Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Уголовное право \ 5462. Дипломна робота Кримінально-правова характеристика сутенерства та втягнення особи в заняття проституцією

Дипломна робота Кримінально-правова характеристика сутенерства та втягнення особи в заняття проституцією

« Назад

Код роботи: 5462

Вид роботи: Дипломна робота

Предмет: Кримінальне право

Тема: Кримінально-правова характеристика сутенерства та втягнення особи в заняття проституцією

Кількість сторінок: 90

Дата виконання: 2019

Мова написання: українська

Ціна: 1800 грн

Вступ

Розділ 1. Теоретичні засади дослідження сутенерства та втягнення особи в заняття проституцією

1.1. Історія становлення кримінальної відповідальності за сутенерство та втягнення особи в заняття проституцією

1.2. Кримінальна відповідальність за сутенерство та втягнення особи в заняття проституцією

Розділ 2. Кримінально-правова характеристика сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією

2.1. Об'єкт сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією

2.2. Об'єктивна сторона сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією

2.3. Суб'єкт сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією

2.4. Суб'єкивна сторона сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією

2.5. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією

Розділ 3. Співвідношення сутенерства та втягнення особи в заняття проституцією з іншими складами злочинів

Висновок

Список використаної літератури

Статтею 43 Конституції України задекларовано право кожного на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання примусової праці заборонено. Тому за найбільш небезпечні форми протиправної експлуатації людей встановлено кримінальну відповідальність. Серед таких форм особливо небезпечною є сексуальна експлуатація.

У всі часи попит на сексуальні послуги перевищував пропозицію. Ситуація не змінилася й нині. В Україні та різних країнах світу набули поширення злочини, пов’язані із сексуальною експлуатацією, зокрема сутенерство, втягнення особи в заняття проституцією та примушування до неї. Такі дії суперечать загальновизнаним правилам моральності, негативно впливають на здоров’я людей, оскільки сприяють поширенню венеричних та інших захворювань, створюють передумови для виникнення та функціонування організованих злочинних об’єднань, дають змогу одержати незаконні прибутки, що в подальшому потребують легалізації.

Небезпека сутенерства та втягнення в заняття проституцію різнобічна й полягає в тому, що принижуються честь і гідність тих, хто нею займається, створюється загроза поширення небезпечних хвороб, виникають аморальні джерела доходів тощо. Ці злочини є небезпечним засобом заподіяння шкоди генотипу нації. Суспільна небезпека сутенерства полягає, передусім, у шкоді, яка завдається здоров’ю населення та відносинам у сфері моральності.

Мета дослідження полягає в тому, щоб дослідити кримінально-правову характеристику такому складу злочину, як "Сутенерство або втягнення особи у заняття проституцією", вивчити історію становлення кримінальної відповідальності за вказаний склад злочину, проаналізувати цей складу злочину у співвідношенні з іншими складами злочинів.

Для реалізації мети дослідження в роботі передбачається вирішити наступні задачі:

- визначити історію становлення кримінальної відповідальності за сутенерство та втягнення особи в заняття проституцією;

- проаналізувати кримінальні правові ознаки складу злочину сутенерства та втягнення особи в заняття проституцією, визначивши та дослідивши окремо об'єкт, об'єктивну сторону, суб'єкт та суб'єктивну сторону вказаного злочину;

- визначити кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією;

- дослідити та проаналізувати співвідношення сутенерства та втягнення особи в заняття проституцією з іншими складами злочинів.

Об’єктом дослідження є кримінально-правове забезпечення охорони статевої моральності.

Предметом дослідження є підстави кримінальної відповідальністі за сутенерство та втягнення особи в заняття проституцією.

Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є загальнонауковий діалектичний метод пізнання дійсності, який дає можливість досліджувати проблеми в єдності їх соціального змісту та юридичної форми, здійснювати системний аналіз кримінально-правових норм. Також у роботі застосовуються історичний, системно-структурний, компаративістський, логіко-юридичний, семантичний, соціологічний та інші методи.

