Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по экономическим дисциплинам \ Современные экономические теории \ 1939. Реферат Загальна теорія зайнятості процента та грошей Джона Кейнса

Реферат Загальна теорія зайнятості процента та грошей Джона Кейнса

« Назад

Код роботи: 1939

Вид роботи: Реферат

Предмет: Сучасні економічні теорії

Тема: Загальна теорія зайнятості процента та грошей Джона Кейнса

Кількість сторінок: 13

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Вступ

1. «Загальна теорія зайнятості процента та грошей” Джона Кейнса

2. Новизна головній ідеї «Загальної теорії»

3. Предмет і метод вивчення

4. Психологічних схильностей людини

5. «Основний психологічний закон»

6. Заходи державного регулювання економіки

Висновки

Список використаної літератури

Видатний англійський учений-економіст Джон Мейнард Кейнс (1883-1946) став настільки відомим, що його ім'ям названо цілий напрям векономічній науці, що грунтується на поглядах і позиціях, істотновідрізняються від проповідувати інші вченими. Книга Дж. М. Кейнса

«Загальна теорія зенятості, відсотка і грошей» була опублікована в 1936 році із'явилася як не можна вчасно. У цей період в основних промислово розвиненихкраїнах світу спостерігалося абсолютне падіння виробництва, зростання безробіття,масове банкрутство фірм і загальне невдоволення.

У світі сталипоширяться комуністичні і націонал-соціалістичні ідеї. Здавалосяб, крах капіталістичної системи господарювання не за горами, і вже ніхтоі ніщо не в силах її врятувати.

Ситуація погіршувалася тим, що неокласична доктрина не лише непропонувала рецептів покращення ситуації, але і зовсім заперечувала саму постановкупитання про можливість більш-менш тривалого періоду кризовогостану в економіці ринкового типу. Таке подання базувалося натак званому законі Дж. Сея, згідно з яким «пропозиціязавжди створює відповідний попит».

Тому, за висновками неокласичногоаналізу, невідповідність між попитом та пропозицією в масштабах економікив цілому і безробіття можуть носити лише тимчасовий характер і втручатися вцей процес немає необхідності. Книга Кейнса відкидає цю тезу,обгрунтовуючи необхідність і визначаючи конкретні напрямки регулюючоговпливу на економіку з боку держави.

Сам Дж. Кейнс виклав свою теорію надзвичайно важким мовою і безнайменшої спроби зробити свій текст зрозумілим публіці.

Таким чином, як ми бачимо, Кейнс прагнув викладати найважливіші думки - яким він вважає «ясними і, здавалося, самоочевидними». Разом з тим мова його була піднесена, причому не тільки заради більшої переконливості. Він вважав, що економічна наука повинна бути інтуїтивною, тобто описувати навколишній світ мовою зрозумілим більшості людей.

Кейнс виступив би і проти розростається, як атомний гриб, хмари похідних інструментів, яке накрило фінансову систему, зробивши її непрозорою навіть для банкірів. Безглузда складність такого роду Кейнса не захоплювала.

Як ми спостерігаємо, сучасних макроекономістів, зайнятих побудовою власних моделей, не бентежить той факт, що в їх припущеннях відсутній реалізм. Навпаки, в цьому вони бачать перевагу своїх моделей. Під захистом складних математичних побудов вони рішучіше, ніж їхні попередники - економісти класичної школи, звернулися до ідеального, або «платонічного», мислення, приносячи правду в жертву витонченості математики. У цьому вони суперечать Кейнсу, який вимагав «реалістичності припущень».

Отже, Кейнс був одночасно філософом, економістом і дослідником звичаїв. Він не переставав задаватися питанням про кінцеві цілі економічної діяльності. Коротко кажучи, Кейнс вважав, що тяга до багатства - «любов до грошей», за його висловом, - виправдана лише тому, що вона дозволяє «жити добре». А «жити добре» - це, по Кейнсу, не означає «жити багато», це означає «жити праведно». Для Кейнса єдиним виправданням економічної активності людини є прагнення до морального вдосконалення світу.

Кейнс прогнозував, що в міру зростання продуктивності праці тривалість робочого дня буде скорочуватися, що створить умови, в яких життя людей стане "розумною, приємною і гідною". В цьому і полягає відповідь Кейнса на питання про те, навіщо потрібна економічна наука.

1. Білоконенко О.В. Історія економічних вчень: Конспект лекцій.- К., 2010

2. Будаговська С., Кілієвич О. Мікроекономіка і макроекономіка: Підручник. - К.: ОСНОВИ, 2007. - 517с.

3. Івашина О.Ф., Дулік Т.О., Новікова Л.Ф. Макроекономіка. Навчальний посібник. - Дніпропетровськ: ДДФЕІ, 2013. 3. Кемпбелл Р. Макроекономіка. - Львів: Просвіта, 2013.

4. Ковальчук В. Історія економічних вчень: Навч.-метод. посібник.- К.: Астон, 2008

5. Леоненко П.М, Юхименко П.І. Історія економічних вчень: підручник, Київ «Знання» 2013

6. Мочерний С.В., Довбенко М.В. Історія економічних вчень (Сучасна економічна думка). Навчальний посібник / За ред. Мочерного С.В. - Львів: “Новий Світ - 2000”, 2010. - 480 с.

7. Пашута М.Т., Калина А.В. Прогнозування та макроекономічне планування - К.: МАУП, 2008.

8. Савченко А.Г. Макроекономіка. - К.: Либідь, 2007.