Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по техническим дисциплинам \ Газовые сети и газовые хранилища \ 2735. Курсова робота Проект газопостачання мікрорайону міста Сміла

Курсова робота Проект газопостачання мікрорайону міста Сміла

« Назад

Код роботи: 2735

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Газовые сети и газовые хранилища

Тема: Проект газопостачання мікрорайону міста Сміла

Кількість сторінок: 69

Дата виконання: 2007

Мова написання: українська

Ціна: 300 грн

Вступ

1. Графоаналітичний розрахунок розгалуженої газової мережі середнього тиску

2. Аналітичний розрахунок розгалуженої газової мережі середнього тиску

2.1. Розрахунок властивостей природного газу

2.2. Постановка завдання і формування вхідних даних

2.3. Алгоритм розрахунку розгалуженої газової мережі високого і середнього тиску при відомих діаметрах газопроводів

3. Графоаналітичний розрахунок газової мережі низького тиску комбінованої структури

3.1. Розробка розрахункової схеми і визначення витрат газу для ділянок газової мережі низького тиску

3.2. Графоаналітичний розрахунок кільцевої частини мережі низького тиску

3.3. Гідравлічна ув’язка кілець мережі низького тиску

3.4. Графоаналітичний розрахунок тупиків

4. Уточнений аналітичний розрахунок газової мережі низького тиску комбінованої структури

4.1. Розрахунок кільцевих газових мереж низького тиску при відомих діаметрах газопроводів

4.1.1. Постановка завдання і формування вхідних даних

4.1.2. Алгоритм гідравлічного розрахунку кільцевої газової мережі низького тиску при відомих діаметрах ділянок

4.1.3. Характеристика програми

4.2. Аналітичний розрахунок тупикових ділянок газової мережі низького тиску

4.2.1. Постановка завдання і формування вхідних даних

4.2.2 аналітичний розрахунок тупикових ділянок

5. Прив’язування типового проекту грп до конкретних умов газопостачання

5.1. Характеристика технологічної схеми грп

5.2. Характеристика обладнання грп

5.2.1. Перевірний розрахунок регулятора тиску та його конструкції

5.2.2. Характеристика регулятора тиску та опис його конструкції

5.2.3. Характеристика фільтра

5.2.4. Характеристика запобіжних і скидних клапанів

5.2.5. Облік газу на грп і у споживачів

6. Прив’язування типового проекту грс до конкретних умов газопостачання

6.1. Характеристика технологічної схеми грс

6.2. Характеристика обладнання грс

6.2.1. Перевірний розрахунок регулятора тиску та опис його конструкції

6.2.2. Характеристика пиловловлювача

6.2.3. Характеристика одоризаційної установки

6.2.4. Характеристика підігрівача газу

6.2.5. Характеристика засобів квпіа на грс

6.2.6. Облік газу на грс

Висновки

Перелік посилань на джерела

Додатоки

Перелік посилань на джерела

Розвиток народного господарства в сучасних умовах пов’язаний зі значним споживанням газу. Природні горючі гази є найбільш економічним і універсальним паливом, здатним замінити тверде і рідке паливо в побуті, в міському і енергетичному господарстві, в промисловості і транспорті. Заміна газом інших видів палива дозволяє одержати значний економічний та екологічний ефект.

За останні два десятиріччя інтенсивно проводиться газифікація міст і сільських населених пунктів. Широкий розмах робіт з газифікації викликав необхідність створення нового виду господарства - газового. Газове господарство є складною інженерною системою, в яку входять газові мережі, різні типи сховищ природних і зріджених вуглеводневих газів, пристрої для спалювання газу.

Реалізація газифікації України включає процеси проектування, спорудження та експлуатації газового господарства. Всі елементи системи газопостачання повинні відповідати таким вимогам: економічність, народногосподарська ефективність, висока надійність, екологічність, безпечність експлуатації.

