Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по естественным дисциплинам \ Экология \ 283. Реферат Червона книга України: призначення і структура

Реферат Червона книга України: призначення і структура

« Назад

Код роботи: 283

Вид роботи: Реферат

Предмет: Екологія

Тема: Червона книга України: призначення і структура

Кількість сторінок: 10

Дата виконання: 2013

Мова написання: українська

Ціна: 100 грн

Вступ

1. Історія Червоної Книги України

2. Призначення Червоної книги України

3. Структура Червоної Книги України

Висновки

Список використаної літератури

Червона книга України — анотований та ілюстрований перелік рідкісних видів та підвидів, що знаходяться під загрозою зникнення на території України, і підлягають охороні; основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.

До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони. Занесені до Червоної книги України види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України.

Організація збереження видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, поліпшення середовища їх перебування чи зростання, створення належних умов для розмноження у природних умовах, розведення та розселення покладається в межах їх компетенції на Кабінет Міністрів України, Ради народних депутатів, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи місцевого самоврядування, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та інші державні органи, на які законодавством України та Республіки Крим покладено здійснення функцій у цій сфері.

Отже, Червона книга України - це основний державний документ, який узагальнює відомості про сучасний стан видів тварин і рослин України, що перебувають під загрозою зникнення та заходи щодо їх збереження і відтворення на науково обґрунтованих засадах. Об’єктами Червоної книги України є тварини і рослини на всіх стадіях розвитку, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, види яких є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення, а також гнізда, частини та інші продукти цих тварин і рослин.

Таким чином, ми повинні пам'ятати, що біота, або сукупність рослин і тварин, є найважливішої органічної складеної біосфери. Протягом багатьох мільйонів років між організмами біосфери сформувалися складні і різноманітні взаємозв'язки. З розвитком діяльності людини цей баланс і здатність до самовідновлення усе більше піднімається.

Основними чинниками, які сприяли створенню Червоної книги, є: зміни середовища, ізольованість популяцій, отруєння середовища, меліорація, засолення та опріснення моря, зменшення вмісту кисню у водоймах, забруднення повітря.

Основна мета створення Червоної Книги - зберегти на планеті найбільш цінні і зникаючі види фауни і флори, це своєрідна програма охоронних дій.

1. Червона книга України, третє видання, том «Рослинний світ».

2. Червона книга України, третє видання, том «Тваринний світ».

3. «Дзеркало тижня» № 14 (742) 21 — 28 квітня 2009. Червона книга як заручниця кровних інтересів. Автор: Сергій Межжерін.

4. ЗУ «Про Червону Книгу України» Видавник — ВРУ.

5. Анонс та загальний опис тому «Тваринний світ» третього видання Червоної книги.

6. Червона книга України 2009 (ІІІ вид.).

7. Червона книга України. Тваринний світ / за ред. І. А. Акімова. — К.: Глобалконсалтинг, 2009. — 600 с.

8. Загороднюк І. Охорона тварин : методичний посібник для студентів спеціальностей «Екологія» та «Біологія». — Луганськ : Вид-во ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2012. — 52 с.

9. Шеляг-Сосонко Ю.Р та ін. Збереження і невиснажливе використання біорізноманіття України: стан та перспективи.- К.: Хімджест, 2003. - 248 с.