Курсова робота Картографування України для потреб туризму
Код роботи: 5569
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Суспільно-географічна картографія
Тема: Картографування України для потреб туризму
Кількість сторінок: 29
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: 350 грн
Вступ
1. Картографування України для потреб туризму
1.1. Досвід створення туристичних карт
1.2. Характеристика програмних засобів для створення туристичних карт
2. Проектування туристичних карт
2.1. Форос та Крым. Кара-Даг
3. Створення великомасштабних туристичних карт Криму
3.1 Основа великомасштабних туристичних карт
3.2. Робота з основою за допомогою допомогою МарЕсіії
3.3. Умовні знаки
3.4. Оформлення
3.5. Використання
Висновки
Перелік посилань
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що держава проголосила туризм однією з пріоритетних галузей національної економіки, бізнесу, культурного й духовного життя країни. Одним з напрямків розвитку туристичної галузі є активізація просування регіонального туристичного продукту на внутрішньому і на міжнародному ринках туристичних послуг, підвищення якості та ефективності інформаційно-комунікаційної інфраструктури. При цьому значну роль відіграють картографічні твори для потреб туризму, як просторові, образно-знакові моделі туристично-рекреаційних ресурсів території.
Туризм - важлива складова діяльності будь-якого суспільства. Нині туризм стає масовим явищем і має не тільки важливе спортивно-оздоровче, а й велике екологічне значення. Він є найпопулярнішою формою відпочинку, тому туристична діяльність повинна посідати важливе місце в інтелектуальному та духовному збагаченні вітчизняних та іноземних туристів.
Розвиток туристичної галузі - нагальна проблема, яку потрібно вирішувати на державному рівні, а туристична діяльність повинна всіляко підтримуватись державою з метою її впорядкування.
Піднесення туристичної індустрії - надзвичайно важливе питання для України, яка є транзитною державою. Законодавчо-правові передумови здійснення цієї мети закладені в Законі України «Про туризм» від 1 серпня 1995р. (зі змінами, внесеними до нього 18 листопада 2003р.), який визначає загальні правові, організаційні, виховні та соціально-економічні засади реалізації державної політики в галузі туризму.
Метою Закону є створення правової бази для становлення туризму як високорентабельної галузі економіки та важливого засобу культурного розвитку громадян, забезпечення зайнятості населення, задоволення законних прав та інтересів туристів і субєктів туристичної діяльності тощо.
Відомо, що Україна має досить потужний туристичний потенціал, який визначається різноманітністю природних умов від боліт Полісся до степів Азово-Чорноморського узбережжя. Туризм в країні виник не на порожньому місці. Він має глибокі історичні корені та досвід попередніх поколінь. Одним з напрямів вітчизняного туризму було паломництво. Організовані форми туристичної діяльності повязані з початком XIX ст.
Визначну роль у розвитку туризму в Україні відіграло Російське товариство туристів, створене у 1895 р. Початок XX ст. ознаменувався розширенням екскурсійної діяльності, особливо в сфері освіти, науки і культури. Поряд із традиційними видами туризму виникли нові: автомобільний, залізничний, водний, авіаційний, мотоциклетний, зелений тощо. 60-ті роки XX ст. були періодом так званого туристичного вибуху. Початок 1990-х років відзначився економічною кризою, що призвело до згортання туристичних потоків.
Останнім часом спостерігається значне пожвавлення в туристичній сфері. На сучасному етапі для обслуговування туристів в Україні використовуються понад 3 000 установ оздоровлення та відпочинку, близько 1 400 готелів, мотелів та кемпінгів різних форм власності. Туристичною діяльністю займаються 2,5 тис. підприємств, де працюють 100 тис. осіб.
Останнім часом виникають нові форми туризму. Особливо популярним став сьогодні екотуризм, що здійснюється переважно на рекреаційних природно-заповідних територіях національних природних парках, біосферних заповідників, регіональних ландшафтних парків, ландшафтних заказників тощо. За оцінками Всесвітньої туристичної організації, екологічний туризм входить до основних стратегічних напрямків розвитку туризму на період 2010 року.
Екотуризм об’єднує широкий спектр видів туризму: пішохідний, водний, гірський, спелеотуризм та ін. Значна частина території України, яка має величезні можливості для розвитку екотуризму, так чи інакше використовується для задоволення потреб відпочинку і туризму.