 В Україні на сьогодні газифіковано 16,5 млн. квартир, в т.ч. 10,5 млн. – природним газом решту – зрідженими вуглеводневими газами. Обсяг газифікації квартир становить 87 %. Загальна протяжність розподільних газових мереж перевищує 152 тис. км. Зростає обсяг споживання газу населенням і комунально-побутовими споживачами, а їх частка в загальному балансі споживання природного газу зросла до 40 %. Розподіл та постачання природного газу споживачам здійснюють 42 регіональні відкриті акціонерні товариства.

 Використання газу для технологічних потреб промисловості зменшує вартість палива, підвищує продуктивність праці, сприяє впровадженню нових прогресивних технологій, покращує умови праці. Використання газу для промисловості дозволяє оздоровити повітряний басейн і поліпшити загалом екологічний стан.

В даному курсовому проекті проведено розрахунок заданої схеми газопостачання населеного пункту для знаходження оптимальних діаметрів труб, здійснено розрахунок газової мережі середнього тиску в два етапи – на першому етапі графоаналітичним методом, на другому – уточненим аналітичним як вручну, так і із застосуванням ЕОМ. Розроблено розрахункову схему та визначено витрати газу для ділянок газової мережі низького тиску. Проведено гідравлічну ув’язку кілець мережі низького тиску та графоаналітичний розрахунок тупиків. До конкретних умов газопостачання прив’язано типові проекти ГРС та ГРП, зроблено розрахунок та підбір регуляторів тиску на ГРС та ГРП, подано характеристики основного технологічного обладнання на ГРС та ГРП.

Метою даного курсового проекту є набуття навиків виконання проектного та експлуатаційного розрахунків системи газопостачання населеного пункту, письмового викладу, технологічних рішень та аналіз одержаних результатів.

В кожному розділі курсового проекту містяться змістовні розрахунки, що дають можливість виявляти та формувати професійні навики з питань технології проектування і експлуатації систем газопостачання населених пунктів.

В результаті проведеної роботи були отримані наступні розрахунки: фізичних властивостей газу; діаметри та товщини стінок газових мереж середнього та низького тиску; підібраний регулятор тиску для ГРС; підібраний регулятор тиску для ГРП.

 В даному курсовому проекті також проводилися аналітичні розрахунки газових мереж середнього та низького тиску за допомогою стандартизованих програм на ЕОМ. Як видно, результати графоаналітичних розрахунків дещо відрізняються від аналітичних, що можна пояснити можливою неточністю при роботі з номограмою.

В розділах курсового проекту також для заданих умов газопостачання було підібрано типові ГРС та ГРП, приведені їхні схеми та опис основних технологічних процесів, охарактеризоване встановлене обладнання.

1. ДБН В.2.5-20-201. Державні будівельні норми газопостачання України.

2. Руднік А.А., Коломєєв В.М., Розгонюк В.В. Експлуатація і технічне обслуговування газорозподільних станцій і магістральних газопроводів. – К.: Росток, 2003.

3. Бармин С.Ф., Васильев П.Д., Котляр И.Я., Нечаев М.А., Тихомиров Е.Н. Справочник работника магистрального газопровода. – Л.: Недра, 1974.

4. Порецкий Л.Я., Рыбаков Р.Р., Столпнер Е.Б. Справочник эксплуатационника газифицированных котельных. – Л.: Недра, 1988.

5. Шур И.А. Газорегуляторные пункты и установки. – Л.: Недра, 1985.

6. Розгонюк В.В., Руднік А.А., Коломєєв В.М. Довідник працівника газотранспортного підприємства. – К.: Росток, 2001.

7. Варфоломеев В.А., Торчинский Я.М., Шевченко Р.Н. Справочник по проектированию, строительству и эксплуатации систем газоснабжения. – К.: Будівельник, 1988. – 238 с.

8. ДНАОП 0.00-1.20-98. Правила безпеки систем газопостачання України.