Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по экономическим дисциплинам \ Международная экономика \ 6137. Індивідуальна робота Тенденції зміни валютних курсів: євро-долар США

Індивідуальна робота Тенденції зміни валютних курсів: євро-долар США

« Назад

Код роботи: 6137

Вид роботи: Індивідуальна робота

Предмет: Міжнародна економіка

Тема: Тенденції зміни валютних курсів: євро-долар США

Кількість сторінок: 37

Дата виконання: 2014

Мова написання: українська

Ціна: 250 грн

ОформленняМетодичка

ВСТУП

Розділ 1. Загальна характеристика економіки країни

Розділ 2. Забезпеченість факторами виробництва

Розділ 3. Значення країни США на регіональному та глобальному рівні

Розділ 4. Соціально-культурний потенціал

Розділ 5. Стосунки з Україною

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Актуальність теми. На міжнародний валютний ринок впливають висока динаміка та масштаби міграції капіталу. Змінюються курсоутворюючих фактори і структура ринку. Курсові співвідношення все більше визначаються рухом фінансових потоків, зміни курсів національних валют залежать від порівняльної прибутковості фінансових інструментів.

Спостерігається збіг розрахункового і поточного валютного курсу, що може бути пояснено тісним зв'язком фінансового ринку з реальним сектором. Це означає, що ринковий курс валюти, що формується під впливом фінансових потоків, відображає також порівняльну конкурентоспроможність національної економіки.

До моменту введення євро підвищення продуктивності праці в США за рахунок припливу капіталу у високотехнологічні виробництва і високі темпи зростання економіки стимулювали підйом курсу акцій і долара і зміцнили його конкурентоспроможність.

Роглянули та дослідили цю тему такі вчені та писменики як: Анікін А., Богачева О., Грязнова А.Г. Доронін І. Корольов І.С. Клинов В.Г., Парканский А.Б., Пороховський А.В., Шевчук В.О., Копич Р.І., Якубовський С.О., Родіонова Т.А та інші.

Об’єкт дослідження: країна США.

Предмет дослідження: економіна та соціална характеристика США.

Іноземні інвестори купили значна кількість європейських акцій, збільшилися купівлі боргових цінних паперів країн єврозони, оскільки різниця в дохідності між ними і американськими паперами скоротилася.
З червня 1999 р. по червень 2000 р. головною характерною рисою світового валютного ринку було ослаблення євро проти долара. Протягом 2000-2001 рр.. долар продовжував підсилюватися, євро слабшав. У 2001р.США продовжували абсорбувати левову частку глобальних потоків капіталів.
Індекс долара до СДР за 1998-2000 рр.. піднявся на 7,5%, до 2001 р. ще на 3,5% завдяки високому чистому міжнародного попиту на американські активи.

Це сталося, незважаючи на більше зниження темпу економічного зростання ВВП США, ніж в інших провідних країнах. Незважаючи на рекордний дефіцит поточного платіжного балансу США, курс долара тримався на високому рівні, завдяки припливу капіталу, який стимулювався упевненістю в тому, що економічне зростання поновиться, і прибутковість корпорацій буде збільшуватися.

З 2004 р. в економіці США намітився спад, долар почав знижуватися, незважаючи на те, що приплив іноземного капіталу в США в січні 2004 р. досяг свого історичного рекорду.

У цей час позиції євро все більше зміцнюються по відношенню до долара. Стосовно до нашої країни, зміцнення позицій євро сприяє подорожчання товарів імпортуються з країн ЄС.

Таким образам, світ поступово прийшов від валютної гегемонії до бісістеме, і акценти все більше зміщуються у бік євро. У найближчому майбутньому, роль і місце євро і долара у світовій валютній системі XXI століття будуть визначатися співвідношенням сил ЄС і США.

Тенденції розвитку європейської інтеграції грають на користь євро, але одночасно США прагнуть розширити інтеграційний процес за межі своєї країни і Північної Америки на територію Центральної та Південної Америки.

Отже, створенням валютної бісістеми в XXI ст. світовий розвиток може не закінчитися. Не можна виключати з розгляду азіатський регіон. Японський ВВП значний. Крім того, темпи економічного зростання в Китаї свідчать про те, що в майбутньому ця країна також буде відігравати важливу роль у світовій економіці. Вже зараз золотовалютні резерви Китаю, Гонконгу і Тайваню становлять значну суму. Слабкістю азіатського регіону є його розрізненість, великі політичні розбіжності Японії та Китаю. Все це, однак, не виключає збільшення числа панівних валют.

