Курсова робота Технологічна послідовність виготовлення жіночих брюк
Код роботи: 2914
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Технологія швейного виробництва
Тема: Технологічна послідовність виготовлення жіночих брюк
Кількість сторінок: 40
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 500 грн
Вступ
Розділ 1. Вибір моделі
1.1. Вибір, обґрунтування та опис зовнішнього вигляду моделі виробу, що проектується
Розділ 2. Вибір та характеристика використаних матеріалів
Розділ 3. Вибір методів обробки, обладнання та пристроїв малої механізаці
Розділ 4. Технологічна послідовність виготовлення жіночіх брюк
4.1. Розробка технологічної послідовності виготовлення швейного виробу
4.2. Характеристика технологічної обробки виробів
4.3. Характеристика способів та режимів з’єднання деталей виробу
4.4. Аналіз, вибір та обґрунтування методів технологічної обробки деталей та вузлів виробу
Розділ 5. Попередній розрахунок потоку та складання схеми поділу праці
5.1. Попередній розрахунок потоку
5.2. Вибір організаційної форми потоку
5.3. Аналіз вихідних даних, вибірі обґрунтування типу потоку, його структури вида запуску виробів у потік, характеристика живлення потоку, транспортних засобів
5.4. Складання схеми поділу праці
Загальні висновки
Список використаної літератури
На сучасному етапі відносин в Україні перед працівниками легкої промисловості стоїть відповідальне завдання – задовольнити потреби населення асортиментом високоякісних, гарних тканин та швейних виробів, що користуються попитом. Вирішення цього завдання не може бути повною мірою забезпечене без інженерних кадрів, які повинні досконально знати технологічні процеси виготовлення тканин, асортимент і технологію виготовлення одягу, обладнання і устаткування галузі, вміти прогнозувати високоефективні методи виготовлення швейних виробів на основі досягнень техніки і науки, робити техніко – економічні розрахунки, проводити аналіз, обґрунтування та вибір оптимальних технологічних процесів.
Сучасна швейна промисловість характеризується доволі високим рівнем техніки, технології та організації виробництва, наявністю великих спеціалізованих підприємств і виробничих об'єднань. У швейній промисловості створено фабрики, виробничі об'єднання, фірми, спільні підприємства. Швейні підприємства є в кожному великому населеному пункті. Перевезення тканин і ниток дешевше, аніж готових виробів.
Удосконалення швейного виробництва передбачає ширше впровадження високопродуктивного обладнання, потокових ліній, розширення асортименту і поліпшення якості одягу, випуск виробів, що користуються підвищеним попитом, відповідають кращим сучасним зразкам. Технологія сучасного швейного виробництва все більше стає механізованою.
Розширення асортименту випуску жіночого одягу, покращення його якості можливе за рахунок використання нових технологій і техніки як в процесі виготовлення виробів, так і при підготовці виробництва, одним з елементів якої є розробка ескізів моделей, конструкцій деталей одягу, технічної документації.
Штани – дуже зручний одяг для роботи, заняття спортом і відпочинку. Моделі жіночих штанів дуже різноманітні. За призначенням бувають повсякденного (для роботи і дому), святкового, спортивного, або мати спеціальне призначення. Вони можуть бути складовою частиною костюма і виготовлятись разом з жакетом чи жилетом. Форма, довжина і силует штанів залежать в основному від напрямку моди. Штани можуть бути широкі по всій довжині чи вузькі на окремій ділянці (по лінії стегон, колін, тощо), звуженими чи розширеними до низу, довгими чи короткими.
Штани можуть бути з широким чи вузьким поясом, або без нього. Вони можуть виготовлятись з хомутиками для пояса різної форми, або без них, з бічними швами чи без них, з застібкою спереду чи в бічному шві, з петлями на ґудзики чи застібку-блискавку. Низ штанів може оброблятись манжетами, або без них, з складками, з оборками на еластичній тасьмі чи шнурках, з бічними кишенями в бічних швах, прорізними на передніх половинках (в рамку, з листочкою), розташованими в швах передніх половинок чи накладними кишенями.
Основними деталями штанів є передні та задні половинки. За конструкцією передні та задні половинки штанів можуть бути з виточками чи защіпами, відрізними в області коліна, з кокетками різної форми. Оздоблення штанів може виконуватись строчками, кантами тощо.
Метою курсового проекту є розробка технологічної послідовності виготовлення жіночих штанів для забезпечення їх конкурентоспроможності.
Метою курсового проекту була розробка технологічної послідовності виготовлення жіночих штанів для забезпечення їх конкурентоспроможності.
