Доповідь Місцеве самоврядування в Україні та Європейська інтеграція: правові та практичні можливості
Код роботи: 5991
Вид роботи: Доповідь
Предмет: Державне управління та місцеве самоврядування
Тема: Місцеве самоврядування в Україні та Європейська інтеграція: правові та практичні можливості
Кількість сторінок: 3
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: безкоштовно
Місцеве самоврядування як один з інститутів влади має своє специфічне значення для країни. Завдяки своїм повноваженням та функціям відбувається управління на місцях. Територіальні громади відіграють найважливішу роль в цьому питанні. Хоча, місцеве самоврядування є окремим елементом, та все ж таки має велике значення в зовнішній політиці, в тому числі це стосується з Європейською інтеграцією.
Майже з самого початку запровадження місцевого самоврядування в Україні воно орієнтується на міжнародні програми інших країн, які спрямованні на вдосконалення місцевого місцевого самоврядування в Україні.
Звертаючись до Указу Президента «Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу» встановлено вимоги щодо адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, в тому числі удосконалення законодавства місцевого самоврядування та її орієнтація на Європейський Союз.
Однією з правових можливостей до Європейської інтеграції є орієнтація нашого законодавства на Європейську хартію місцевого самоврядування та відповідність принципам до хартії. Багато положень Конституції України ґрунтуються на положеннях цієї хартії.
Окремо варто розглянути діяльність Єврорегіонів та їх роль у розвитку місцевого самоврядування в Україні. Україна залучена до діяльності чотирьох Єврорегіонів – «Буг», «Карпатський», «Нижній Дунай» та еко-Єврорегіону «Верхній Прут». Тобто всі вони сприяють розвитку транскордонної співпраці між обласними органами влади. Тобто, можна сказати, що відбувається співпраця українських міс з Євросоюзом.
Також однією з можливостей до Європейської інтеграції є стажування та направлення посадових осіб на роботу в країни Євросоюзу для ознайомлення з ії діяльністю.
Європейський досвід показує необхідність запровадити для України нову стратегії у відносинах центру і регіонів. Йдеться саме про формування нової регіональної політики, яка має передбачати перенесення пріоритетів розвитку з відомчо-галузевих на цілісно-територіальні, а також врахувати євро регіональні тенденції розвитку держави.
Як бачимо, вагоме місце тут займає регіональний та місцевий розвиток, а також формування інститутів громадянського суспільства. Зокрема, у напрямку визначено завдання:
- забезпечення розвитку інфраструктури та законодавчої бази місцевого самоврядування;
- запровадження програмно-цільового методу формування та виконання місцевих бюджетів в окремих областях згідно з вимогами Бюджетного кодексу;
- удосконалення бюджетного процесу, порядку розподілу трансфертів з державного до місцевих бюджетів, механізмів проведення запозичень до державного бюджету, забезпечення виконання бюджетів і здійснення фінансового контролю;
- забезпечення розвитку міжнародних транспортних коридорів;
- активізація транскордонного і міжрегіонального співробітництва, у тому числі в рамках Єврорегіонів;
- розвиток інфраструктури регіональних інформаційно-комунікаційних технологій;
- запровадження стратегічного планування сталого розвитку на регіональному та місцевому рівні.