Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по техническим дисциплинам \ Теория механизмов и машин (ТММ) \ 3069. Самостійна робота Посадова інструкція робітника з обслуговування та поточного ремонту приміщень

Самостійна робота Посадова інструкція робітника з обслуговування та поточного ремонту приміщень

« Назад

Код роботи: 3069

Вид роботи: Самостійна робота

Предмет: Теорія механізмів і машин (ТММ)

Тема: Посадова інструкція робітника з обслуговування та поточного ремонту приміщень

Кількість сторінок: 8

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

Передмова

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Машиніст котельні 2-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:

 - принцип роботи обслуговуваних котлів, форсунок, пароповітропроводів та способи регулювання їх роботи;

 - будову топок парових котлів, шлакових і зольних бункерів;

 - склад теплоізоляційних мас та основні способи теплоізоляції котлів і паротрубопроводів;

 - призначення та умови застосування простих і середньої складності контрольно-вимірювальних приладів;

 - будову механізмів для готування пиловидного палива, інструменту та пристроїв для чищення форсунок і золо- та шлаковидалення;

 - будову та режими роботи устаткування тепломережних бойлерних установок або станції м'ятої пари, правила очищення колосникових решіток, топок та котлів і димової коробки паровозів;

 - допустимі тиск та рівень води в котлі паровоза під час чищення;

 - вплив атмосферного повітря на стан стінок топки та вогневої коробки;

 - порядок заправлення топки;

 - основні властивості золи та шлаку;

 - порядок руху на коліях та дорогах залізничних кранів;

 - правила планування шлакових і зольних відвалів.

1.4. Машиніст котельні 2-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Машиніст котельні 2-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

1.6. Машиніст котельні 2-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

1.7. Машиніст котельні 2-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Обслуговує водогрійні та парові котли із сумарною теплопродуктивністю до 12,6 ГДж/год.(до 3 Гкал/год.) або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла до 21 ГДж/год.(до 5 Гкал/год.), які працюють на твердому паливі.

2.2. Обслуговує котли парових залізничних кранів вантажопідйомністю до 25 т.

2.3. Розпалює, пускає, зупиняє котли та постачає їх водою.

2.4. Подрібнює паливо, завантажує та шурує топку котла.

2.5. Регулює горіння палива.

2.6. Спостерігає за допомогою контрольно-вимірювальних приладів рівень води в котлі, тиск пари та температуру води, яка подається в опалювальну систему.

2.7. Пускає, зупиняє насоси, мотори, вентилятори та інші допоміжні механізми.

2.8. Чистить арматуру та прилади котла.

2.9. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м'ятої пари, які розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів, із сумарним тепловим навантаженням до 42 ГДж/год.(до 10 Гкал/год.).

2.10. Очищає м'яту пару та проводить деаерацію води.

2.11. Підтримує необхідний тиск та температуру води і пари.

2.12. Бере участь у промиванні, очищенні та ремонті котла.

2.13. Прибирає вручну шлак та золу із топок і бункерів парових та водогрійних котлів виробничих і комунальних котелень і піддувал газогенераторів, а також з колосникових решіток, топок, котлів і піддувал паровозів.

2.14. Планує шлакові та зольні відвали.

2.15. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.16. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Машиніст котельні 2-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Машиніст котельні 2-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Машиніст котельні 2-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Машиніст котельні 2-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Машиніст котельні 2-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Машиніст котельні 2-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Машиніст котельні 2-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Машиніст котельні 2-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Машиніст котельні 2-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Машиніст котельні 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Машиніст котельні 2-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Машиніст котельні 2-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Машиніст котельні 2-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Машиніст котельні 2-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Машиніст котельні 2-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Машиніст котельні 2-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

Посадова інструкція робітника з обслуговування та поточного ремонту приміщень

1. Загальні положення

Дана посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфі­каційних характеристик професій «Робітник з комплексного обслуго­вування і ремонту будівель 2—3 розрядів, який застосовується на під­приємствах і в організаціях, розміщених на території України.