Нормативною основою роботи є праці таких науковців, як Антонян Ю.М., Арсланбекова Р.А., Середа А.В., Сердюк П.П., Шевчук Т.А., Нєбитов А.А., Плотнікова А.В., Абрамян В.Ц., Соболєв М., Іващенко В., Западнюк О.Б., Ісаєв Н.А. та ін. Нормативною базою є Конституція, Кримінальний кодекс України,практичне значення, зміст роботи, судові рішення та інші.

В Україні проституція поширюється значними темпами. Її полоненими стають значна кількість молодих дівчат. Сутенери, звідниці, різного роду злочинці шляхом обману, шантажу, змалювання нереальних перспектив (швидке збагачення, цікаві подорожі, корисні знайомства тощо) втягують дівчат, інколи хлопців, у сексуальний бізнес. Вони забезпечують повіям охорону, доставку до місця призначення, пошук клієнтів, і як правило, отримують дві третини виручки.

У більшості випадків сутенерами виступають жінки - колишні повії та особи з кримінальним минулим. Така діяльність карається у законодавчому порядку. Втягнення або примушення до зайняття проституцією, сутенерство є кримінальним злочином передбаченим ст. 303 КК України.

Такі злочини як сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією, ведуть до незворотних процесів у суспільстві, зокрема ВІЛ-інфікування, вірусу імунодефіциту людини та СНІДу, синдрому набутого імунодефіциту, розпаду сімей, відсутності належного виховання підростаючого покоління, особливо дівчат та інших негативних явищ. Саме тому необхідність удосконалення кримінально-правової характеристики сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією як однієї із підвалин протидії злочинності представляє важливе значення в рамках вирішення наукових та практичних завдань.

Основним безпосереднім об’єктом злочину є моральні засади суспільства в частині підстав задоволення статевих потреб. Суспільна мораль вимагає, щоб зв’язки між людьми для задоволення статевих потреб встановлювалися на основі особистої симпатії, не допускає ведення статевого життя виключно за винагороду. Небезпека проституції різнобічна і полягає в тому, що принижуються честь і гідність тих, хто нею займається, створюється загроза поширення цілого ряду небезпечних хвороб, виникають аморальні джерела доходів тощо. Додатковим обов’язковим об’єктом злочину, передбаченого ч. 2 ст. 303, є статева свобода, а також здоров’я особи і власність.

Із об’єктивної сторони злочин полягає в одній із наступних дій:

1) втягнення особи в заняття проституцією;

2) примушування особи до заняття проституцією;

3) сутенерстві.

Втягнення – це дії, внаслідок яких інша особа спонукається до певної поведінки. Втягнення полягає у впливі на свідомість конкретної особи завдяки переконуванню її в доцільності певної поведінки. Воно здійснюється шляхом умовлянь, підкупу, обману, розпалювання почуття помсти та іншим чином. Характерним при втягненні є те, що в подальшому особа вчиняє бажані для суб’єкта дії за власною волею.

Примушування виражається у протиправному психічному впливі, що включає відкриту або завуальовану погрозу настання для потерпілої особи небажаних для неї наслідків.

Сутенерство – це дії особи по забезпеченню заняття проституцією іншою особою.

Характерною ознакою об’єктивної сторони цього складу є спосіб його вчинення. Кримінальний закон вказує на обман, шантаж, використання уразливого стану особи або застосування чи погроза застосування насильства.

Злочин вважається закінченим з моменту вчинення хоча б однієї із вище перелічених дій.

Із суб’єктивної сторони злочин характеризується умисною виною та прямим умислом. Мотиви та мета значення для кваліфікації не мають, однак, метою визначається прагнення втягнути особу у зайняття проституцією та отримання доходу. Мотивами можуть бути різні обставини.

