Курсова робота Економіка Житомирської області
Код роботи: 224
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Регіональна економіка
Тема: Економіка Житомирської області
Кількість сторінок: 52
Дата виконання: 2014
Мова написання: українська
Ціна: 450 грн
ВСТУП
1. Роль та значення господарчого комплексу у розвитку економіки Житомирської області
2. Передумови розвитку та розміщення господарчого комплексу на території Житомирщини (історичні, природні, демографічні, екологічні)
3. Сучасна галузева структура і рівень розвитку господарського комплексу Житомирщини
4. Територіальна структура господарства Житомирської області
5. Участь Житомирської області у внутрішньодержавному територіальному поділі праці та економічних зв’язках
6. Проблеми та перспективи розвитку і розміщення господарського комплексу Житомирської області
ВИСНОВОК
Список використаної літератури
Курсова робота показує, наскільки глибокими і фундаментальними є знання, що набуті студентами при вивченні курсу, характеризує вміння самостійно досліджувати окремі питання теми.
Курсова робота як важлива форма учбового процесу покликана навчати студентів самостійному узагальненню і опрацюванню інформаційних джерел, статистичних і практичних матеріалів, викладенню та аналізу отриманих результатів.
Написання роботи має велике значення для поглиблення і закріплення знань з основних питань теорії РПС, засвоєння та опанування галузевої структури курсу, її прикладного значення. Необхідно врахувати соціально-економічні зміни, які відбуваються в нашому суспільстві на сучасному етапі, нові підходи в економіці, в розміщенні виробництва, в системі управління господарським комплексом.
Виконання курсової роботи дозволяє набути вмінь та навичок самостійно працювати над літературними (знаходити їх у бібліотеці, вибирати важливе, компонувати матеріал), статистичними, картографічними та іншими джерелами, законодавчими та нормативними документами, систематизувати економіко-географічний матеріал з обраної теми, складати логічну послідовність викладення власних думок, підкріпляючи їх графічним матеріалом. Це є обов’язковою умовою кваліфікації кожного майбутнього фахівця-економіста.
Крім того, у процесі написання курсової роботи студенти набувають навичок, знайомляться з методичними вимогами щодо їх виконання та оформлення, що є необхідним у процесі роботи над курсовими зі спеціальних дисциплін на старших курсах та дипломної, а також умінь, що можуть бути використані у майбутній практичній діяльності та наукових дослідженнях.
Економічний і соціальний розвиток області відбувався в руслі макроекономічних тенденцій та у більшості галузей характеризувався позитивною динамікою розвитку.
Позитивні тенденції
В області забезпечено позитивні тенденції розвитку галузей економіки, надходження до бюджету та поліпшення ситуації у соціальній сфері.
Обсяг промислового виробництва зростає. Збільшились обсяги виробництва у 15 районах та 3 містах обласного значення, 12 галузях промисловості. Суттєвий приріст продукції забезпечили підприємства металургії та оброблення металів, виробництва деревини та виробів з неї, целюлозно-паперової промисловості.
Обсяг інвестицій в основний капітал збільшився. Найбільшими темпами зростали інвестиції у добувну та обробну промисловість, а також підприємства з виробництва і розподілення електроенергії, газу та води. Розпочато впровадження значних інвестиційних проектів: ТОВ «Церсаніт» у Новоград-Волинському районі, ЗАТ «Інтертайл» у місті Коростені, ТОВ «Олвіта-Буд» у Житомирському районі та будівельної компанії «Вертикаль» у місті Коростишеві. Побудовано фабрику по обробці 2 млн. штук за рік виробів із джинсової тканини у місті Новограді-Волинському.
Введено 201,4 тис. кв. м. загальної площі житла, 21 автоматизовану телефонну станцію на 13,9 тис. номерів, 425 км газових мереж, 320 км сучасних волоконно-оптичних ліній зв'язку, реконструйовано 86 км аварійних ліній електропередач, побудовано 4 загальноосвітні школи на 704 учнівських місця.
У сільському господарстві виробництво валової продукції у всіх категоріях господарств зросло на 0,5%. Обсяг тваринницької продукції збільшився на 4%. Забезпечено виконання програмних завдань по виробництву зерна, цукрових буряків, овочів, м’яса та яєць. Площі озимих культур року розширилися.
