Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по экономическим дисциплинам \ Финансовый рынок \ 3053. Курсова робота Аналіз ефективності валютних операцій ПАТ Приват Банк

Курсова робота Аналіз ефективності валютних операцій ПАТ Приват Банк

« Назад

Код роботи: 3053

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Фінансовий ринок

Тема: Аналіз ефективності валютних операцій ПАТ Приват Банк

Кількість сторінок: 24

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 450 грн

Вспуп

Розділ 1. Теоретичні основи валютних операцій комерційних банків

1.1. Економічний зміст валютних операцій та їх класифікація

1.2. Валютний курс та валютний ризик

Розділ 2. Дослідження валютних операцій комерційних банків

2.1. Оцінка організації валютної діяльності ПАТ «Приват Банк»

2.2. Види та особливості валютних операцій «Приват Банк»

2.3. Аналіз операцій продажу іноземної валюти 2015-2016 роки

Розділ 3. Шляхи підвищення ефективності валютних операцій комерційних банків

3.1. Банківські валютні ризики та методи управління ними

3.2. Напрями вдосконалення механізму валютних операцій в комерційних банках

Висновок

Список використаних джерел

Актуальність теми дослідження дуже висока і полягає в тому, що валютне регулювання – діяльність держави, яка спрямована на регламентування розрахунків і порядку здійснення операцій з валютними цінностями. Необхідність валютного регулювання полягає у наполегливості країн та банків мінімізувати валютні ризики.

Ціллю даної роботи, є вивчення та розглядання такої ланки валютних відносин, як валютний рахунок та операції за ним. На перший погляд, валютний рахунок не є дуже складним кроком у напрямку до зовнішньоекономічних відносин, але він, у роботі клієнта з банками – є початковим. Перед тим, як здійснити будь-яку операцію за рахунком клієнта в іноземній валюті, банк повинен ознайомитися та провести валютний контроль за нею, виявити її відповідність до чинного законодавства України. Допомогти клієнту розібратися у всіх деталях, та забезпечити використання рахунків у іноземній валюті у відповідності до діючого законодавства – є завданням банків.

У теоретичній частині даної роботи буде розглянуто нормативну базу, якою керується банк при здійсненні валютних операцій, також будуть розглядатися вимоги щодо відкриття рахунку, оформлення операцій за рахунком, здійснення операцій з готівкою за рахунком. Також буде розлянута економічна сутність та види валютних операцій банків. Значна увага буде приділятися обліку операцій за рахунками в іноземній валюті, це знову ж таки операції з готівкою, купівля/ продаж іноземної валюти, та інші безготівкові операції.

У практичній частині буде розглянуто приклад з досвіду ПАТ КБ «ПриватБанк». Для розв’язання задачі буде застосовано інформацію, яка йдеться в теоретичній частині, як щодо законодавчих нормативів так і до нормативів обліку.

У третій частині подаються шляхи підвищення ефективності валютних операцій.

Об’єктом дослідження є ПАТ КБ «ПриватБанк».

Предметом дослідження є валюто-обмінні операції ПАТ КБ «ПриватБанк».

Про банк

Заснований у 1992 році, комерційний банк ПриватБанк є лідером банківського ринку країни. За даними дослідження GFK Ukraine ІІІ кварталі 2016 року з нами співпрацюють 51,4% українців – фізичних осіб старше 16 років. Вважають основним банком 42,6% користувачів банківських послуг – фізичних осіб, що більше, ніж у наступних за нами двадцяти трьох банках разом взятих.

Серед корпоративних клієнтів у 2016 році цей показник для ПриватБанку становить:

- юридичні особи: 56,1% співпрацюють, а 33,5% вважають своїм основним банком;

- суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи (СПД ФО): 69,7% працюють, 62,3% вважають своїм основним банком.

Банк є одним з найбільш інноваційних банків світу. З 22 грудня офіційно призначено ПАТ «Приват Банк» державним банком. Новим головою правління "ПриватБанку" стане колишній міністр фінансів України Олександр Шлапак.

Роль валютних операцій в діяльності сучасних комерційних банків дуже велика. В умовах трансформаційних процесів, які відбуваються як і в українському суспільстві так і в економіці відкритість фінансової політики України є необхідною передумовою. Разом з тим не можна недооцінювати потенціал іноземних банків, які все частіше приходять на український ринок, тому необхідно створювати умови для захисту вітчизняної банківської системи.

Нормативно-правове забезпечення валютних операцій комерційних банків в Україні і взагалі функціонування міжбанківського ринку охоплює не всі аспекти цієї складової фінансової системи. Необхідно більше приділити уваги удосконаленню системи забезпечення без ризикового обігу валюти в Україні, а також впроваджувати заходи щодо гармонізації вітчизняного та міжнародного законодавства в сфері здійснення валютних операцій за межами України та порядок функціонування іноземних банків на території України.

Для отримання права займатися валютною діяльністю банк має право отримати ліцензію НБУ на проведення валютних операцій.

Приват Банк виконує такі операції з іноземною валютою:

- ведення валютних рахунків клієнтів;

- неторговельні операції;

- операції по торгівлі іноземною валютою на внутрішньому ринку;

- та інші.

Перелік валютних операцій, що їх здійснює банк ПАТ «Приват Банк» вже достатньо часу присутній на українському ринку. Однак необхідно шукати нові шляхи щодо його розвитку та вдосконалення існуючої системи валютного обігу. 

1. www.finance.com.ua

2. www.banks.kiev.ua

3. Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

4. Банківські операції. Під. А.М. Мороза.-КНЕУ, 2015.

5. Банківські ризики. Під ред. В.Т. Севчук. – М: «Справа Лтд.», 2015 р.