Суб’єкт злочину – загальний, так і спеціальний. Якщо це діяння було вчинене службовою особою із використанням свого службового становища, то вчинене слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 303 КК України.

Аналіз юридичних підстав кримінальної відповідальності за сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією дає підстави стверджувати, що загалом вони забезпечують нормальний рівень кримінально-правової охорони суспільних відносин від таких аморальних і протиправних діянь, як проституція та сутенерство, що посягають на моральні засади суспільства в частині задоволення статевих потреб.

Список використаної літератури

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141, у редакції від 30.09.2016.

2. Кримінальний кодекс України // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131, у редакції від 26.04.2017.

3. Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за торгівлю людьми та втягнення в заняття проституцією // Офіційний вісник України від 22.02.2006. - 2006 р. - №6. - С. 28-281.

4. Закон України «Про захист суспільної моралі» // ВВР України. - 2004. - № 14. - Ст. 192, у редакції від 09.12.2015.

5. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М. І. Мельника, М. І. Хавронюка. - К., 2002.

6. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 № 2341-III, в редакції від 12 січня 2006 р.

7. Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності, прийнята резолюцією 55/25 Генеральної Асамблеї від 15 листопада 2000 року, ратифікована Верховною Радою України 04.02.2004.

8. Кримінальне право (Особлива частина): підручник / за ред. О. О. Дудорова, Є. О. Письменського. – Луганськ, 2012. – Т.2. – 780 с.

9. Денисов С. Ф. Кримінальна відповідальність за злочини проти громадської моралі (ст. ст. 210, 211, 211-1 КК України): Автореф. дис.... канд. юрид. наук. - К., 1996.

10. Курс уголовного права. Общая часть: учеб. для вуз. – Том 1: Учение о преступлении // под ред. Н. Ф. Кузнецовой и И. М. Тяжковой. – М.: ИКД “Зерцало-М”, 2002. – 535 c.

11. Таций В. Я. Объект и предмет преступления в советском уголовном праве. – Харьков: “Вища школа”, 1988. – С. 92; Тацій В. Я. Об’єкт і предмет злочину в кримінальному праві України: навчальний посібник. УкрЮА, 1994, – С. 66-69.

12. Філософський енциклопедичний словник / ред. колегія: В. І. Шинкарук, Є. К. Бистрицький, М. О. Булатов та ін. – Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАНУ, 2002. – 746 c.

13. Плотнікова А. В. Проблеми визначення об’єкта злочинів у сфері заняття проституцією // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Серія: Право. – Випуск № 1(5). – 2009. – С. 123-127.

14. Конвенція про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами / ООН; Конвенція; Протокол; Міжнародний документ вiд 02.12.1949 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: zakon.rada.gov.ua – Заголовок з екрану.

15. Арсланбекова Р. А. Вовлечение в занятие проституцией и организация занятия проституцией (уголовно-правовые и криминологические проблемы): дис. канд. юрид. наук: 12.00.08. – Махачкала, 2004. – 192 с.

16. Ефимов М. А. Борьба с преступлениями против общественного порядка, общественной безопасности и здоровья населения. – Мн.: БГУ, 1971. – 211 с.

17. Коржанський М. Й. Кваліфікація злочинів: навчальний посібник. – Видання 2-ге. – К.: Атіка, 2002. – 640 с.

18. Курс уголовного права. Общая часть: учеб. для вуз. – Том 1: Учение о преступлении // под ред. Н. Ф. Кузнецовой и И. М. Тяжковой. – М.: ИКД “Зерцало-М”, 2002. – 535 c.

19. Ландіна А. В. Моральність як об’єкт кримінально-правового захисту // Проблеми правознавства та правоохоронної діяльності: збірник наукових праць. – № 3. – 2003. – С. 194-204.

20. Исаев Н. А. Сексуальные преступления как объект криминологии. – СПб.: Изд-во Р. Асланова “Юридический центр Пресс”, 2007. – 486 с.