Пріоритетного значення набуває новий на сьогоднішній день вид туризму - сільський «зелений» або агроекотуризм, що дає можливість не тільки познайомитися з мальовничою природою та історико-культурними пам’ятками того чи іншого краю, але і пізнати народні традиції та звичаї.
«Зелений» туризм - це підтримка сільської культурної спадщини, відродження народних промислів, ремесл, звичаїв українського народу.
В Україні чимало сіл, де приймають туристів: на Закарпатті, Івано-Франківщини, Львівщині, Тернопільщини, у Криму тощо. Візитною карткою українського «зеленого» туризму є так звані «Зелені коридори» у напрямках Київ-Львів та Київ Сімферополь та « Екологічне кільце», яке охоплює Південний берег Криму.
Мета дослідження - розглянути особливості створення туристичних карт на прикладі створення карти ’’Україна туристична карта” м-бу 1:1 000 000.
Об’єкт дослідження - туристичні карти та особливості їх складання.
Предмет дослідження - способи та прийоми складання карт для потреб туризму.
Відносно поставленої мети були визначені наступні завдання:
1. Розглянути досвід створення туристичних карт.
2. Проаналізувати туристичні карти на ринку України.
3. Охарактеризувати ГІС - пакет Місго8іаііоп, щодо створення туристичних карг.
4. Виявити особливості створення туристичних карт на етапі проектування.
5. Розглянуто процес створення туристичної карти в масштабі 1:1 000 000.
1. Детально розглянуто та проаналізовано досвіт створення туристичних карт різними підприємствами України та їх вплив на сучасний стан туристичного картографування.
2. Проаналізовано сучасне створення туристичних карт різними підприємствами та фірмами на ринку України, зокрема детально розглянуто туристичне картографування на прикладі ДНВП ’’Картографія” як провідного підприємства України по створенню картографічних творів.
3. Виявлено особливості створення туристичних карг, розглянуто процес підготовки основи для створення туристичних карт, створення умовних позначень спецзмісту та специфіку оформлення картографічних туристичних творів.
4. Враховуючи зростаючий попит на картографічні твори туристичної тематики, у майбутньому потрібно поновлювати та вдосконалювати їх змістове навантаження. Очевидною є необхідність покращення якості туристичних картографічних видань шляхом:
- вдосконалення методики укладання;
- розширення екологічного та природоохоронного змісту;
- створення банків картографічних даних туристичних об’єктів;
- вдосконалення способів картографічного зображення;
- вдосконалення допоміжних текстів тощо.
Безперечним є ге, що видання туристичних картографічних творів сприятиме зацікавленості споживача, а розвиток туризму і туристичної інфраструктури в Україні зумовить підвищення попиту на таку продукцію. Тому створення та видання туристичних схем, карт і атласів є одним з пріоритетних напрямів подальшої роботи з пріоритетних напрямів подальшої роботи підприємств.
1. Інтернет-сайт геоінформаційного форуму GIS-LAB: http://gis-Iab.info.
2. Інтернет-сайт ДНВП ’’Картографія”: http://www.ukrmap.com.ua.
3. Інтернет-сайт фірми DigitalGlobe: http://www.worldview.ru.
4. Інтернет-сайт: http://disser.com.ua.
5. Інтернет-сайт: http://www.litforum.org.
6. Офіційний інтернет-сайт виробника продукту MicroStation фірми Bentley: www.bentley.fi.
7. Д. М. Жук, В. Б. Маничев. Краткое руководство по MicroStation -Москва, 2000.
8. Вісник геодезії та картографії. - №-6, 2007; №-1, 2008.
9. Информационный бюллетень ГИС-Ассоциации. №-5(7), Москва, 1996.
10. Вісник геодезії та картографії. №-2, Київ, 2004.
11. Абрамов В. H., Топчиян А. Я., Плешков В. Г. О технологии создания карг для полиграфического воспроизведения с использованием цифровых топографических карт - Геодезия и картография. - 1999. - №3. - с. 39-44.
12. Халугин Е. И., Жолковский Е. А., Жданов Н. Д., “Цифровые карты” // Под ред. Е. И. Халугина - Москва, Недра, 1992. – 419 с.
13. Создание качественных цифрових карт // Информационный бюллетень ГИС-Ассоциации. - 1997. - №4(11). - с. 24-26.
14. Ю. С. Билич, A. C. Васмут. Проектирование и составление карт - Москва, Недра, 1984.