Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Уголовное право \ 5457. Дипломна робота Кримінальна характеристика наркобізнесу в Україні

Дипломна робота Кримінальна характеристика наркобізнесу в Україні

« Назад

Код роботи: 5457

Вид роботи: Дипломна робота

Предмет: Кримінальне право

Тема: Кримінальна характеристика наркобізнесу в Україні

Кількість сторінок: 93

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 2200 грн

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. НАРКОБІЗНЕС ТА НАРКОМАНІЯ ЯК ЗАГРОЗА БЕЗПЕКИ СОЦІУМУ

1.1. Історичне коріння, соціальні фактори і основні тенденції розвитку наркоманії та наркобізнесу в світі

1.2. Незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів як вид злочинної діяльності: кримінально-правовий аспект

Висновки до розділу 1

РОЗДІЛ 2. НАРКОБІЗНЕС ЯК МІЖНАРОДНА ЗАГРОЗА: ПОНЯТТЯ, СУАЧСНИЙ СТАН ТА ДЕТЕРМІНАНТИ

2.1. Поняття, ознаки та стан наркобізнесу в Україні

2.2. Транснаціоналізація наркобізнесу: глобальна наркозагроза

2.3. Аналіз причинного комплексу сучасного стану наркобізнесу в Україні

Висновки до 2 розділу

РОЗДІЛ 3. ПРОТИДІЯ НАРКОБІЗНЕСУ

3.1. Загально-соціальні та спеціально кримінологічні заходи попередження наркобізнесу

3.2. Можливості та перспективи міжнародного співробітництва щодо протидії наркобізнесу

Висновки до 3 розділу

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

Актуальність теми. Стрімке зростання кількості наркоманів в Україні призводить до активного формування наркобізнесу як однієї з основних ланок організованої злочинності. Удосконалюються професіоналізм і організованість злочинців у сфері незаконного обігу наркотиків. Цьому значною мірою сприяють тісні зв'язки вітчизняних та зарубіжних злочинних угруповань, що займаються збутом наркотичних засобів, близькість України до азіатських країн-виробників і європейського ринку збуту.

Враховуючи геополітичне розташування України, ситуація ускладнюється загрозою розширення сфер впливу міжнародної наркомафії, яка вже використовує територію нашої держави не лише як транспортну артерію для перевезення наркотиків, але й як новий ринок їх збуту.

Оскільки у юридичній науці недостатньо прикладних розробок проблеми запобігання наркобізнесу в Україні, відповідних рекомендацій для практики обмежує можливість правоохоронних органів у проведенні на належному рівні змістовної боротьби з цим злом. Звичайно, проблеми протидії наркобізнесу в державі завжди були в центрі уваги фахівців у галузі кримінології та кримінального права.

Чільне місце посідають і правові дослідження вітчизняних та закордонних вчених, зокрема О.М. Бандурки, І.Г. Богатирьова, М.Г. Вербенського, В.В. Голіни, О.І. Гурова, О.М. Джужи, А.П. Закалюка, О.Г. Колба, М.В. Корнієнка, О.М. Костенка, О.М. Литвака, О.М. Литвинова, А.А. Музики, А.В. Савченка, С.В. Слінька, В.А. Тимошенка, О.Н. Ярмиша, Х.П. Ярмакі та ін. На дисертаційному рівні останнім часом наркозлочинність розглядали Л.В. Раєцька, І.В. Смирнова, К.Ю. Писаренко, С.В. Нікітенко та інші науковці.

Однак, незважаючи на підвищений науковий інтерес до питань протидії наркобізнесу, зокрема, його поняття та генезису, розвитку законодавства України щодо протидії, детермінації, загальносоціальної та спеціально-кримінологічної профілактики тощо, у працях названих авторів, проблема боротьби з наркобізнесом залишається актуальною і потребує подальших досліджень.

Всі ці обставини і визначили вибір теми дипломного дослідження.

Актуальність і значимість обраної теми дослідження обумовлена, з одного боку, невідкладними завданнями посилення боротьби з наркобізнесом в Україні, а з іншого потребами практики в науково обґрунтованих методичних рекомендаціях протидії названій формі організованої злочинності.

Мета і завдання дослідження. Дослідження ставить за мету на основі сучасних теоретичних концепцій юридичних наук з'ясувати кримінологічну характеристику і детермінанти наркобізнесу.

Досягнення поставленої мети передбачає вирішення наступних завдань, що становлять зміст дипломного дослідження:

- дослідити поняття та генезис наркобізнесу в Україні;

- проаналізувати розвиток законодавства України та країн зарубіжжя по запобіганню транснаціональному наркобізнесу;

- здійснити кримінологічний аналіз наркобізнесу та простежити його зв'язок з іншими видами злочинів;

- виявити детермінанти наркобізнесу;

- дати кримінологічну характеристику міжнародним злочинним угрупованням, учасникам наркобізнесу в Україні.

Об’єкт дослідження – розвиток наркобізнесу в Україні.