21. Сердюк П. П. Моральність як об’єкт кримінально-правової охорони // Кримінальне право України: теорія і практика. – № 1. – 2007. – С. 3-26.

22. Середа А. В. Кримінально-правове регулювання протидії проституції у зарубіжних державах // Кримінальний кодекс України 2001 р.: проблеми застосування і перспективи удосконалення: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 13-15 квітня 2007 р. – У 2-х ч. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2007. – Ч. 2. – 338 с.

23. Плотнікова А. В. Кримінальна відповідальність за організацію заняття проституцією: автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.08 / А. В. Плотнікова; Нац. акад. прокуратури України. – К., 2010. – 20 с.

24. Филимонов В. Д. Норма уголовного права. – СПб.: Юрид. центр Пресс, 2004. – 281 с.

25. Плотнікова А. В. Проблеми визначення об’єкта злочинів у сфері заняття проституцією // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Серія: Право. – Випуск № 1(5). – 2009. – С. 123-127.

26. Плотнікова А. В. Диференціація кримінальної відповідальності за організацію заняття проституцією [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Nvknuvs/2009_3/plotnikova.htm.

27. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України / [Андрушко П. П., Арсенюк Т. М., Бантишев О. Ф. та ін.]; за заг. ред. П. П. Андрушка, В. Г. Гончаренка, Є. В. Фесенка. – [2-ге вид., переробл. та допов.]. – К.: Дакор, 2008. – 1428 с.

28. Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за торгівлю людьми та втягнення в заняття проституцією: Закон України від 12 січ. 2006 р. № 3316-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 17. – C. 147.

29. Кримінальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. / за заг. ред. В. Я. Тація, В. П. Пшонки, В. І. Борисова, В. І. Тютюгіна. – 5-те вид., допов. – Х.: Право, 2013. Т. 2: Особлива частина / Ю. В. Баулін, В. І. Борисов, В. І. Тютюгін та ін. – 2013. – 1040 с.

30. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / за ред. М. І. Мельника, М. І. Хавронюка. – 9-те вид., переробл. та допов. – К.: Юрид. думка, 2012. – 1316 с.

31. Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод., допов. та СD) / уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2009. – 1736 с.

32. Нєбитов А. А. Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією: аналіз складу злочину // Науковий вісник Національної академії внутрішніх справ, № 2, 2014. - с. 41-50.

33. Шевчук Т. А. Кримінологічна характеристика сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією // Право і Безпека, 2011, №2 (39). - с. 240-245.

34. Стрижевська А. А. Сукупність злочинів за кримінальним правом України: дис. … канд. юрид. наук: 12.00.08 / Стрижевська Анжела Анатоліївна, – К., 2007. – 200 с.

35. Вознюк А. А. Трансформація злочинних об’єднань та її вплив на кваліфікацію злочинів / А. А. Вознюк // Актуальні проблеми розслідування злочинів за новим Кримінальним процесуальним кодексом України: матеріали Всеукр. наук.- практ. конф. (Київ, 5 лип. 2013 р.). – К.: Нац. акад. внутр. справ, 2013. – С. 255–257.

36. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / за ред. М. І. Мельника, М. І. Хавронюка. – 9-те вид., переробл. та допов. – К.: Юрид. думка, 2012. – 1316 с.

37. Нєбитов А. А. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки сутенерства або втягнення особи в заняття проституцією // Юридичний часопис національної академії внутрішніх справ, № 1, 2014. - с. 35-43.

38. Н. Л. Волкова, Д. Г. Казначеев. Проблеми відповідальності за сутенерство та звідництво у законодавстві України // Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, 2008, №03. - с. 25-29.

39. Вереша Р. В. Кримінальне право України. Загальна частина: [навч. посіб.] / Вереша Р. В. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 960 с.