У результаті виконання роботи було обрано модель жіночих штанів для повсякденного призначення. Відповідно до цього був обраний асортимент основних матеріалів і пакет прикладних матеріалів (підкладкові, прокладкові тканини; швейні нитки; фурнітура), які повною мірою відповідають пред'явленим до виробу вимогам.
Відповідно до обраних матеріалів, фурнітури та ниток підібрано обладнання та засоби малої механізації з урахуванням сучасних досягнень в галузі технології виготовлення швейних виробів, які суттєво впливають на процес виготовлення даного виробу. При виготовленні обраного виробу було застосовано нове високопродуктивне обладнання та вдосконалені методи обробки, які дозволили скоротити витрати часу виконання окремих операцій на 15%, і, відповідно, підняти продуктивність праці на 33,9%.
Проаналізувавши можливі методи обробки основних вузлів було вибрано варіанти, які є більш ефективними з наступним розрахунком показників економічної ефективності та дозволяють значно скоротити витрати часу на виконання операцій.
З урахуванням вибраних методів обробки та обладнання було розроблено технологічну послідовність виготовлення швейного виробу.
Таким чином, підсумком проведеної роботи є розробка технологічної послідовності і побудова граф-процесу виготовлення обраного виробу.
1. ДСТУ 2027-92. Вироби швейні і трикотажні. Терміни та визначення. – На заміну ГОСТ 13017-73; чинний від 1993-01-01. – К.: Держстандарт України, 1992.
2. ДСТУ 2023–91 Деталі швейних виробів. Терміни та визначення. - Чинний від 1993-01-01 – К.: Держспоживстандарт України, 1992.
3. ДСТУ 2162-93. Технологія швейного виробництва. Терміни та визначення. Чинний від 1993-01-01. – К.: Держстандарт України, 1993.
4. Бондар К. І. Довідник швейного обладнання провідних фірм: Навч. посіб. / К. І. Бондар, Т. Д. Терещенко, В. С. Дубач. – Хмельницький: ТУП, 2010.
5. Савостицкий Н.А. Материаловедение швейного производства / Н.А. Савостицкий, Э.А. Эмирова. – Ростов-на-Дону: Феникс, 2002.
6. Першина Л. Ф. Технология швейного производства / Л. Ф. Першина, С. В. Петрова. – М.: Легпромбытиздат, 1991.
7. Кокеткин П. П. Промышленная технология одежды: Справочник / П. П. Кокеткин, Т. Н. Кочегура, В. И. Барышникова. – М.: Легпромбытиздат, 1988.
8. Реут Т.М. Технология изготовления швейных изделий по индивидуальным заказам: учеб. для сред. спец. учеб. заведений. - 2-е изд., перераб. и доп. - М.: Легпромбытиздат, 1989.
9. Труханова А. Т. Основы промышленной технологии поузловой обработки легкой женской и детской одежды: Учебник для средн. ПТУ. – М.: Легкая индустрия, 1985.
10. Силаева М. А. Пошив изделий по индивидуальным заказам: Учебник для нач. проф. образования / М. А. Силаева. – 2-е изд. – М.: Издетельский центр «Академия», 2003.
11. Кримова О.І. Проектування швейних виробів: Учеб. посібник з дипломного та курсового проектування для студентів вузів, які навчаються за спец. 1112 - Конструювання швейних виробів. - Т.: Укітувчі, 1985.
12. Назарова А.І. та ін Технологія швейних виробів за індивідуальним замовленням: Підручник для вузів. М.:-Легка індустрія, 1975.
13. Першина Л.Ф., Петрова С.В. Технологія швейного виробництва: Підручник для середніх навчальних закладів. 2-е видання, перероблене і доповнене-М.: Легпромбитіздат. 1991.
14. Проектування підприємств швейної промисловості: Підручник для вузів / А.Я. Ізместьева, Л.П. Юдіна, П.М. Умняк та ін; під редакцією А.Я. Ізместьезой, - М.: Легка і харчова промисловість, 1983.
15. Промислова технологія одягу: Довідник. / П.П. Кокеткин, Т.М. Кочегура, В.І. Баришнікова и др. - М.: Легпромбитіздат, 1988.
16. Савостіцкій А.В., Меліхов Е.Х., Куликова І.А. Технологія швейних виробів. - М.: Легка індустрія, 1971.
17. Справочнік зі швейної встаткуванню / Зак М.С., Горохів І.К., Воронін Є.І. та ін,-М.: 1981.
18. А.В. Чечкін, І.В. Гудіш, В.Є. Муригін та ін Проектування технологічних процесів виготовлення швейних виробів. - М., Легпромбитіздат, 1983.
19. Швейне виробництво підприємств побутового обслуговування. Довідник. Є.М. Матузова, А.І. Назарова та ін, М.: Легпромбитіздат, 1988.