Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по экономическим дисциплинам \ Региональная экономика \ 213. Курсова робота Зовнішньоекономічні зв'язки України та напрями їх активізації

Курсова робота Зовнішньоекономічні зв'язки України та напрями їх активізації

« Назад

Код роботи: 213

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Регіональна економіка

Тема: Зовнішньоекономічні зв'язки України та напрями їх активізації

Кількість сторінок: 35

Дата виконання: 2013

Мова написання: українська

Ціна: 400 грн

Вступ

Розділ І. Зовнішньоекономічні зв’язки в системі світового господарства

1.1. Сутність та значення зовнішньоекономічних зв’язків для економічної системи

1.2. Класифікація зовнішньоекономічних зв’язків

1.2.1. Види зовнішньоекономічної діяльності

1.2.2. Форми зовнішньоекономічних зв’язків України

1.3. Світовий досвід регулювання зовнішньоекономічних зв’язків

Висновки до розділу 1

Розділ ІІ. Аналіз зовнішньоекономічних зв’язків України

2.1. Пріоритети зовнішньоекономічної політики України

2.2. Динаміка зовнішньоекономічних зв’язків України

2.3. Структура зовнішньоекономічних зв’язків України

Висновки до розділу 2

Розділ ІІІ. Перспективи розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України

3.1. Проблеми формування та розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України

3.2. Активізація зовнішньоекономічних відносин

Висновки до розділу 3

Висновки

Список використаних джерел

Додатки

Співробітництво України з країнами світу, міжнародними організаціями є вагомою умовою успішного розв’язання багатьох проблем не лише зовнішньоекономічного характеру, а й внутрішнього.

Характерною ознакою сучасної світової економічної співпраці є поступовий перехід багатьох країн від замкнутої національної економіки до відкритої на засадах широкого залучення зарубіжних партнерів у господарство власної країни та розвитку співробітництва власних суб’єктів економічної діяльності із зарубіжними партнерами.

Зовнішні зв'язки держави - це взаємообмін з країнами світу продуктами матеріального виробництва, послугами, інформацією на основі міжнародного поділу праці, а також співдружність політичних органів, направлене на ефективне рішення глобальних проблем людства, розширення особистих проблем громадян.

Виходячи з економічної доцільності, держава планує свою зовнішньо-економічну діяльність, яка відіграє важливу роль у розвитку економіки будь-якої країни. Вона створює умови для економії витрат в економіці.

Актуальність теми дослідження. Дана тема дослідження є надзвичайно актуальною, оскільки зовнішньоекономічні зв’язки відіграють важливу роль в економічному, соціальному, науково-технічному і культурному розвитку держави і її населення. Зовнішньоекономічна діяльність дає змогу прискорювати науково-технічний прогрес завдяки організації спільних досліджень, швидкому переобладнанню сучасною технікою цілих галузей і виробництв, сприяє розв’язанню багатьох соціальних проблем. Отже, зовнішньоекономічні зв’язки стають одним з основних чинників розвитку господарства України.

Мета даної курсової роботи - охарактеризувати зовнішньоекономічні зв’язки України.

Завдання курсової роботи – розкрити сутність понять зовнішньоекономічна діяльність та зовнішньоекономічні зв’язки.

Об’єктом дослідження є зовнішньоекономічна діяльність України, яка включає в себе політичні, економічні, наукові, культурні, військові, екологічні, гуманітарні зв’язки тощо.

Предмет дослідження – зовнішньоекономічні зв’язки України з країнами ЄС.

Методи дослідження – метод теоретичного аналізу і систематизації, історико – типологічний.

Практичне значення. Результати роботи можуть бути використані у підготовці до семінарських, практичних занять, а також для розробки матеріалів конференцій.

Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків по першому, другому і третьому розділах та загального висновку, списку використаних джерел та додатки.

Зважаючи на актуальність, питанням зовнішньоекономічних відносин та напрямів їх активізації значну увагу приділяли вітчизняні та зарубіжні фахівці, а саме: Сiденко В.Р. «Прорив в Європу», Крупп Г. «Якщо процес реформ триватиме», Секаров М. «Торговельнi вiдносини України з країнами ЄС», Гаврилюк Л. «Бельгійська економічна місія в Україну», Курочкін Л. «Італія і Україна - взаємний інтерес», Майко Л. «Без іcтотних проривів», Олійник П. «Швеція вважає Україну пріоритетним партнером», Педос М. «Торгові партнери України», Бутейко А. «Наше майбутнє – наш вибір», Маштабей В. «Курс на інтеграцію», Павлюк О. «Україна і Європейська інтеграція», Бжезинский З. «Великая шахматная доска», Иванов И. «Расширение Евросоюза: сценарий, проблемы, последствия», Науменко І. «Конкурентоспроможність економіки та конкурентна політика України в контексті європейської інтеграції» та багато інших.

Формування зовнішньоекономічних зв’язків тягне за собою виникнення багато проблем, пов’язаних з цим процесом, подолання яких потрібно для подальшого успішного функціонування зовнішніх зв’язків.

В даному аспекті можна виділити наступні ключові проблеми розвитку українських зовнішніх зв’язків, які потребують першочергового рішення:

- по-перше, це подолання зовнішніх факторів, що мають негативний вплив, тобто господарську кризу, політичної та соціальної нестабільності;

- по-друге, це поліпшення якісних характеристик вітчизняних товарів;

- в третє це ,підвищення ролі держави, для чого потрібно:

– створення державної довгострокової концепції та політики дій в галузі відновлення зовнішніх зв’язків та його регулювання;

– формування збалансованої системи державного регулювання, прискорене створення регулятивної інфраструктури та правової бази;

– підвищення якості продукції та надання товарного виду;

– зниження рівня інфляції в українській економіці;

– знаходження нових ринків збуту для українських товарів.

