Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по естественным дисциплинам \ Экология \ 282. Реферат Шляхи вирішення екологічних проблем людства. Перспективи розвитку у світлі рішень всесвітнього екологічного форуму в Ріо-де-Жанейро

Реферат Шляхи вирішення екологічних проблем людства. Перспективи розвитку у світлі рішень всесвітнього екологічного форуму в Ріо-де-Жанейро

« Назад

Код роботи: 282

Вид роботи: Реферат

Предмет: Екологія

Тема: Шляхи вирішення екологічних проблем людства. Перспективи розвитку у світлі рішень всесвітнього екологічного форуму в Ріо-де-Жанейро

Кількість сторінок: 21

Дата виконання: 2013

Мова написання: українська

Ціна: 100 грн

Вступ

1. Конференція в Ріо-де-Жанейро

2. Екологічні проблеми людства: небезпека та шляхи вирішення

3. Основні терміни екологічних проблем

4. Забруднення атмосфери: природні та антропічні чинники

5. Національна екологічна політика України

Висновок

Література

Людина завжди намагалася визначити своє місце в цьому світі. Місце в природі і хто з нас господар, а хто підкорений. З цього приводу існує багато концепцій та теорій взаємодії людини і природи.

Це тим більше важливе, у всі часи взаємовідносини між людиною і природою були одним з найважливіших чинників, що визначають статус цивілізації в історії людства, духовний клімат епохи. І кожна епоха додавала нібито свій штрих в інтерпретацію екологічної проблеми, в спроби виявлення і використання ефективних шляхів її вирішення.

Де ж вихід з ситуації, коли, відриваючись від природи в процесі свого технічного, наукового або духовного розвитку, цивілізація досягне небезпечної межі повного розриву з нею.

На рахунок цього існує маса різних точок зору. Картезіанський підхід до відносин в системі “Людина—Природа” дозволив людству вважати, що відчуженість від Землі дає право бачити в ній лише неживу сукупність копалин, — багатств, які ми вільні експлуатувати, як захочемо. Це корінна помилка сприйняття і привела нас до сьогоднішньої кризи.

Не менш небезпечна і інша, полярна позиція так званих “глибоких екологів”, які говорять про людство в термінах хвороби. Згідно з їх поглядами, люди — це патогени, свого роду віруси, вигляд глобального рака, загрозливого самому існуванню землі. Спосіб лікування один: стерти людство з лиця Землі. Інакше кажучи, вони вважають, що «світ, уражений раком, і рак цей — сама людина». Однак це — крайні точки зору, і пошук відповідей на хвилюючі питання сучасності, очевидно, лежить десь посередині.

Сьогодні вже ясно, що на порядку денному настійно встало питання про якомога більш широку екологізацію суспільної свідомості. Екологізація суспільної свідомості включає в себе формування екологічної свідомості як самостійну форму суспільної свідомості, а також внесення екологічного аспекту у всі інші форми (політичну і правову свідомість, мораль, мистецтво, філософію і т. д.) і рівні (теоретичне і повсякденне, масова свідомість, ідеологія і суспільна психологія) суспільної свідомості.

Причиною всіх проблем, які має сьогоднішнє людство і матиме майбутнє покоління є сама людина з її бажанням бути господарем, коли вона є лише маленькою часткою всієї природи.

Природа має кращу здатність пристосовуватися і еволюціонувати ніж людина, остання є смертною, а природа знайде спосіб відновитися. На сьогодні головним ворогом Землі є людина, а єдиною домівкою людини є Земля.

Отже, наша домівка може нас знищити, якщо ми не навчимося бути частиною природи, бути охайними мешканцями та поважати закони цього дому.

1. "Основи загальної екології". - Г. О. Білявський, М. М. Падун.

2. "Охорона природи" - В. М. Бровдій, О. Ю. Дмитрук.

3. Власов В.І. Глобалізація і глобальна продовольча проблема // Економіка АПК. -2004.

4. Олійник Я. Глобальні проблеми людства: Контексти виникнення// Краєзнавство. Географія. Туризм.. -2006.

5. Сиротенко А. Глобальні проблеми людства // Географія та основи економіки в школі. -2002.