Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по техническим дисциплинам \ Электроника \ 1253. Контрольна робота Розрахунок частотних та часових характеристик електричних кіл

Контрольна робота Розрахунок частотних та часових характеристик електричних кіл

« Назад

Код роботи: 1253

Вид роботи: Контрольна робота

Предмет: Електроніка

Тема: Розрахунок частотних та часових характеристик електричних кіл

Кількість сторінок: 12

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Завдання

Вступ

Розв'язання

Висновки

Список використаної літератури

Аналіз ланцюгів синусоїдального струму показує, що амплітуди й початкові фази струмів в гілках та напруг на елементах кола в загальному випадку залежить не тільки від схеми й параметрів її елементів, початкових амплітуд й фаз джерел, що діють в ланцюзі, але і від частоти цих коливань. Характеристики процесів, що протікають у колі суттєво залежить від частоти. Ця залежність зумовлена частотними властивостями реактивних елементів.

Визначаючи реакцію одного й того же кола на гармонійний вплив з однаковою амплітудою й початковою фазою, але з різною частотою, й порівнюючи їх, легко прийти до висновку, реакція отримується шляхом множення впливу на певну задану комплексну функцію. Це означає, що реакція кола на будь який гармонійний вплив може бути знайдена, якщо відома її комплексна функція.

Під час виконання розрахунково-графічної роботи, я переконався на практиці у важливості визначення передавальних характеристик електричного кола.

Зокрема закріпив знання з операторної та комплексної функції, амплітудно частотних, фазочастотних, імпульсних та перехідних характеристик кола. Отримали навички роботи у програмі MathCad.

Важливою формою опису та аналізу властивостей лінійних кіл є їх ЧХ. З їх допомогою можливо розраховувати процеси, що протікають у колі, обирати режими роботи, параметри елементів... Частотні характеристики можуть бути розраховані або легко виміряні експериментально у лабораторних умовах. Фізичний зміст ЧХ – відношення амплітуд, та фаз синусоїдальних напруг та струмів на різних ділянках кола.

Комплексна функція кола є відношення комплексних напруг та струмів, діючих на виході(реакція) і вході(дія) кола при синусоїдальній дії.

Розглянувши, графік АЧК можемо дійти висновку, що даний прилад можна використати як фільтр нижніх частот.

1. Нейман Л.Р., Демирчян К.С. Теоретические основы электротехники – Л.: Энергия, 1967.

2. Попов В.П. Основы теории цепей: Учеб. для вузов. – 2-е изд., перераб и доп. – М.: Высш. шк., 1998.

3. Гоноровский И.С. Радиотехнические цепи и сигналы. Учебник для Вузов. - М.: Радио и связь, 1986 г.

4. Курс лекцій по основах теорії кіл.

5. П’яных Б.Е., Мельников В.Е. Анализ электрических цепей : Учеб. для вузов. – 2-е изд., перераб и доп. – К.: Высш. шк., 1999.

6. Воробиенко П.П. Теория линейных электрических цепей. Сборник задач и упражнений: Учеб. пособие для вузов.- М.: Радио и связь , 1989. – 328 с.

Використовуючи метод вузлових потенціалів або метод контурних токів, визначити операторну передавальну функцію. На підставі одержаного результату отримати:

1. Перехідну характеристику електричного кола;

2. Імпульсну характеристику електричного кола;

3. Амплітудно – частотну характеристику (АЧХ) електричного кола;

4. Фазочастотну характеристику (ФЧХ) електричного кола.

Побудувати графіки АЧХ, ФЧХ.(Ku (jw))

Визначити можливе призначення електричного пристрою, який побудований за наведеною схемою.

Б1253, 1

Параметри електричного кола:

Індуктивність L1= 0,1 мкГн,

Конденсатор C1 = 0,001 мкф, C2 = 0,001 мкф

Резистор r н = 0,05 кОм