США продовжують залишатися найбільшим донором технічної допомоги Україні, зокрема з питань ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Її обсяги, починаючи з 1992 р., склали понад 3 млрд. дол. США, що перевищує сумарні показники інших країн-донорів за цей період. Внесок США до Чорнобильських проектів складає понад 360 млн. дол., з них 123 млн. дол. – за результатами Київського саміту з питань безпечного й інноваційного використання ядерної енергії (квітень 2011 р.).

Основні зусилля у сфері військового співробітництва зосереджені на залученні можливостей Міноборони США для сприяння проведенню оборонної реформи в Україні, вдосконалення Об’єднаних сил швидкого реагування національних ЗС, розвиток і модернізацію мережі полігонів, збільшення фінансування програм військової допомоги, підвищення загального рівня взаємодії між оборонними відомствами двох країн, проведення спільних військових навчань та операцій проти міжнародного тероризму.

В очах світової громадськості особливо для європейського туриста культурно - історичний потенціал США не так очевидний в силу відносної стислості їх історії, але спадщина корінних народів Північної Америки, пам'ятники освоєння Дикого Заходу, а також історичні квартали Нью -Йорка, Бостона, Нового Орлеана і ряду інших міст країни все ж вельми привабливі для зарубіжного туриста.

До того ж американці знають, як змусити навіть далеких від історії людей відвідати історичний пам'ятник. Треба дати туристу те, чого він жадає найбільше - розвага. Якщо замість нудної історичної лекції зробити костюмоване шоу, то відбою від відвідувачів не буде. Знамените винахід американців - тематичні парки, з успіхом застосовано і в сфері культурно -історичного туризму.

1. Американська держава напередодні 21 століття: Стратегія і тактика в економіці / А. А. Динкін та ін. - М.: Наука, 2010. - 272 с.

2. Анікін А. Економіка США на кінець століття: Підсумки проблеми // МЕМО – 2011. – 246 с.

3. Богачева О. США: шостий рік стабільного економічного підйому // МЕМО 2012. – 368 с.

4. Волков Н. В. Структурні зрушення в економіці США в 70 - 80 -х роках - М.: Наука, 2009. – 308 с.

5. Грязнова А. Г. Грошово-кредитна та валютна політика: наукові засади та практика. - М.: «Фінанси та статистика», 2012 – 258 с.

6. Доронін І. Нові явища і тенденції в економіці та на фінансовому ринку західних країн // Гроші і кредит, 2011. – 358 с.

7. Корольов І. С. До питання лібералізації валютного ринку // Питання економіки, 2013. – 203 с.

8. Клинов В. Г. Економічне зростання США: ретроспектива і перспектива // США: економіка, політика, ідеологія – 2011. – 418 с.

9. Парканский А. Б. США у світових інтеграційних процесах - М.: Наука 2011. - 144 с.

10. Парканский А. Б. Економічні позиції США в багатополярний світ на порозі 21 в. // США економіка, політика, ідеологія – 2009. – 313 с.

11. Пороховський А. Економічно ефективна держава: американський досвід // Питання економіки - 2008 – 289 с.

12. Пороховський А. В., Американське лідерство на рубежі третього тисячоліття: ринковий аспект // Вісник МГУ сер. Економіка - 2011 – 318 с.

13. Смирнова Є. В. Економіка США в 21 столітті // БИКИ – 2008. - 515 с.

14. Стігліц Дж. Ю. Економіка державного сектора - М.: Инфра - М, 1997. - 720 с.

15. Супян В. Б. Американська економіка: особливості сучасної моделі // США: Канада: економіка, політика. Культура - 2009. – 367 с.

16. США у світовій економіці // Ломакін В. М. Світова економіка - 2011. – 433 с.

17. США: держава і ринок. - М.: Наука, 2008. - 200 с.

18. США в системі світогосподарських зв'язків. - М.: Інститут наукової інформації з суспільних наук, 2012. – 355 с.

19. США. Наші ділові партнери. - М.: Міжнародні відносини, 1991. - 168 с.

20. Економіка США., Економіка зарубіжних країн/ За ред. В. П. Колесова - М.: 1990. – 247 с.

21. Шевчук В. О., Копич Р. І., Вплив сальдо бюджету на макроекономічні показники / В. О. Шевчук // Фінанси України, 2009. - 312 с.

22. Якубовський С. О., Родіонова Т. А. Зовнішня заборгованість як фактор нестабільності банківської системи України / С. О. Якубовський, Т. А., 2011. – 236 с.