Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по естественным дисциплинам \ География торговли \ 5340. Реферат Торговельний потенціал Миколаївської області

Реферат Торговельний потенціал Миколаївської області

« Назад

Код роботи: 5340

Вид роботи: Реферат

Предмет: Географія торгівлі

Тема: Торговельний потенціал Миколаївської області

Кількість сторінок: 21

Дата виконання: 2015

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Вступ

Розділ 1. Загальна суспільно-географічна характеристика Миколаївської області

Розділ 2. Історико-географічні особливості розвитку торгівлі Миколаївської області

Розділ 3. Умови і чинники формування торговельної мережі Миколаївської області

Розділ 4. Сучасна географія торговельного обслуговування населення Миколаївської області

Висновки

Список використаних джерел

Однією з найважливіших галузей економіки України на сучасному етапі є торгівля. Роль торгівлі в господарстві визначається не тільки її великим історичним шляхом, але й вирішальним впливом на розвиток ринкових відносин. Торгівля відіграє надзвичайно важливу роль у системі соціальної інфраструктури регіону, оскільки вона спрямована на задоволення потреб населення.

Торгівля – галузь господарства, що реалізує товари шляхом купівлі-продажу. У її функціонуванні чітко простежуються територіальні аспекти, насамперед в пропорційному характері розміщення торговельної мережі відповідно до розселення населення. Значні відмінності в рівнях економічного розвитку й умовах життя населення в Україні зумовлюють диференціацію розвитку торгівлі в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. Ефективність торговельного обслуговування й підвищення рівня життя населення багато в чому залежить від раціонального розміщення й територіальної організації торгівлі і громадського харчування.

З огляду на це стає зрозумілою актуальність дослідження торговельного потенціалу Вінницької області. Торговельний потенціал характеризує стан, тенденції розвитку та територіальну організацію торгівлі в регіоні. Торговельний потенціал – це здатність, можливість регіону здійснювати внутрішню та зовнішню торгівлю та забезпечувати населення в споживчих товарах і послугах.

Миколаївська область володіє значним природно-ресурсним, економічним та людським потенціалом для розвитку на її території торгівлі. Торгівля на території області відома ще з часів античних міст-держав Північного Причорномор’я. Наступним періодом потужного розвитку торгівлі було XIX - початок XX століття, коли місто Миколаїв став важливим економічним центром Російської Імперії.

Торгівля області за роки незалежності перебувала в умовах декількох економічних криз. Основний вплив на розвиток торгівлі мають політичний, економічний, соціальний, правовий фактори.

Географія торговельного обслуговування Миколаївської області характеризується розгалуженням мережі оптової, роздрібної торгівлі, та ресторанного господарства. Найкраще торговельне обслуговування, за якісними та кількісними характеристиками в обласному центрі та містах обласного значення

1. Власова Н. О. Роздрібні торговельні мережі: регіональні фактори розвитку: монографія / Н. О. Власова, О. В. Колчкова; Харківський державний університет харчування та торгівлі. – Х., 2012. – 255 с.

2. Офіційний сайт Головного управління статистики в Івано-Франківської області [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mk.ukrstat.gov.ua/

3. Офіційний сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua.

4. Статистичний щорічник України за 2013 рік / За редакцією О. Г. Осауленка. – Київ: ТОВ «Август Трейд», 2014. – с. 534.

5. Тронько П. Т. (ред.). Історія міст і сіл УРСР. Том 14. Івано-Франківська область - К.: Гол. ред. УРЕ АН УРСР, 1971. - 778 с.