Робітник з обслуговування приміщень призначається на роботу і звільняється з роботи директором школи на основі подання завіду­ючого господарством з числа осіб, старших за 18 років, які мають від­повідну підготовку і (чи) досвід роботи.

Робітник з обслуговування приміщень підпорядковується без­посередньо завідуючому господарством.

У своїй роботі робітник з обслуговування приміщень керується постановами місцевих органів із питань санітарії, благоустрою, зов­нішнього вигляду і стану будівель, приміщень, сміттєпроводів; пра­вилами експлуатації обладнання; правилами безпеки при виконанні прибирання, ремонтно-будівельних, слюсарних, електротехнічних і зварювальних робіт, правилами і нормами охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту, а також статутом і правилами внут­рішнього трудового розпорядку школи і даною інструкцією.

2. Функції

Основними напрямками діяльності робітника з обслуговування приміщень є:

Підтримувати в належному стані будівель, а також території школи.

Підтримувати в належному стані системи центрального опа­лення, водопостачання, водостоків, теплопостачання, вентиляції, кондиціонування повітря і подібного обладнання, що забезпечує нормальну роботу школи.

Проводити поточні ремонтні роботи різного профілю.

3. Посадові обов'язки Робітник з обслуговування приміщень виконує такі обов'язки:

Проводить сезонну підготовку будівель, споруд, обладнання і механізмів.

Очищає від снігу і льоду подвір'я, тротуари, дахи та ін.

Проводить періодичний огляд технічного стану будівель, спо­руд, обладнання і механізмів, забезпечує їх технічне обслуговування і поточний ремонт із виконанням усіх видів ремонтно-будівельних робіт (штукатурних, малярних, шпалерних, бетонних, столярних і ін.) з використанням підмосток, підвісних і інших страхувальних і підйомних пристосувань.

Здійснює поточний ремонт і технічне обслуговування систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання, водостоків, теплопостачання, вентиляції, кондиціонування повітря й ін­шого обладнання, механізмів і конструкцій з виконанням слюсарних, паяльних І зварювальних робіт.

Дотримується технології виконання ремонтно-будівельних слюсарних, електротехнічних і зварювальних робіт, правил експлуатації і утримання споруд, обладнання, механізмів, машин, будівель, правил техніки безпеки, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

Веде облік використання води, електроенергії, газу та інших видів енергоносіїв на основі показників лічильників.

4. Права

Робітник з обслуговування приміщень має право:

На забезпечення відповідним обладнанням, інструментами, матеріалами, індивідуальними засобами захисту і спецодягом згідно зі встановленими нормами.

Забороняти використання несправних і небезпечних об'єктів експлуатації (обладнання, машин, механізмів, приладів, конструкцій тощо).

Відмовлятися від проведення небезпечних для здоров'я і життя робіт в умовах, коли відсутні і (або) не можуть бути прийняті необхідні заходи безпеки.

5. Відповідальність

5.1. За невиконання або неналежне виконання без поважних причин правил внутрішнього трудового розпорядку гімназії І інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених даною інструк­цією, робітник з обслуговуванім приміщень несе дисциплінарну від­повідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.

5.2. За зумисне спричинення збитків гімназії або учасникам навчаль­ного процесу у зв'язку з виконанням (через невиконання) своїх посадо­вих обов'язків робітник несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і (або) цивільним законодавством. 6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)

Робітник з обслуговування приміщень:

Працює в режимі нормованого робочого дня за графіком, скла­деним, виходячи з 40-годинного робочого тижня, і затвердженим ди­ректором гімназії за поданням завідуючого господарством.

Проходить інструктаж із техніки безпеки, виробничої санітарної і пожежної безпеки під керівництвом завідуючого господарством.

З посадовою інструкцією ознайомлений: ____________ ( )