Економічне зростання дало поштовх до підвищення реальних доходів населення, збільшення споживчих витрат, грошових заощаджень та інвестицій. Середня заробітна плата зросла порівняно із груднем 2005 року на 26,4%. Середньомісячна заробітна плата за рік склала 793 грн., що на 31,7% більше 2005 року. Середній розмір пенсій та допомог підвищився протягом року на 15,8%. Заборгованість із виплати заробітної плати протягом року скоротилася на 26,1% або на 8,8 млн. грн. Роздрібний товарооборот збільшився на 22,2%, реалізація платних послуг - на 26,6%.
Прибутки підприємств зросли на 46,8%, частка збиткових підприємств зменшилася на 10 процентних пунктів.
Покращилася розрахункова дисципліна. Прострочена дебіторська і кредиторська заборгованість між суб'єктами господарювання скоротилася .
Борги за спожиту електроенергію зменшилися на 36,5 млн. грн., природний газ – на 24,5 млн. грн.
Депозитні вклади юридичних і фізичних осіб до банків збільшилися на 570 млн. грн. або 23,5%, кредитні вкладення в економіку – на 295 млн. грн. або 15%. Загальний обсяг банківських кредитів досяг 3243 млн. грн.
Випереджаючими темпами формувалися бюджетні ресурси. Доходи загального фонду бюджету області збільшилися на третину, надходження до Державного бюджету – на 21,9%.
Виконання та перевиконання завдань по мобілізації коштів до загального фонду місцевих бюджетів, а також в повному обсязі надходжень дотацій і субвенцій із Державного бюджету дозволило більш як на третину збільшити видатки на утримання галузей соціальної сфери. У галузі освіти вони зросли у порівнянні з 2005 роком на 30,3%, охороні здоров’я - на 32,8%, соціальному захисті та соціальному забезпеченні населення - на 47,6%, культурі і мистецтві - на 27,3%, фізичній культурі і спорті - на чверть.
Протягом року в області створено 31,1 тис. нових робочих місць, завдання виконано на 103,7%. Ситуація на ринку праці характеризувалася зменшенням чисельності безробітного населення на 13%.
- Розвивається меблева промисловість;
- Значний розвиток отримала хіміко-фармацевтична промисловість;
- Розвивається кондитерська промисловість.
1. Анализ и прогнозирование развития экономики региона / Отв. ред. Н.Г. Чумаченко. - К.: Наук. думка, 1991.
2. Борщевський В.П., Чернюк Л.Г., Шмаглій О.В. Підвищення ефективності розвитку і розміщення харчової промисловості. - К.: Наук. думка, 1994.
3. Ващенко Н.П. Рекреаційний комплекс України: Конспект лекцій. - К.: КДТЕУ, 1998.
4. Голіков А.П., Олійник Я.Б., Степаненко Я.В. Вступ до економічної і соціальної географії. - К.: Либідь, 1996.
5. Заставний Ф.Д. Географія України: у 2 кн. - Львів: Світ, 1994.
6. Іщук С.І. Розміщення продуктивних сил (теоретико-методологічні основи). - К., 1997.
7. Іщук С.І. Розміщення продуктивних сил (теорія, методи, практика). - К.: Вид-во Європ. ун-ту фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу, 1999. - 185 с.
8. Козенко А.В. Металлургический фонд Украины. - К.: Наук. думка, 1990.
9. Либанова Э.М. Украинский рынок труда: проблемы и перспективы. - К., 1993.
10. Паламарчук М.М., Паламарчук О.М. Економічна і соціальна географія України з основами теорії. - К.: Знання, 1998.
11. Пістун М.Д. та ін. Географія агропромислових комплексів: Навч. посіб. - К., 1997.
12. Пістун М.Д. Основи теорії суспільної географії. - К.: Вища шк., 1996.
13. Розміщення продуктивних сил // За ред. В.В. Ковалевського, О.Л. Михайлюк, В.Ф. Семенова. - К., Знання, 1998.
14. РПС України / За ред. Е.П.Качана. - К., 1997.
15. Руденко В.П. Природно-ресурсний потенціал України. - К.: Либідь, 1994.
16. Транспорт Украины: Справоч. - Одесса: Судоходство, 1997.
17. Мазаракі А.А. та ін. Територіальна організація внутрішньої торгівлі України. - К., 1992. - С. 9-14.
18. Карповський Ю. [та ін.]. Житомирщина. Довідник-путівник. Київ, 1974.
19. Природа Житомирщини. Київ, 1984.
20. Атлас. Географія України. 8-9 клас. Київ, 1999
Матеріали сайтів
1. http://www.zhitomir-region.gov.ua/
2. http://zhitomir.ukrgold.net/
3. http://www.kmu.gov.ua
4. http://uk.wikipedia.org