Курсова робота Екологічні проблеми Сумщини та шляхи їх вирішення
Код роботи: 177
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Екологія
Тема: Екологічні проблеми Сумщини та шляхи їх вирішення
Кількість сторінок: 45
Дата виконання: 2010
Мова написання: українська
Ціна: 300 грн
Вступ
Розділ 1. Екологічні проблеми Сумщини
1.1. Джерела забруднення довкілля
1.2. Стан атмосферного повітря
1.3. Стан водного басейну
1.4. Стан ґрунтів
1.5. Стан біоресурсів
1.6. Стан здоров’я населення
1.7. Основні екологічні проблеми Сумщини
Розділ 2. Шляхи вирішення екологічних проблем на Сумщині
2.1. Екологічні заходи та засоби вирішення екологічних проблем Сумщини
2.2. Правові заходи та засоби вирішення екологічні проблеми Сумщини
2.3. Культурно-освітні заходи та засоби вирішення екологічні проблем Сумщини
2.4. Техніко-технологічні заходи і засоби вирішення екологічних проблем Сумщини
Висновок
Використана література
Нині важко знайти території, які б не зазнали антропогенного навантаження, але Сумщині вдалося зберегти гармонію людини і природи. І хоча в області існує низка екологічних проблем, за більшістю екологічних показників Сумщина належить до найбільш екологічно чистих областей України.
Особливо важливим є подання матеріалів, що стосуються визначення сьогоденних екологічних проблем і тих, що потребують вирішення у найближчі роки.
28 січня 2003 року Сумська обласна рада прийняла рішення про затвердження «Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області до 2015 року».
За п’ять років, що пройшли з того часу, відбулось багато подій, сформувалися нові пріоритети, які вплинули на визначення екологічних завдань. Важливим інструментом впровадження стратегії сталого розвитку є довгострокове прогнозування на регіональному рівні тенденцій розвитку економіки, можливостей раціонального використання природної ресурсної бази, застосування сучасних технологій природокористування в умовах сьогодення.
За рівнем забруднення атмосферного повітря Сумщина входить у десятку найчистіших регіонів держави. Викиди від стаціонарних джерел забруднення з підприємств області складають менше 1% загальних викидів в Україні.
По території області протікає 165 річок. Найбільші з них – Десна, Сейм, Сула, Псел, Ворскла. У межах області розташовані 33 великі озера і понад 1600 ставків. Область належить до басейну Дніпра.
Хоча за більшістю екологічних показників Сумщина належить до екологічно стабільних областей України, в області існує низка екологічних проблем, вирішення яких повинно стати основним напрямком дій. Основними екологічними проблемами області визначені:
– значні обсяги накопичення непридатних та заборонених до використання пестицидів, що знаходяться у зруйнованих складах на території області;
– забруднення підземних вод у результаті діяльності об'єктів нафтогазового комплексу та забруднення поверхневих водних об'єктів неочищеними і недостатньо очищеними стічними водами;
– наявність майже 500 безгоспних артезіанських свердловин, які утворились у зв’язку з реформуванням та банкрутством сільськогосподарських підприємств.
З метою розв’язання зазначених проблем необхідно вирішити питання щодо залучення державних коштів на виконання таких заходів:
– знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів;
– реконструкція очисних споруд з метою зменшення скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти;
– тампонаж безгоспних артезіанських свердловин;
– знешкодження гальваношламів ВАТ «Нафтопроммаш» у прибережній смузі р. Охтирка;
– передання джерел іонізуючого випромінювання, які накопичені на підприємстві НВО «Свема» м. Шостка, що знаходиться в стадії санації, на захоронення до спеціалізованого комбінату.
Крім того, з метою збереження цінних природних комплексів, а також біологічного та ландшафтного різноманіття, Держуправлінням буде продовжена робота з розширення існуючих та створення нових об’єктів природно-заповідного фонду області.
У 2008 році затверджена нова редакція Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища до 2015 р., виконання заходів якої дозволить покращити стан довкілля та використання природних ресурсів області.
1. Географія Сумської області: населення і господарство: Навч. посібник. – Суми: СумДПУ, 2007. – 72 с. (Співавтор Леонтьєва Г.Г)
2. Географія України. Програма для 8 класу.– Суми, РВВ СДПУ, 2008.– 19 (Співавтор Бондаренко Г.О.)
3. Вивчення біологічного різноманіття у басейні р. Івотки у межах Ямпільського і Шосткинського районів Сумської області: Звіт з НДР (заключн.) / Сумський держ. пед. ун-т. – Реєстр. № 0101U006993. – Суми, 2006. (авторських 1,3 д.а.)
4. Розвиток ландшафтознавчих ідей Г.М. Висоцьким // Мат-ли VІ Сумської наукової історико-краєзнавчої конференції. – Суми: СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2008. – С. 174-177
5. Стан навколишнього природного середовища в Сумській області у 2008 році (Доповідь). – Суми: ПКП «Еллада S», 2009. – 84 с.