявлено клаптик паперу з номером телефону. В процесі розмови з абонентом та впізнання за описом правоохоронці встановили, що померлим виявився сорокап’ятирічний місцевий житель м. Черкаси на ім’я Микола, непрацюючий та несудимий. Також вдалось з’ясувати, що чоловік ніяких ворогів не мав, і з небагатьох знайомих мав конфліктні стосунки лише з однією жінкою.

Як виявилось, він деякий час зустрічався з цією особою, однак, ініціатором розриву їх стосунків стала сама вона. Це бентежило Миколу. Він постійно приходив до жінки та намагався з’ясувати стосунки. Так було і того дня. Однак, крапку в цій історії поставила не вона, а її син.

Ввечері до помешкання коханої знову прийшов Микола. Він був напідпитку. Чоловік розпочав словесний конфлікт, в ході якого декілька разів образив жінку. Все це дуже не сподобалось її вісімнадцятирічному сину Дмитру, який став свідком конфлікту. Він вибіг слідом за Миколою і вже біля дороги почав бити його руками та ногами, а потім і палицею, що попалася під руки. Спинився він тільки тоді, коли Микола вже не дихав. Все це розповів затриманий Дмитро на допитах у слідчого. Проти нього порушено кримінальну справу по ст.121 ч. 2 Кримінального Кодексу за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого. До речі, не тільки цей факт ляже в обвинувачувальний вирок цій молодій людині, адже ще не розглянута кримінальна справа про декілька випадків грабежів, що вчинив Дмитро на початку цього року.

Крапку в цій історії поставить тільки суд.

1. Капелюшний А. О. Редагування в засобах масової інформації / А. О. Капелюшний. – Львів: ПАІС, 2005. – 304 с.

2. Накорякова К. М. Литературное редактирование / К. М. Накорякова. – М.: Издательство ИКАР, 2004. – 432 с.

3. Партико З. В. Галузеве редагування в засобах масової інформації: конспект лекцій / З. В. Партико. – Л.: Афіша, 2007. – 104 с.