Звіт з практики Характеристика діяльності ПАТ КБ ПриватБанк
Код роботи: 1259
Вид роботи: Звіт з практики
Предмет: Фінанси і кредит
Тема: Характеристика діяльності ПАТ КБ ПриватБанк
Кількість сторінок: 55
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: 300 грн
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ
1.1. Етапи розвитку та особливості послуг ПАТ «ПриватБанк»
1.2. Рейтингова оцінка ПАТ «ПриватБанк»
1.3. Організаційна структура та функціональні обов’язки працівників відділення
1.4. Оцінка складу, структури та динаміки активу балансу ПАТ «ПриватБанк»
1.5. Оцінка складу, структури та динаміки пасиву балансу ПАТ «Приватбанк»
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ДЖЕРЕЛ ФОРМУВАННЯ ТА НАПРЯМКІВ ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
2.1. Характеристика пасивних операцій ПАТ КБ «Приватбанк»
2.2. Характеристика видів та порядку оформлення депозитних вкладів
2.3. Структурно – динамічний аналіз депозитних операцій ПАТ КБ «ПриватБанк» та депозитних ставок
2.4. Характеристика активних операцій ПАТ КБ «ПриватБанк»
2.5. Характеристика видів та порядку оформлення кредитів
2.6. Оцінка структури та якості кредитного портфелю ПАТ КБ «Приватбанк»
РОЗДІЛ 3. КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПАТ «ПРИВАТБАНК»
3.1. Оцінка фінансової стійкості та ліквідності ПАТ КБ «Приватбанк»
3.2. Оцінка прибутку та рентабельності ПАТ «Приватбанк»
3.3. Оцінка ризиковості та дотримання банком економічних нормативів та вимог, встановлених НБУ
РОЗДІЛ 4. ОСОБЛИВОСТІ ЗАЛУЧЕННЯ КЛІЄНТІВ ДО ЗАРПЛАТНОГО ПРОЕКТУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Банківська система країни відіграє основну роль у формуванні та функціонуванні грошово - кредитної політики й економіки загалом. Вона покликана забезпечувати стабільний розвиток інфраструктури народного господарства, забезпечувати постійне функціонування грошово-кредитного обороту країни.
Ефективна діяльність банківської системи є надзвичайно важливою умовою для стабільного розвитку ринкових відносин. Банківські установи займають одне з основних місць в економіці будь-якої країни.
Банки є основними фінансовими інститутами, які акумулюють вільні кошти та переводять їх у капітал, який збільшує процес заощадження та нагромадження у господарстві. Проте, на сьогоднішній день більшість банків змушені працювати в умовах високого ризику на відміну від закордонних. Тому вони набагато частіше бувають в кризових ситуаціях, ніж іноземні. Більша частина таких випадків спричинена недостовірною оцінкою банками власного фінансового становища, а також стійкості та надійності своїх основних клієнтів. Таким чином, надзвичайно важливим є вивчення усієї банківської системи в Україні та закордоном.
Базовою ланкою кредитної системи, основою, на якій ґрунтується уся діяльність держави, пов’язана з кредитно - фінансовим обслуговуванням населення, є комерційні банки.
Комерційні банки є основною ланкою кредитної системи, до якої належать кредитні установи, які виконують різноманітні банківські операції для власних клієнтів на основі комерційного розрахунку. Для цього вони використовують не лише власний, але й залучений фінансовий капітал у вигляді різних внесків, депозитів, міжбанківських кредитів та інших джерел. Причому усі залучені засоби, як правило, дещо перевищують обсяг власного капіталу в усіх комерційних банків.
Саме тому базою проходження виробничої практики я обрала комерційний банк – територіально відокремлене безбалансове Козівське відділення ПАТ КБ «ПриватБанк».
Ефективне функціонування національної економіки, її розвиток разом з постійним зростанням добробуту населення не уявляється можливим без вирішення завдань забезпечення ефективного функціонування банківської системи та її основних елементів – комерційних банків.