Предметом дослідження є кримінологічна характеристика наркобізнесу в Україні, а також система заходів загальносоціальної та спеціально-кримінологічної профілактики цього виду злочинності.

Методи дослідження. Теоретичним підґрунтям дипломної роботи є діалектичний метод наукового пізнання соціально-правових явищ і засновані на ньому загальнонаукові та окремо наукові методи.

Так, при дослідженні витоків і кримінологічної характеристики наркобізнесу застосовувались методи системно-структурного аналізу та статистичного аналізу; формально-логічний та документальний дали змогу виявити і вивчити історичні передумови виникнення та географію цього явища.

Методи порівняння, кількісного і якісного аналізу зумовили розробку кримінологічної типології організаторів (лідерів) організованих злочинних угруповань у сфері наркобізнесу.

У дослідженні генезису окремих теорій, вчень, наукових категорій, поглядів з проблем протидії наркобізнесу в Україні та за кордоном використовувався історичний метод.

Дослідження питань нормативно-правового забезпечення боротьби з наркобізнесом здійснювалося із застосовуванням порівняльно-правового методу, за допомогою якого аналізувалося чинне кримінальне законодавство України, а також міжнародно-правові акти з проблем протидії наркобізнесу.

Висновки у дипломній роботі ґрунтуються на нормах Конституції України, чинних законів України та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, МВС України, СБ України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України. При підготовці дипломної роботи вивчені, узагальнені й проаналізовані наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених юристів з кримінології, кримінального права і процесу, теорії оперативно-розшукової діяльності, загальної і судової психології, а також міжнародного права.

Структура дипломної роботи обумовлена її метою та поставленими завданнями. Загальна кількість сторінок дипломної роботи складає 92 сторінки, сала дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, семи підрозділів, висновків до кожного розділу, загальних висновків, списку використаних джерел (97 джерел).

Висновки

1. Злочини у сфері незаконного обігу наркотиків сьогодні вчиняються в переважній більшості організованими угрупованнями зі стійкими транснаціональними зв'язками. Безупинності зростання кількості наркоманів виробляти до активного формування наркобізнесу, зокрема транснаціонального, як однієї з основних ланок організованої злочинності. Удосконалюються професіоналізм и організованість злочинців у сфері незаконного обігу наркотиків. Цьому сприяють тісні зв'язки вітчизняних та зарубіжних злочин угруповань, Які займаються збуту наркотичного ЗАСОБІВ, близькість України до азіатських країн-виробників и Європейського Союзу. Характерною рисою транснаціонального наркобізнесу на території України є перетворення українського транзитного шляху в додатковий зону збуту контрабандних наркотиків. ВРАХОВУЮЧИ геополітичне становище України, ситуація ускладнюється загроза Розширення сфер впливу міжнародної наркомафії, яка Вже використовує територію держави не лише як транспортну артерію для перевезення наркотиків, але й як новий ринок їх збуту.

2. Аналіз обстановки на цьому напрямку Боротьба з організованою злочинністю свідчіть, що останніми роками значно розширилися канали транзиту и ввезення в Україну наркотиків, найбільш стала шляхами з яких є: Бомбей - Делі - Київ - Західна Європа; Афганістан - Пакистан - Центральна Азія - Росія - Україна - Західна Європа; Іран - Туреччина - Болгарія - Україна - Західна Європа; Колумбія - Бразилія - Україна та ін.

3. Злочинці й злочинні організації усе ширше розгортаються транскордонні операції НЕ лише у зв'язку зі зміною кон'юнктури ЄС, але й для того, щоб ухилятися від правоохоронних ОРГАНІВ. Неоднаковість систем кримінального Правосуддя и правоохоронних ОРГАНІВ різних стран означає, що ступень ризики для злочинна елементів значний мірою визначається місцезнаходженням злочинної організації. Тому злочинні організації вимагають облаштуватися в районах найменшого для себе ризики, щоб звідти постачати нелегальні товари и послуги на ті ринки, де можна одержувати максимальні прибутки.

4. Транснаціональні злочини організації однаково мірою є як причиною, так і наслідком важливих змін у глобальній політиці та економіці. Таким змінам сприяли: ШВИДКІСТЬ міжнародних перевезень, що зросла; їх істотне спрощення розширили можливості людей і товарів у перетині національних кордонів; розвиток міжнародної торгівлі, чому сприяло впровадження системи вільної торгівлі у післявоєнній період; що призвело до значного збільшення обсягів імпорту та експорту товарів і послуг.

5. Якісна перебудова структури нелегального обігу наркотиків, поступове зрощеній міжнародних злочин угруповань з аналогічними кримінальними структурами в Україні, спроба залучення технологічного та наукового потенціалу хімічної промисловості нашої держави для організації підпільних лабораторій з виготовлення нових видів наркотиків - це реалії сьогоднішньої наркозлочинності в Україні.

6. Викликає занепокоєння постійне зростання кількості споживачів наркотиків, які за своєю суттю є клієнтами ділків наркобізнесу.

Наркоситуація в Україні дедалі більше ускладнюється, збільшується наркотизація населення, консолідуються наркоділки, збільшується контрабандне надходження синтетичних і напівсинтетичних наркотичних засобів та психотропних речовин.

