Лекція №6 - Радіоаматорський зв’язок
Код роботи: 1510
Вид роботи: Лекція
Предмет: Радіотехніка
Тема: №6, Радіоаматорський зв’язок
Кількість сторінок: 6
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 100 грн
Вступ
1. Види радіоаматорського зв’язку
2. Діапазони частот радіоаматорського зв’язку
3. Мова радіоаматорського зв’язку
Радіоаматорський зв'язок — радіозв'язок між непрофесійними (аматорськими) радіостанціями (АРС), тобто між комплексами пристроїв, необхідних для здійснення такого зв'язку, а також техн. експериментів, змагань, вивчення особливостей поширення радіохвиль у спеціально виділених для цієї мети діап. ч-т.
У 20-ті роки саме р.-аматори переконливо продемонстрували можливість трансконтинентального зв'язку на КХ, які раніше вважалися непридатними для цього. У світі зареєстровано більш як 2 млн. АРС. Такі станції встановлено на борту орбітального комплексу "Мир", ними користувалися також в експедиціях Тура Хейєрдала.
У багатьох країнах АРС є важливою ланкою в національних сист. аварійного сповіщення про стихійні лиха. Р. -аматори першими відновили за допомогою своїх станцій перерваний землетрусом зв'язок зі зруйнованим Спітаком (Вірменія) і одними з перших прибули в Чорнобиль. Значний їх внесок у розвиток науки, техніки, міжнародних контактів та обмінів.
Координацію діяльності національних р.-аматорських організацій здійснює Міжнародна спілка радіоаматорів (IARU), яка представляє їх інтереси в Міжнародній спілці з електрозв'язку (ГШ). Р.-аматорський рух України координує Ліга короткохвильовиків.