Реферат «Соціальна теорія розподілу» Михайла Івановича Туган-Барановського
Код роботи: 1929
Вид роботи: Реферат
Предмет: Сучасні економічні теорії
Тема: «Соціальна теорія розподілу» Михайла Івановича Туган-Барановського
Кількість сторінок: 10
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 150 грн
Вступ
1. Економічні концепції М. Тугана-Барановського
2. «Соціальна теорія розподілу» Михайла Івановича Туган-Барановського
Висновки
Список використаної літератури
Туган-Барановський Михайло (8 (20) січня 1865, Солоне (Соляниківка на Куп'янщині) Харківщина — 21 січня 1919, Одеса) — Видатний український і російський економіст.
Перший економіст-східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків; один із найкращих знавців кон'юнктурних економічних циклів, автор численних праць про теорію вартості, розподілу суспільного доходу, історію господарського розвитку та кооперативних основ господарської діяльності. Доктор економіки (1899).
Його концепції стали підґрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юнктури, проведенні ефективної економічної політики. Представник «легального марксизму». Один із найяскравіших представників ліберального руху в Україні. Брав участь у заснуванні Національної академії України. Міністр фінансів Української народної республіки (1917–1918).
Головна праця — «Промислові кризи в сучасній Англії, їх причини і близький вплив на народне життя» (1894). Книга тричі перевидавалася з різними доповненнями і була дуже позитивно сприйнята науковими колами у всій Європі.
Наукова спадщина Туган-Барановського становить близько 140 праць, які охоплюють майже всі ділянки економічної науки. Найбільше значення має його теорія періодичних криз, вивченню яких він присвятив низку праць, що появилися і в перекладах на німецьку та французьку мови і здобули йому світове ім'я. На основі його концепції кон'юнктурних циклів у Франції діяв постійний комітет для передбачення промислових криз.
Менш популярна його дуалістична теорія вартості, яка базується на критиці трудових теорій Давида Рікардо і Карла Маркса та теорії граничної корисності австрійської економічної школи. Туган-Барановський багато уваги присвятив кооперації, завдяки дослідженню якої він увійшов до числа найвидатніших теоретиків кооперативного руху у Східній Європі.
Однією з основних його праць є «Соціальна теорія розподілу». Яку ми зараз розглянемо більш детальніше.
Отже, в соціальній теорії розподілу, розподіл доходів представлено результатом боротьби різних класів суспільства за розподіл сукупного продукту.
Розмір частки, яка дістається кожному з класів, з цих позицій визначається як загальним обсягом національного доходу, так і "соціальною силою" класів.
Роль виробництва полягає в нарощуванні величини продукту, а тому всі класи однаково зацікавлені в зростанні його ефективності. Дану теорію М. Туган-Барановський виклав в праці "Соціальна теорія розподілу" (1913).
1. Туган-Барановський та державність України / Матеріали наукової конференції. Донецьк: Донецький державний університет економіки, НТШ-Донецьк, Інститут економіко-правових досліджень НАНУ. Донецьк, 19-20 березня 2004 року. — 272 с.
2. Кондратиефф Н. Михаил Иванович Туган-Барановский. П. 1923.
3. Голдман М. Туган-Барановщина: к критике буржуазной политической экономии. П. 1926.