Доповідь Передумови і особливості інвестиційної глобалізації
Код роботи: 1948
Вид роботи: Доповідь
Предмет: Глобальна економіка
Тема: Передумови і особливості інвестиційної глобалізації
Кількість сторінок: 12
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 100 грн
Вступ
Передумови і особливості інвестиційної глобалізації
Висновки
Література
Актуальність теми. Головною рисою глобальної економіки є те, що вона є інформаційно-фінансовою, тобто це глобальний ринок лібералізованих потоків капіталів, що вільно переміщуються по світу за допомогою новітніх технологій і включають поряд із традиційними широкий набір нових фінансових інструментів. Дерегульованість валютної сфери зокрема, та фінансових ринків сприяла різкому посиленню мобільності фінансового капіталу, в першу чергу спекулятивного.
За даними Банку міжнародних розрахунків, середній обсяг щоденних валютних операцій на глобальному ринку досягає 3980 млрд дол. [1], хоча зовсім нещодавно ця сума складала 1500 млрд дол. А нові комп’ютерні технології дозволили цілодобово укладати будь-які фінансові угоди у режимі online та пов’язали 7 найбільш розвинених держав, що розташовані у різних часових поясах.
Комплексні економічні перетворення, що відбуваються сьогодні в Україні, мають на меті не лише виробити моделі та механізми побудови та послідовної реалізації сучасних економічних відносин, але й поступову інтеграцію українських підприємств у міжнародні економічні зв’язки, з одного боку, і залучення іноземних підприємців до діяльності в Україні, – з іншого.
Ефективність господарської діяльності як українських, так і іноземних підприємців у рамках передусім правової системи конкретної держави визначається, насамперед, ступенем досконалості охоплення сфер регулювання, тобто державного управління, і ліберальності її законодавства. Україна в даному разі не є винятком.
Тому об’єктивною необхідністю подальшого розвитку економіки країни є наукові дослідження проблем інвестиційної діяльності, спрямовані на довготривале використання переваг міжнародного розподілу праці, створення умов широкого обміну досягненнями світової науки і техніки та їх упровадження в державну політику та управління.
Мета дослідження - дослідити передумови та структурні особливості розподілу інвестицій в умовах глобалізації.
Таким чином, глобалізація - це феномен, що виникає на певному рівні розвитку, коли криза європейської культури, що виступає у вигляді кризи європейського раціоналізму, історизму і гуманізму набуває глибини та масштабу, коли під питання ставляться головні постулати, що знаходяться в основі проекту модерна, коли різко падає роль та значення національної держави і реальна влада переходить в руки ТНК, коли виникають структури інформаційного суспільства і зникають останні перешкоди на шляху переміщення капіталів, товарів, робочої сили та потоків інформації. Є всі підстави стверджувати, що глобалізація - це наслідок тієї перемоги, що в нових історичних умовах одержав транснаціональний капітал над національними інтересами.
Глобалізацію характеризують не стільки ріст кількісних показників руху міжнародного капіталу в традиційній формі прямих іноземних інвестицій, скільки якісні зміни структури капіталопотоків – утворення глобального фондового ринку та інтернаціоналізація спекулятивного капіталу, що спровокувало відрив фінансів від реальної економіки та сімдесятикратне перевищення ними обсягу світового товарообігу (по сумах щоденних операцій). Такі ж тенденції підтверджують розрахунки експертів журналу International Currency Review, згідно з якими світовий ВНП зріс за 2000 – 2008 рр. на 83% (з 31492,8 млн дол. до 57530 млн дол. відповідно). У той час як приріст тільки офіційних фінансових резервів у світі зріс за той же період на 180%.
Глобалізація капіталу перетворює його на головний фактор нестійкості світової економіки, провокує кризи периферійних країн, як це мало місце у Південно-Східній Азії та в Аргентині. За оцінкою аргентинських експертів, на початку ХХІ століття лише один з трьох доларів ввезеного у країну іноземного капіталу спрямовувався у виробничу сферу. Але і з цього долара лише третина була дійсними вкладеннями в економіку, а дві третини йшли на придбання вже існуючих підприємств.
1. Горячук В. Ф. Теоретичні аспекти державного регулювання процесу капіталізації в умовах трансформації економіки України / В. Ф. Горячук // Актуальні проблеми державного управління. Зб. наук. праць Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України. Вип. 2 (36). – Х.: Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2009. – С. 123 – 127.
2. Иммануэль Валлерстайн. Конец знакомого мира: Социология XXI века / Пер. с англ. под ред. В. И. Иноземцева. – М.: Логос, 2004. – 368 с.
3. Корчагин А. В. Инвестиционные процессы на развивающихся рынках в условиях глобализации финансовых потоков. Дис. канд. экон. наук: 08.00.14 / Корчагин Александр Владимирович. – СПб., 1999. – 142 с.
4. Ліу Конг Тхань. Формування механізму міжнародного регулювання іноземних інвестицій в процесі глобалізації економіки: дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.05.01 «Світове господарство і міжнародні відносини» / Ліу Конг Тхань. – К., 2002. – 20 с.
5. Луцишин З. О. Формування глобальної фінансової архітектури світового господарства: дис. на здобуття наук. ступеня докт. екон. наук: спец. 08.05.01 «Світове господарство і міжнародні відносини» / З. О. Луцишин. – К., 2003. – 40 с.
6. Фролова Т.О. Передумови глобалізації інвестиційних процесів // Культура народов Причерноморья. – 2011. – № 217. – С. 82-89.