Курсова робота Еколого-географічна характеристика парків та садів міста Львова
Код роботи: 5306
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Геоекологія (ландшафтна екологія)
Тема: Еколого-географічна характеристика парків та садів міста Львова
Кількість сторінок: 23
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 350 грн
Вступ
1. Сучасний еколого-географічний стан об’єктів природно-заповідного фонду міста Львова
2. Основні екологічні проблеми парків міста Львова
3. Робота регіонального ландшафтного парку «Знесіння»
4. Проведені рекреаційно-туристичні заходи
Висновок
Використані джерела
У даній курсовій роботі охарактеризовано сучасний еколого-географічний стан об’єктів природно-заповідного фонду міста Львова, досліджено роботу регіонального ландшафтного парку «Знесіння», проведено аналіз унікальних природних об’єктів на території досліджуваного міста.
Об’єктом дослідження є екологічна характеристика парків та садів які є на території міста Львова.
Предметом дослідження є функції та еколого-географічний стан парків та садів міста Львова.
Мета даної курсової роботи, на основі теоретичного та аналітичного досліджень, охарактеризувати та проаналізувати сучасний еколого-географічний стан парків та садів міста Львова.
Метою було ознайомитись із структурою основних екологічних проблем парків і садів, роботою регіонального ландшафтного парку «Знесіння», роботою організаційних та юридично правових заходів, які провелися органами влади, суб'єктами зеленого господарства та приватного сектору за 2014 рік та запропонувати шляхи покращення екологічної ситуації на території м. Львова.
Львів володіє великою кількістю та різноманітним спектром об’єктів природно-заповідного фонду, що відіграють дуже важливу роль у збереженні природного довкілля. Вони мають багатофункціональне значення - природоохоронне, екологічне, санітарне, рекреаційне, еколого-виховне, науково-дослідне, естетичне. Пороте їх сучасний стан та використання потребують оптимізації.
Найважливішими проблемами сьогодення є осмислення людиною неможливості подальшого існування без збереження біологічного різноманіття і налагодження збалансованих стосунків з довкіллям. Вирішення екологічних проблем парків Львова потребує поєднання сил державних органів, науковців та широких верств населення.
Збереження природного навколишнього середовища і раціональне використання багатств природи тісно пов’язане із станом здоров’я мешканців міста. Тому надзвичайно важливо підвищити вимоги до охорони і відновлення зелених насаджень міста. Потрібно розробляти науково-методичні і агротехнічні методи для покращення екологічного стану зелених зон. Але подальший розвиток суспільства і забруднення на фоні загального потепління клімату породжують нові проблеми в озелененні.
Оскільки здатність природи до самовідтворення обмежена, а темпи антропогенного навантаження постійно зростають, назріла нагальна необхідність розроблення науково-обґрунтованих заходів, які здатні забезпечити довготривале виживання та адаптацію зелених насаджень у стресових умовах довкілля.
Екологічний стан парків залежить від багатьох чинників, тому долучитись до його покращення необхідно не лише суб’єктам зеленого господарства, а й державним органам влади, науковцям, громадським організаціям та мешканцям міста.
Для цього можна застосувати дуже багато заходів, які приведуть до вирішення екологічних проблем зелених зон міста. Тому важливим завданням сьогодення є покращення екологічного стану зелених насаджень для збереження їхнього поліфункціонального значення.
1. Звіт виконавчих органів Львівської міської ради за 2010 рік.
2. Звіт виконавчих органів Львівської міської ради за 2014 рік.
3. Сайт Львівської міської ради: http://city-adm.lviv.ua/lmr/ecology.
4. Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації http://www.ekologia.lviv.ua/.
5. Комплексна екологічна програма на 2012-2016 роки для міста Львова http://www8.city-adm.lviv.ua/Pool/Info/.
6. Назарук М. М. Львів у XX столітті: соціально-екологічний аналіз. — Львів: Українська академія друкарства, Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2008. - 348 с.