Реферат Економічні блага та їх класифікація
Код роботи: 258
Вид роботи: Реферат
Предмет: Мікроекономіка
Тема: Економічні блага та їх класифікація
Кількість сторінок: 28
Дата виконання: 2013
Мова написання: українська
Ціна: 100 грн
Вступ
1. Економічне благо як категорія економічної теорії
2. Класифікація економічних благ
2.1. Види благ
2.2. Обмеженість благ
3. Основні напрямки вдосконалення використання благ у перехідній економіці
Висновок
Список літератури
З перших і до останніх днів людина існує в світі економічних інтересів і відносин, конкуренції продавців і покупців, доходів і витрат. Щодня сполучений з обов'язковою участю його в економічних процесах, які відбуваються в країні, місті, на фірмі, ринках. Тому економічна життя втягує людини в свої процеси, які є проблемами громадян всіх країн і народів.
Роль економічних благ в даний час велика. Адже кожен день ми споживаємо товари і послуги, використовуємо дари природи, нам необхідні для життєдіяльності. В той же час одним з найбільш актуальних питань залишається обмеженість ресурсів і благ у сучасному світі.
Відомо, що запаси багатьох природних ресурсів вже знаходяться в дефіциті, а те, що деякі збереглися в досить великих кількостях, не означає їх нескінченність. Задоволення потреб суспільства безпосередньо залежить від створення благ, а блага у свою чергу вимагаю все більша кількість ресурсів для їх виробництва. Зрозуміло, що при постійне збільшення населення землі, блага і ресурси будуть обмежуватися, їх не буде вистачати для задоволення всіх потреб. В даний час вже можна помітити, що на виробництво благ витрачатися величезна кількість ресурсів.
Необхідно обмежити використання ресурсів, тому що в майбутньому проблема їх обмеженості може виявитися нерозв'язною і призвести до фатальних наслідків.
Предметом роботи є класифікація і обмеженість благ, а об'єктом - ресурси і блага. Мета реферату полягає в дослідженні поняття економічного блага, а також у розгляді основних класифікацій благ. Для досягнення поставленої мети дослідження сформульовані наступні завдання, які полягають у складанні класифікації благ, у приведенні прикладів, розгляді проблеми обмеженості ресурсів і благ з різних сторін і в виявлення основних напрямів вдосконалення використання благ у перехідній економіці.
У рефераті розглянуто поняття економічного блага, як категорії економічної теорії. Благо - це речі і послуги, здатні задовольняти потреби людей. Певні блага існують в природному вигляді, людина ними користується, але вони не є об'єктом економічної діяльності. Інші можна отримати в результаті економічної діяльності, але в обмеженій кількості, рівнем розвитку виробництва, наявністю сировинних ресурсів, технологій.
Отже, існує проблема обмеженості економічних благ щодо потреб (проблема відносної рідкісності). Економічне благо можна використовувати для задоволення декількох потреб, одночасно економічна потреба може бути задоволена за рахунок декількох благ. У економічної діяльності люди для досягнення своїх цілей використовують кошти, яких іноді буває недостатньо і які можна застосувати по-різному.
Цінність блага визначається інтенсивністю потреби (величина психологічна, можуть змінюватись в залежності від індивіда) і наявною кількістю блага, здатного задовольнити цю потреба. Залежно від критеріїв оцінки існують різні класифікації економічних благ.
У реферату наведені приклади кожного види благ, а також представлена наступна класифікація. В роботі розглядаються матеріальні і нематеріальні, економічні і неекономічні, специфічні, і довготривалі короткострокові (короткострокові), прямі і непрямі (справжні і майбутні), взаємозамінні, взаємодоповнювані (комплементарні), і конкурентні неконкурентні, вичерпні і невичерпні з споживання, громадські та приватні, клубні, неповноцінні, насущні блага. А також блага, що розрізняються по можливості контролю цінності споживачами, предмети розкоші і товари масового споживання, як види благ.
Крім того, розглянута проблема обмеженості благ. Ресурси необхідні для виробництва благ, тому кількість благ обмежується кількістю доступних ресурсів. Ресурси вичерпані, тому для ефективного виробництва благ необхідно замислитися над проблемою вибору, тобто які і скільки благ виробити з наявних ресурсів. Обмеженість благ більшою мірою відбувається з-за недовговічності їх.
З'ясовано, що до числа ключових завдань перехідного періоду відноситься збереження, а якщо необхідно, відновлення, потенціалу виробництва суспільних благ.
1. Фішер С., Дорнбуш Р., Шмалензи Р. Економіка: підручник для вузів. - М.: Справу, 1995. - 64-67 с.
2. Менкью Н. Р. Принципи економікс. - СПб.: Пітер Ком, 1999. - 239-245 с.
3. Борисов Е. Ф., Петров А.А., Стерликов Ф.Ф. Довідник. Економіка. - М.: Фінанси та статистика, 1998. - 38-40 с.
4. Румянцева О.Є. Нова економічна енциклопедія. - М.: Инфра-М, 2000.
5. Курс економічної теорії / Під заг. Ред. М. Н. Чепуріна, Е.А. Кисельової - Кіров, 1995. - 47-48, 79 с.
6. Економіка: підручник для вузів. / Під ред. А. С. Булатова. - М.: Юристъ, 2002. - 52-53 с.
7. Курс економічної теорії. / Під ред. Сидоровича А.В. - М.: Справу і Сервіс, 2001. - 21-22 с.
8. Економічна теорія. / Під ред. Відяпіна В.І, Добриніна А.І, та ін. - М.: ИНФРА-М, 2003. - 141-144 с.
9. Нурієв Р. М. Курс мікроекономіки: підручник для вузів. - М.: НОРМА, 2002. - 45.
10. Гукасьян Р. М. Економічна теорія: підручник для вузів. - СПб.: Пітер, 2009. - 80-82 с.
11. Гальперін В.М., Ігнатьєв С.М., Моргунов В.І.. Підручник по мікроекономіці (2 тому). - СПб.: Економічна школа, 1999. - 424с.
12. Войтов А.Г. Економіка. Загальний курс. - М.: Дашков и К., 2003.
13. Якобсон Л.І. Державний сектор економіки: економічна теорія і політика. М.: ГУ-ВШЕ, 2000. - 61-63 с.
14. Плотницький М.І., Лобкович Е.І., Муталімовою М.Г. та ін. Курс економічної теорії. - Мн.: Мисанта, 2003. - 60 с.
15. Мікроекономіка - третій рівень. Бусигін В.П, Желободько Є.В, Циплаков А.А. - Новосибирск: Со РАН, 2003. - 12 с.
16. Герасименко В. Сучасна ринкова економіка і суспільні блага. // Російський економічний журнал. 1999, № 9-10. 84-89 с.
17. Фатєєв А.Є. Економічні проблеми малого бізнесу, що спеціалізується в науково-технічний секторі: економіка і організація виробництва. // Технологія машиностороения. 2005, №12. 68-72 с.
18. Самсонов Р. Інституціональний монополізм: сутність та особливості регулювання Питання// економіки. - 2007, №11. 140-143 с.
19. Інтернет: ru.wikipedia.org. Стаття. Благо (економіка).
20. Інтернет: econominfo.ru. Стаття. Економічні блага, їхні властивості й класифікація.
21. Інтернет: www.milogiya2007.ru. Стаття. Благо.