40. Шевчук Т. А. Про деякі питання відповідальності за сутенерство та втягнення особи в зайняття проституцією / Право і безпека, 2010, № 5 (37). - c. 188-192.

41. Уголовное право. Особенная часть: учебник / под ред. Н. И. Ветрова, Ю. И. Ляпунова. – М.: Юринком, 1998. – 457 с.

42. Уголовное право России. Особенная часть / под ред Б. В. Здравомыслова. – М.: Юрид. лит., 1996. – 426 с.

43. Науково-практичний коментар до кримінального кодексу України / за заг. ред. В. Т. Маляренка, В. В. Сташиса, В. Я. Тація. – Вид. 30-е. – Х.: Одіссей, 2006. – 1148 с.

44. Козлов А. П. Соучастие / А. П. Козлов. – СПб.: Литература, 2001 – 320 с.

45. Шевчук Т. А. Про деякі питання відповідальності за сутенерство та втягнення особи в зайняття проституцією / Право і безпека, 2010, № 5 (37). - c. 188-192.

46. Крючкова О. Задоволення статевої пристрасті неприродним способом. Проблемні питання кваліфікації / О. Крючкова // Вісник прокуратури. – 2003. – №10. – С. 37–40.

47. Лисько Т. Д. Кримінальна відповідальність за зґвалтування (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.08 / Т. Д. Лисько – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2008. – 20 с.

48. Москаль Д. П. Кримінально-правова характеристика зґвалтування та насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом: авто-реф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.08 / Д. П. Москаль. – К.: Київський національний університет внутрішніх справ, 2009. – 20 с.

49. Хавронюк М. І. Довідник з Особливої частини Кримінального кодексу України / М. І. Хавронюк. – С. 157.

50. Науково-практичний коментар до кримінального кодексу України: За станом законодавства і постанов Пленуму Верховного Суду України на 1 грудня 2001 р. / Ю. В. Александров, П. П. Андрушко, В. І. Антипов; відп. ред. С. С. Яценко. – К.: А.С.К., 2002. – 936 с.

51. Ярмыш Н. Н. Теоретические проблемы причинной связи в уголовном праве в уголовном праве (философско-правовой анализ): монография / Н. Н. Ярмыш. – Харьков: Право, 2003. – 512 с.

52. Навроцький В. О. Проблеми кваліфікації злочинів. Конспект лекцій. / В. О. Навроцький – Львів: Львівський держ. ун-т, 1993. – 84 с.

53. Кудрявцев В. Н. Общая теория квалификации преступлений / В. Н. Кудрявцев. – С. 127.

54. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / А. М. Бойко, Л. П. Брич, В. К. Грищук та інші; за ред. М. І. Мельника, М. І. Хавронюка. – 3-тє вид., переробл. та доповн. – К.: Атіка, 2003. – 1056 с.

55. Кримінальне право України. Особлива частина / М. І. Бажанов, Ю. В. Баулін, В. І. Борисов та інші; за ред. професорів М. І. Бажанова, В. В. Сташиса, В. Я. Тація. – К.-Х.: Юрінком Інтер – Право. – 2002. – 496 с.

56. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник для студентів юридичних вузів і факультетів / Г. В. Андрусів, П. П. Андрушко, С. Я. Лихова та інші; за ред. професорів П. С. Матишевського, С. С. Яценка, доцента П. П. Андруш- ка. – К.: Юрінком Інтер, 1999. – 891 с.

57. Правила проведення судово-медичної експертизи (обстежень) з приводу статевих станів бюро судово-медичної експертизи, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 січня 1995р. № 6, зареєстровані в Мін’юсті України 26.07.1995 р за №248/274. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua/.

58. Про судову практику у справах про злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи: постанова Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 р.

59. Біль Р. С. Відповідальність за статеві злочини: порівняльний аспект / Р. С. Біль, С. Ф. Денисов // Вісник Запорізького юридичного інституту. – 1999. – № 4. – С. 165-173.

