Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по техническим дисциплинам \ Теория механизмов и машин (ТММ) \ 1493. Курсова робота Призначення і область застосування щокової дробарки ЩДП-9х12

Курсова робота Призначення і область застосування щокової дробарки ЩДП-9х12

« Назад

Код роботи: 1493

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Теорія механізмів і машин (ТММ)

Тема: Призначення і область застосування щокової дробарки ЩДП-9х12

Кількість сторінок: 31

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 350 грн

РЕФЕРАТ

ВСТУП

1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА

1.1. Призначення і область застосування щокової дробарки ЩДП-9х12

1.2. Технічна характеристика

1.4. Аналіз недоліків дробарки

1.5. Передбачувані причини недоліків

1.6. Постановка задачі

2. ОСНОВНА ЧАСТИНА

2.1. Літературно-патентний огляд

2.2. Пропозиції по модернізації

2.3. Переваги пропонованої конструкції

2.4. Розрахунки по модернізації

2.4.1. Визначення вихідних даних для розрахунку

2.4.2. Силовий і кінематичний аналіз

2.4.3. Розрахунок потужності привода

2.4.4. Розрахунок продуктивності дробарки

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

На сьогоднішній день головною проблемою металургійного виробництва є висока собівартість продукції, обумовлена значними енергетичними витратами, витратами на сировину, паливо, обслуговування та ремонт технологічного устаткування.

Як показує досвід експлуатації, щокові дробарки ЩДП-9х12 є одними з найдорожчих в обслуговуванні агрегатами збагачувальних фабрик гірничо – збагачувальних комбінатів, агломераційних і сталеплавильних цехів металургійних підприємств.

Метою роботи є підвищення надійності, зменшення експлуатаційних витрат на обслуговування та ремонт, а також підвищення продуктивності дробарки і, як наслідок, зниження собівартості продукції. Саме тому обрана тема і є актуальною.

В роботі розроблена надійніша, менш металоємна і більш продуктивна конструкція щокової дробарки за рахунок застосування кулачкового привода рухомої щоки з клиновим запобіжним пристроєм, а також встановлення буфера обмежувача холостого ходу рухомої щоки задля її зупинки на деякий час з метою розвантажування дробленого матеріалу.

Результати роботи можуть бути використані при модернізації щокових дробарок збагачувальних фабрик гірничо – збагачувальних комбінатів, агломераційних та сталеплавильних цехів металургійних підприємств.

На сьогоднішній день для дроблення рудних і нерудних матеріалів значної міцності окрім тих, що мають плитнякову структуру або містять глинисті фракції при підвищеній їх вологості використовується щокова дробарка ЩДП-9х12.

Як показує досвід експлуатації до основних недоліків дробарки можна віднести:

- значні експлуатаційні витрати на обслуговування і ремонт;

- низька продуктивність.

Аналіз конструкції та умов експлуатації дає вагому підставу вважати, що вищеназвані недоліки є наслідком складної конструкції привода рухомої щоки дробарки, що приводить до збільшення витрат на запасні частини і часу на проведення ремонтів. Крім того, постійне переміщення рухомої щоки (без зупинок) приводить до того, що нижня частина камери дроблення не встигає спорожнитись від дробленого матеріалу, затримуючи потрапляння до неї матеріалу з верхньої частини камери, що не дає можливості збільшити частоту гойдань щоки і відповідно її продуктивність.

На основі літературно – патентного пошуку розроблена конструкція щокової дробарки з кулачковим приводом рухомої щоки з клиновим запобіжним пристроєм і буфером обмежувачем її холостого ходу.

Застосування кулачкового (роликового) привода рухомої щоки із клиновим запобіжним пристроєм дозволить значно спростити конструкцію дробарки, і відповідно зменшити витрати на її обслуговування і ремонт. Оскільки продуктивність дробарки обмежується пропускною здатністю нижньої зони камери дроблення, то використання буферного пристрою холостого ходу щоки і створювані за допомогою нього тривалі її зупинки, дозволило підвищити частоту обертання приводного вала, і відповідно продуктивність дробарки з 50 до 70 т/год.

Економічний ефект очікується отримати від зменшення витрат на запасні частини і підвищення продуктивності дробарки.

1. А.с. 617071 СССР, В 02 С 1/02 Щековая дробилка / А.С. Шипилов, В.М. Гене и др. (СССР). - №2158677/29-33; Заявл. 21.07.75; Опубл. 30.07.78, Бюл. №28.- 2 с.

2. А.с. 844040 СССР, В 02 С 1/02 Щековая дробилка / А.С. Шипилов, Ю.К.Ионов и др. (СССР). - №2811268/29-33; Заявл. 15.08.79; Опубл. 07.07.81, Бюл. №25.- 2 с.

3. А.с. 1005891 СССР, В 02 С 1/02 Щековая дробилка / В.А. Стрельцов (СССР).- №3343735/29-33; Заявл. 06.10.81; Опубл. 23.03.83, Бюл. №11.- 3 с.

4. Олевский В.А. Конструкция, расчет и эксплуатация дробилок. – М.:Металлургиздат,1958.-459 с.

5. Клушанцев Б.В., Косарев А.И., Муйземнек Ю.А. Дробилки. Конструкция, расчет, особенности эксплуатации. - М.: Машиностроение, 1990. – 320 с.

6. Расчет деталей и узлов металлургических машин: Справочник/ Под ред. П.И. Полухина. – М.: Металлургия, 1985. – 184 с.

7. Целиков А.И., Смирнов В.В. Прокатные станы. - М.: Металлургиздат, 1953. – 432 с.

8. Методичні вказівки по оформленню текстових та графічних документів. Склав: Г.Л. Зайцев. – Кривий Ріг: КНУ КМІ, 2013. - 76 с. (МП №582).

РЕФЕРАТ

Пояснювальна записка до випускної роботи бакалавра: стор., рис., табл., додатків, джерел.

Об’єкт розробки – щокова дробарка ЩДП – 9х12.

Мета роботи – підвищення надійності роботи дробарки, зменшення витрат на ремонт, а також підвищення її продуктивності за рахунок спрощення конструкції і можливості зупинки рухомої щоки на деякий час задля її розвантаження.

Метод досліджень – аналітичний – аналіз виявлених технічних рішень з метою можливості їх застосування для удосконалення конструкції щокової дробарки.

Запропоновано шляхи спрощення конструкції і підвищення продуктивності, розроблена дробарка з кулачковим приводом рухомої щоки з клиновим запобіжним пристроєм і буфером обмежувачем її холостого ходу.

Запропонована конструкція дозволить підвищити надійність і продуктивність дробарки за рахунок застосування спрощеного привода і можливості тривалої зупинки рухомої щоки в задньому положенні.

ЩОКОВА ДРОБАРКА ЩДП-9х12, РУХОМА ЩОКА, КУЛАЧКОВИЙ ПРИВОД, БУФЕР ОБМЕЖУВАЧ ХОЛОСТОГО ХОДУ.