Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по естественным дисциплинам \ География \ 216. Реферат Економічне і географічно-політичне положення України

Реферат Економічне і географічно-політичне положення України

« Назад

Код роботи: 216

Вид роботи: Реферат

Предмет: Географія

Тема: Економічне і географічно-політичне положення України

Кількість сторінок: 17

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Вступ

1. Україна і сусіди першого порядку

2. Україна і США

3. Україна та Японія

4. Україна та країни третього світу

5. Україна та мусульманські країни

6. Україна та сусіди другого порядку

7. Висновки

Список літератури

Глобальне ПГП України характеризується безліччю особливостей. Це витікає перш за все з великої різноманітності і складності політико-географічної ситуації у сучасному світі, наявність глобальних політико- і економіко-географічних структур, нових тенденцій світового розвитку, глобального розподілу політичних і економічних інтересів, суперечностей і сил.

В світі сьогодні налічується 190 самостійних держав, більшість з них входить в демократичну міждержавну структуру − Організацію Об'єднаних Націй (існує з 1945 р.). Україна була одним із засновників цієї политико-государственного співдружності і розвивається в нім і зараз.

З географічним положенням, розмірами і складом території пов'язана різноманітність природних, природно-ресурсних, етнічних, соціальних, економіко-географічних, політико-географічних особливостей України — суверенної держави, члена Організації Об'єднаних Націй, однієї з найбільших країн Європи.

Площа України — 603,7 тис. км2, за розмірами території вона перевищує Францію (544 тис. км2), Іспанію (505 тис. км2), Швецію (450 тис. км2), Польщу (312,7 тис. км2). За кількістю населення (більше 49,115 млн. осіб на 1 липня 2001 р.) Україна поступається Німеччині, Італії, Великобританії, Франції. Майже 68 % населення проживає в містах, 32 % — у сільській місцевості.

Положення території України в системі географічних координат фіксується координатами її крайніх точок, протяжністю території із заходу на схід та з півночі на південь. Крайня північна точка території України знаходиться на державному кордоні з Російською Федерацією біля с. Грем'яч Новгород-Сіверського району Чернігівської області й має координати 52° 22' північної широти і 33° 11' східної довготи. Крайньою південною точкою на суші є мис Сарич у Криму з координатами 44° 23' північної широти і 33° 44' східної довготи. Крайня західна точка знаходиться біля м. Чоп Закарпатської області та має координати 48° 05' північної широти і 22° 08' східної довготи. Крайня східна точка фіксується на околиці с. Червона Зірка Міловського району Луганської області, її координати 49° 15' північної широти і 40° 05' східної довготи. Протяжність території між край­німи точками з півночі на південь становить 893 км, а із заходу на схід — 1316 км. Географічний центр України знаходиться на північно-східній околиці районного центру смт. Добровеличківки в Кіровоградській області. Тут встановлено символічний знак (1990), який має координати 48° 23' північної широти і 31° 10' східної довготи.

Переваги ПГП України

1. Україна має вигідне економічне і геополітичне положення щодо сусідів першого і другого порядків. України лежить на перетині найважливіших сучасних торгових шляхів, що дозволяє їй активно торгувати, а також використовувати землю для транзитних перевезень.

2. Україна має дуже вигідне положення щодо США, що дозволяє отримувати кредити, а також активно вести торговлю з цією державою.

3. Україна вигідно розташована щодо мусульманських країн, які в наш час є головними експортерами нафти.

4. Близькість до Росії є дуже вигідним фактором для розвитку економіки України, тому що Росія − головний експортер нафти у Європі. Україна купляє більш дешевий газ у Росії, а також транзитом перевозить до Європи.

Недоліки ПГП України

1. Україна знаходить дуже близько до «гарячих» точок світу: Балканських півострів, Ірак, Близький Схід, Закавказзя.

2. Україна не межує з жодною високорозвиненою країною, хоча на Заході знаходять країни-нові члени ЄС, у яких дуже велике майбутнє.

1. Географія України: Навч. посібник/ За ред. Проф. В.Ю. Некоса − Харків, 1993. − 184с.

2. Заставний Ф.Д. Географія України: У 2-х книгах. − Львів: Світ, 1994. − 472 с.

3. Маринич О.М., Шищенко П.Г. Фізична географія України: Підручник. − К.: Т-во «Знання», КОО, 2003. − 479 с.

4. http://images.google.com/

5. http://io.ua/s1628

6. http://www.mfa.gov.ua/uno