60. Уголовное право Украинской ССР на современном этапе. Часть Особенная / А. Я. Светлов, М. И. Бажанов, В. В. Сташис; под ред. А. Я. Светлова, В. В. Сташиса. – К.: Наукова думка, 1985. – 455 с.

61. Чмут С. В. Злочинні дії при статевих зносинах з особою, яка не досягла статевої зрілості / С. В. Чмут // Кримінально-правова політика держави: теоретичні та практичні аспекти проблеми: матеріали між нар. наук. конф. (17-18 листопада 2006 р., Донецьк). – Донецьк: Донецький юридичний інститут ЛДУВС, 2006. – 360 с.

62. Дудоров О. О. Кримінально-правова характеристика злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи / О. О. Дудоров. – Луганськ: РВВ ЛДУВС, 2011. – 352 с.

63. Фурса В. В. Відмежування розбещення неповнолітніх від насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом та від статевих зносин з особою, яка не досягла статевої зрілості / В. В. Фурса // Теоретичні та прикладні проблеми кримінального права України: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20– 21 травня 2011 р., Луганськ). – Луганськ: ЛДУВС, 2011. – С. 525-530.

64. Навроцький В. О. Кримінальне право України. Особлива частина: курс лекцій / В. О. Навроцький – К.: Знання, 2000. – 771 с.

65. Навроцкий В. А. Малолетство как фактор беспомощного состояния потерпевшего от половых преступлений / В. А. Навроцкий // Противодействие преступности: уголовно-правовые, криминологические и уголовно-исполнительные аспекты: материалы ІІІ Российского конгресса по уголовному праву (29–30 мая 2008 г., Москва). – М.: Проспект, 2008. – С. 640-642.

66. Косенко С. Захист неповнолітніх потерпілих від статевих злочинів / С. Косенко // Право України. – 2002. – № 5. – С. 41-45.

67. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник для студентів юридичних вузів і факультетів / Г. В. Андрусів, П. П. Андрушко, С. Я. Лихова та інші; за ред. професорів П. С. Матишевського, С. С. Яценка, доцента П. П. Андрушка. – С. 259.

68. Справа «М.С. проти Болгарії» // Європейський Суд з прав людини. Матеріали практики (2004–2005 рр.). Праці Львівської лабораторії з прав людини і громадянина. Серія ІІ. Коментарі прав і законодавства. Випуск 6. – Львів: Світ, 2006. – 440 с.

69. Судова практика у справах про злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи / узагальнення підготовлене суддею Верховного Суду України А. М. Скотарем, начальником управління вивчення та узагальнення судової практики Ф. М. Марчуком і головним консультантом цього управління В. В. Антощуком // Інформаційний сервер Верховного Суду України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.scourt.gov.ua/.

70. Детальніше обґрунтування див.: Брич Л. Вирішення питання про сукупність щодо складів злочинів, конструктивною частиною яких є вказівка на поєднання діянь / Л. Брич // Проблеми державо творення і захисту прав людини в Україні: матеріали XV регіональної наук.-практ. конф. (4–5 лютого 2009 р., Львів). – Львів: Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, 2009. – С. 281-285.

71. Справи №: 1-96/1998 р.; 1-97/1998 р.; 1-15/1999 р. / Архів місцевого суду Личаківського району м. Львова. 1998-1999 р.; Справи №: 1-32/2001 р.; 1-571/2001 р. / Архів місцевого суду Шевченківського району м. Львова. 2001 р.

72. Теорія розмежування складів злочинів: монографія / Л. П. Брич. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2013. – 712 с.

73. Кидонь Т. В. Особливості кримінальної відповідальності за сутенерство або втягнення особи в зайняття проституцією // Електронний доступ: http://er.nau.edu.ua:8080/bitstream/NAU/23211/1/%D0%9E%D0%A1%D0%9E%D0%91% AE.pdf.