Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по естественным дисциплинам \ Общее земледелие (Земледелие) \ 5694. Курсова робота Проектування сівозмін, системи обробітку ґрунту та заходів боротьби з бур`янами в сучасному землеробстві на прикладі ПП «Лан» Чуднівського району Житомирської області

Курсова робота Проектування сівозмін, системи обробітку ґрунту та заходів боротьби з бур`янами в сучасному землеробстві на прикладі ПП «Лан» Чуднівського району Житомирської області

« Назад

Код роботи: 5694

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Загальне землеробство

Тема: Проектування сівозмін, системи обробітку ґрунту та заходів боротьби з бур`янами в сучасному землеробстві на прикладі ПП «Лан» Чуднівського району Житомирської області

Кількість сторінок: 57

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 550 грн

Вступ

Розділ 1. Загальні відомості про господарство

1.1. Агрокліматичні умови зони діяльності господарства

1.2. Склад земельних угідь господарства

1.3. Існуюча організація території (система сівозмін)

Розділ 2. План трансформації земельних угідь на перспективу

Розділ 3. Проектування структури посівів та нової сівозміни на перспективу

3.1. Урожайність сільськогосподарських культур і кормових угідь за 3 останні роки

3.2. Посівні площі культур і кормових угідь та їх структура за попередній рік

3.3. Потреби господарства в продукції рослинництва на перспективу

3.4. Структура посівних площ на перспективу

3.5. Розміщення сільськогосподарських культур в сівозміні господарства

3.6. Розробка агрономічно, економічно і екологічно обґрунтованого чергування культур в сівозміні господарства

3.7. Визначення продуктивності польової сівозміни

3.8. Розрахунок балансу гумусу в орному шарі ґрунту польової сівозміни №1 за структурою посівів

3.9. Агротехнічне, економічне і екологічне обґрунтування польової сівозміни

Розділ 4. Розробка заходів для освоєння сівозміни

4.1. План освоєння польової сівозміни № 1

4.2. Ротаційна таблиця польової сівозміни № 1 на першу ротацію

Розділ 5. Складання карти-схеми забур’яненості полів сівозміни №1

Розділ 6. Розробка (проектування) системи обробітку ґрунт і заходів боротьби з бур’янами в польовій сівозміні №1

6.1. Обґрунтування способів обробітку та заходів боротьби з бур’янами

Загальне землеробство - галузь науки, що досліджує теоретичні і практичні проблеми найраціональнішого використання орних земель, агроландшафтів, розробляє фізичні, хімічні, біологічні та механічні методи й прийоми підвищення родючості ґрунтів, урожайності сільськогосподарських культур, стабільності агроекосистем.

Напрямки досліджень:

- Розроблення теоретичних основ зональних систем землеробства, методів і прийомів їх практичного застосування. Методи та системи раціонального використання орних земель, підвищення їх окультуреності і родючості, захисту від усіх видів, форм ерозії й деградації.

- Розроблення наукових принципів і агротехнічних методів регулювання агрофізичних та біологічних процесів у ґрунті, оптимізації водного, повітряного, теплового режимів, біологічної активності, динаміки агрофізичних властивостей.

- Дослідження й обґрунтування теоретичних і практичних основ оптимізації структури посівних площ, зональних сівозмін агротехнологічного та організаційного їх ведення, освоєння й удосконалення в напрямку оптимального використання фотосинтетично активної радіації, антропогенної енергії та людського фактора аграрних територій.

- Обґрунтування для окремих видів і груп культурних рослин оптимальних параметрів основних агрофізичних властивостей ґрунту, шляхів цілеспрямованого їх регулювання в орному та підорному шарах із використанням механічних і хімічних прийомів. Розроблення наукових основ зональних способів і систем обробітку ґрунту під окремі культури та в сівозмінах з урахуванням необхідності раціонального використання енергії, ґрунтозахисту, охорони навколишнього середовища.

- Вивчення процесів деформації в орному і підорному шарах ґрунту під дією ходових систем тракторів, посівних, збиральних, транспортних засобів, знарядь обробітку ґрунту, їх впливу на продуктивність польових культур, агроекосистем та деградаційні явища у ґрунті й агроландшафтах. Розроблення заходів запобігання та усунення надмірного ущільнення ґрунтів.

- Дослідження процесів ерозії і дефляції та розроблення зональних комплексів агротехнічних, агромеліоративних організаційних заходів і систем ведення господарства, які забезпечують високу ефективність функціонування агроекосистем та підтримку втрат ґрунту на рівні, що не перевищує його природної відновлювальної здатності.

- Розроблення наукових основ і практичних заходів сільськогосподарського використання й рекультивації земель, порушених дією природних та антропогенних чинників.

- Дослідження проблем поєднання окремих операцій і прийомів в одному технологічному процесі та оцінка комбінованих машин, агрегатів.

- Вивчення оптимальних параметрів поверхні ґрунту, будови посівного, орного і кореневмісного шару та динаміки їх зміни у часі, розроблення регламентів технологічних операцій та агровимог до ґрунтообробних і окремих видів меліоративних знарядь для їх здійснення.

- Теорія й методи агрономічного контролю за якістю основного передпосівного обробітку, догляду за посівами та заходів контролю шкодочинності бур'янів. Розроблення агровимог до приладів і обладнання для оперативного контролю за якістю польових робіт.

- Теорія планування та методика лабораторного й польового експерименту в землеробстві.

- Розроблення теоретичних та практичних засад синтезу агрономічних, екологічних і соціально-економічних знань у формуванні систем землеробства на державному, зональному й локальному рівнях.