Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Охрана труда \ 1964. Реферат Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці та соціального захисту

Реферат Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці та соціального захисту

« Назад

Код роботи: 1964

Вид роботи: Реферат

Предмет: Охорона праці

Тема: Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці та соціального захисту

Кількість сторінок: 11

Дата виконання: 2015

Мова написання: українська

Ціна: 100 грн

Вступ

1. Міжнародні організації в сфері охорони праці і соціального захисту

2. Україна і Міжнародна організація праці (МОП)

3. Україна і ЄС: співробітництво в галузі охорони праці і соціального захисту

Висновки

Список використаних джерел та літератури

Охорона праці – це система правових у соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

До прийняття Закону України «Про охорону праці» матеріальне забезпечення потерпілих на виробництві було обмежено виплатами по листках непрацездатності, втраченого заробітку, а також пенсій по інвалідності та у разі втрати годувальника. Закон значно підняв ціну життя людини добавились виплати одноразової допомоги, а також виплати відшкодування шкоди без урахування одержаних потерпілими пенсій та інших доходів.

Зазначені доповнення збільшили розмір отримуваних потерпілими виплат в сотні разів, що свідчить про соціальну направленість розвитку нашої держави. На деяких підприємствах, де умови праці особливо незадовільні, наприклад у Центральному районі Донбасу, виплати досягають 70% фонду заробітної плати і дедалі збільшуються.

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВОЗ) смертність від нещасних випадків у даний час займає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Причиною смертності працездатних людей молодого і середнього віку переважно є нещасні випадки. По статистичним даної, найбільш розповсюдженою причиною смерті серед чоловіків у віці від 15 до 36 років є нещасні випадки.

Тому на даний час має велике значення міжнародного співробітництва в галузі охорони праці та соціального захисту, а саме з таких питань і напрямів:

— вивчення, узагальнення та впровадження світового досвіду з організації охорони праці, покращення умов та техніки безпеки;

— участь у міжнародних інституціях з соціально-трудових питань та у роботі їх органів;

— одержання консультацій зарубіжних експертів та технічної допомоги у питаннях вдосконалення законодавчої та нормативної бази охорони праці.

Отже, особливого значення набуває міжнародне співробітництво з охорони праці. Воно полягає у вивченні, узагальненні та впровадженні світового досвіду з організації охорони праці, поліпшення умов і безпеки праці; у виконанні міжнародних договорів та угод з охорони праці; проведенні й участі в наукових та науково-практичних конференціях і семінарах з охорони праці.

Важливими міжнародними актами з питань охорони праці є міжнародні договори і міжнародні угоди, до яких приєдналась Україна в установленому порядку. 9 грудня 1994 р. главами урядів країн СНД було прийнято Угоду про співробітництво в галузі охорони праці. Угода передбачає узгодженість дій при встановленні вимог охорони праці до машинобудівної продукції, технологій, матеріалів та речовин при створенні засобів захисту працівників; розробку й реалізацію міждержавних програм і технічних проектів; створення єдиної системи показників та звітності в галузі охорони праці.

Отже, можна зробити висновки, що Україна є активно задіяна в міжнародному співробітництві в галузі охорони праці і соціального захисту. За останні роки у нас набагато покращився рівень охорони праці і соціального захисту.

1. Представництво МОП в Україні (гіперпосилання на сайт ООН)

2. Проект ЄС-МБП "Рівність жінок і чоловіків у світі праці" http://www.gender.ilo.org.ua/Pages/default.aspx

3. Новосельська І. Роль Міжнародної організації праці в забезпеченні виконання Україною законодавства із захисту трудових прав працівників/ І. Новосельська // Підприємство, господарство і право. – 2010. – № 5. – С. 123.

4. Програми Гідної праці – основа співробітництва МОП з Україною – Джерело доступу: www.un.org.ua

5. www.ilo.org.ua – офіційний сайт Міжнародної організації праці в Україні.