Приватбанк є найбільшим українським універсальним комерційним банком, який орієнтований на обслуговування фізичних та юридичних осіб. Це один з найбільших інноваційних банків світу, який входить до складу семи системних банків України з одним з найбільших обсягів капіталу і чистих активів.
Розпочавши свою роботу у 1992 році він за два десятиліття виріс до найпотужнішого банку в Україні, та став визнаним лідером серед вітчизняних банків. Підтвердженням цього є те, що станом на 1 квітня 2016 р. Приватбанк ввійшов в ТОП-15 найнадійніших банків України та до трійки системних банків, за версією аналітиків, що склали рейтинг на основі офіційної статистики українських банків, наданої НБУ.
Станом на початок 2016 р. Приватбанк очолив рейтинг найбільших банків по розміру активів – 241809360 тис. грн. та за депозитами фізичних осіб – 121546879 тис. грн. Такі рейтингові агенції, як Fitch та Standard & Poor's підвищили кредитні рейтинги банку. На думку експертів, Приватбанк відданий своєму ринку та розуміє специфічні потреби клієнтів.
Організаційна структура банку є дуже гнучкою та комбінованою. Поєднує в собі горизонтальну, лінійно-функціонально-штабну, дивізіональну, мережну. Інфраструктура Приватбанку налічує 3287 філій та відділень і 19778 банкоматів та терміналів самообслуговування по всій Україні, що забезпечує найкращий доступ громадян до банківського обслуговування практично у будь-якій точці країни.
Якщо ж говорити про функціональні обов’язки працівників, то вони досить різноманітні та залежать від посади працівника, яку він займає.
ПАТ КБ «Приватбанк» є банком, який зорієнтований на клієнтах і приділяє увагу задоволенню їх потреб і вдосконаленню клієнтських вражень.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Аналіз діяльності комерційного банку: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю «Банківський менеджмент» - За ред.. проф. А.М. Герасимовича. – Житомир: ПП. «Рута», 2011. – 384с.
2. Аналіз прибутку та рентабельності [Електронний ресурс]. – 2011. – Режим доступу: http://referat911.ru/Finansy/otchet-po-praktike-v-publchnomu/382807-2863176-place2.html.
3. Аналіз та оцінка ймовірності банкрутства [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://pidruchniki.com/1992040141913/ekonomika/analiz_otsinka_ymovirnosti_bankrutstva.
4. Види депозитів [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://privatbank.ua/depozit/
5. Види кредитів [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://buklib.net/books/35126/
6. Вікіпедія ПАТ КБ «ПриватБанк» [Електронний ресурс] – Режим доступу:https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%BA
7. Вовчак О. Д. Кредит і банківська справа: Підручник – [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://pidruchniki.com/15801117/bankivska_sprava/aktivni_bankivski_operatsiyi_harakteristika
8. Депозитний вклад [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B2%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4
9. Економічні нормативи діяльності банків [Електронний ресурс] // Глосарій банківської термінології – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=123298
10. Загальна характеристика операцій банку. Пасивні та активні операції комерційних банків [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://pidruchniki.com/11140315/finansi/zagalna_harakteristika_operatsiy_banku_pasivni_aktivni_operatsiyi_komertsiynih_bankiv
11. Закон України «Про банки і банківську діяльність» [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2121-14
12. Історичні етапи розвитку ПАТ КБ «ПриватБанк» [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.managerhelp.org/hoks-231-1.html
13. Кредити ПАТ КБ «ПриватБанк» [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://privatbank.ua/kredity/
14. Криклій О.А., Маслак Н.Г. Управління прибутком банку: Навчальний посібник - О.А. Криклій, І.В. Сало – Суми: ВТД «Університетська книга», 2007. – 314 с.
15. Лисянська О.О. Методи аналізу та їх використання при плануванні фінансових результатів /ДВНЗ “Українська академія банківської справи НБУ. – 2011. - С. 179-177.