Перший розділ курсової роботи присвячений розкриттю смутності та значення зовнішньоекономічних зв’язків для економічної системи.

Зовнішньоекономічна діяльність країни полягає у встановленні зовнішніх зв’язків держави з іншими країнами та міжнародними організаціями – партнерами міжнародної діяльності. Зовнішні зв’язки держави - це взаємообмін з країнами світу продуктами матеріального виробництва, послугами, інформацією на основі міжнародного поділу праці, а також співдружність політичних органів, направлене на ефективне рішення глобальних проблем людства, розширення особистих проблем громадян.

Другий розділ курсової роботи присвячений аналізу зовнішньоекономічних зв’язків України з країнами світу.

Зовнішньоторговельну діяльність України не можна назвати успішною, що обумовлено негативними передумовами її розвитку. Економіка України і до сьогодні має ізольований характер і функціонує з відривом від світового ринку, що призводить до консервації економічного, технічного і наукового відставання.

Третій розділ курсової роботи характеризує перспективи розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України та країн ЄС.

Основні проблеми формування та розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України з країнами світу можна охарактеризувати наступним чином:

  • хронічна дефіцитність торгівлі;
  • відсутність помітних зрушень у товарній структурі;
  • обмеження щодо подальшого нарощування експорту;
  • проблеми імпорту:
  • імпорт або транзит будь-яких товарів, про які заздалегідь відомо, що вони можуть завдати шкоди здоров’ю або становити загрозу життю населення та тваринного світу, або призвести до руйнування навколишнього середовища;
  • імпорт продукції та послуг, що містять пропаганду ідей війни, расизму та расової дискримінації, геноциду.

1. Указ Президента України від 23.02.2001 №113 “Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції”.

2. Указ Президента України «Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу» (із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 587/2000 від 12.04.2000).

3. Алпатова Н. ПДВ по послугах у сфері ЗЕД / Н.Алпатова // Все ро бухгалтерський облік. - 2010. - №15. - С.28-31.

4. Антонюк В. Що потрібно знати про митний контроль / В.Антонюк // Все про бухгалтерський облік. - 2008. - №115. - С.24.

5. Багрова І.В., Гетьман О.О., Власюк В.Є. Міжнародна економічна діяльність України: Навч. пос. / За ред. І.В. Багрової. - Київ: "Центр навчальної літератури" , 2004. - 384 с.

6. Гладкий В. Експортні кредитні агентства як один із шляхів державної підтримки експорту / В. Гладкий // Банківська справа. - 2010. - №2-3, С.42-51.

7. Гребельник О.П. Основи зовнішньоекономічної діяльності: Підручник. - Київ: Центр навчальної літератури, 2004. - 384 с.

8. Задорожна С. Альтернативні способи вирішення спорів, що виникають із зовнішньоекономічних договорів: правове забезпечення на міжнародному рівні / С.Задорожна //Право України. - 2008. - №10. - С.98-105.

9. Комарова З.О. Оподаткування у сфері зовнішньоекономічної діяльності / З.О. Комарова // Фінансова сфера та її роль у зростанні конкурентних переваг національних економік: матеріали науково-практичної конференції. - Ч.2. - Ірпінь: НУДПСУ, 2009. - С.204-208.

10. Кордон М.В. Європейська та євроатлантична інтеграція України. 2-ге видання. Навч. посіб. - К.: Центр учбової літератури, 2010. - 172с.

11. Лєснікова М.В. Агрегування індексів середніх цін та фізичного обсягу експорту-імпорту у зовнішній торгівлі товарами / М.В. Лєснікова // Статистика України. - 2010. - №1. - С.33-39.

12. Лєснікова М.В. Економіко-статистичні підходи до формування цільового індексу цін експорту-імпорту товару у зовнішній торгівлі товарами / М.В.Лєснікова // Статистика України. - 2011. - №2. - С.10-13.

13. Митні режими. Книга ЗЕДівця // Все про бухгалтерський облік. - 2010. - №112. - С.27-49.

14. Омельченко А. Місце та роль законодавства України про зовнішньоекономічну діяльність в системі законодавства України / А. Омельченко // Право України. - 2011. - №6. - С.169-174.

15. Омельченко А. Шляхи вдосконалення та розвитку законодавства України про зовнішньоекономічну діяльність / А. Омельчинко // Право України. - 2011. - №7. - С.182-188.

16. Про затвердження Змін до Порядку видачі, обліку відстрочення та оплати (погашення) векселя (письмового зобов'язання), що видається суб'єктом підприємницької діяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах. Наказ ДПА України від 16.02.2010 р. // Урядовий кур'єр. - 2010. - 14 квітня. - С.13.

17. Ремонт у ЗЕД. (Тема номера) // Все про бухгалтерський облік. - 2010. - №42. - С.7-19.

18. Романчиков В.І., Романенко І.О. Міжнародні економічні відносини. Навч. пос. - К.: Центр учбової літератури, 2008. - 256 с.

19. Соколова З. Прогнозна оцінка диверсифікації українського експорту до країн Західної Африки / З. Соколова // Економіка України. - 2011. - №4. - С.67-76.

20. Сторожук О.В. Правові відносини в Україні при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності / О.В. Сторожук // Тенденції та перспективи розвитку податкової системи України: матеріали науково-практичної конференції. - Ірпінь: Національний університет ДПС України, 2008. - С.586-589.