Спостерігається значне зростання наркозалежних серед жителів сільської місцевості та особливо серед учнівської і студентської молоді. Кількість наркоспоживачів на 10 тис. чоловік сільського населення у Дніпропетровській та Миколаївській областях перевищує втричі середньодержавний показник, а в Луганській області – в 4 рази.

За соціальним станом серед наркозалежних переважають особи, які не працюють – 74 %, кількість робітників складає 7,54 %, службовців – 0,67 %, учнівської та студентської молоді – 2,86 %, інших верств населення – 15 %.

Серед осіб, які скоїли злочини, майже 78 % складають особи без певного роду занять, 2 % – студенти середніх спеціальних та вищих навчальних закладів, учні шкіл, 7,8 % – робітники. Майже 50 % усіх затриманих за наркозлочини становить молодь від 14 до 30 років, але особливо непокоїть підліткова наркозлочинність.

Попит на наркотики породжує їх пропозицію. До незаконного обігу наркотиків залучаються громадяни, які вбачають у ньому досить легкий і швидкий спосіб збагачення. 68,5 % осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності за наркозлочини, складають особи, які не працюють і не навчаються.

Наркобізнес набуває все більш організованого характеру. Майже удвічі збільшилася кількість раніше судимих осіб, які були повторно притягнуті до кримінальної відповідальності за наркозлочини. Кількість викритих наркозлочинів, вчинених організованими злочинними угрупованнями, зросла. Чисельність ліквідованих підрозділами БНОН організованих злочинних угруповань зросла майже удвічі.

При збільшенні в окремих регіонах загальної чисельності підрозділів БНОН, кількість притягнутих до кримінальної відповідальності наркозбувальників навпаки зменшується. Такі випадки мають місце у Донецькій, Закарпатській, Київській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській областях та Автономній Республіці Крим.

Більшість ліквідованих нарколабораторій носили так званий “кухонний” характер, де із застосуванням спеціального лабораторного обладнання виготовляли психотропні речовини, наркотичні засоби з “ефедрину”, в інших, більш потужних, ацетильований та екстракційний опій з макової соломи. Не дивлячись на значне поширення в нелегальному обігу нашої країни психотропних речовин амфетамінової групи, жодної потужної підпільної нарколабораторії по їх нелегальному виготовленню органами внутрішніх справ викрито не було.

Аналіз нелегального ринку наркотиків показує, що 80 % наркотиків виготовляються з наркосировини, яка вирощується на території України. Одним із джерел надходження наркосировини в незаконний обіг є її витік із легальних посівів. Цьому значною мірою сприяє неконтрольоване збільшення площі легальних посівів маку та конопель, відсутність квот на вирощування цих рослин та недосконалість ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з культивуванням та використанням наркотиковмісних рослин.

Вивчення криміногенної ситуації показало, що наркотики суттєво впливають на погіршення загальної криміногенної ситуації в країні. Щорічно наркоманами і особами, які знаходилися у стані наркотичного сп’яніння, скоюється близько 20 тисяч злочинів, серед яких більше півсотні вбивств, сотні розбійних нападів і грабежів, тисячі крадіжок майна громадян. Стрімко зростає злочинність, пов’язана з наркотиками.

7. Агресивне експансія наркобізнесу на територію України вже дала свої негативні результати. На сьогодні вже немає жодних регіону, де б з незаконного обігу не вилучалось героїн, кокаїн та інші синтетичні наркотики. Все активніше виявляють собі у цьому ремеслі організовані, добре законспіровані, злочинні групи з міжнародними зв'язками, провідну роль у яких відіграють вихідці з країн Центральної та Середньої Азії, Африканська континенту. Все Частіше до незаконних операцій з наркотиками смороду залучають громадян України та країн СНД.

8. Погіршенню наркоситуації в Україні у найближчі роки сприятимуть: значний наркосировинна база; геополітичне розміщення; можливість облаштування нових підпільних нарколабораторій з наближення їх до споживчого ЄС; порівняно просте проникнення на територію держави міжнародних наркоділків; використання міжнародними наркоділками наявної в Україні дешевої робочої сили; залучення соціально незабезпечених верств населення до транснаціонального наркобізнесу, як основного джерела існування.

9. Причини транснаціональної організованої злочинності та наркобізнесу в Україні розподіляються на причини економічного, соціального та морального характеру. Основною причиною зародження організованої злочинності в Україні є повний розвал базисних економічних відношень, що руйнівнім чином діє на усі інші життєво-важливі сфери, є живильним середовища не лише для економічних правопорушення, але й для усієї злочинності.


Список використаних джерел

Спеціальна наукова література

1. Абдиров Н. М. Совершенствование борьбы с наркобизнесом в современных условиях // Проблемы совершенствования борьбы с преступностью, наркобизнесом, терроризмом и религиозным экстремизмом: Сборник научных трудов. - Караганда: КарЮИ МВД РК, 2001. - Т. 2. - С. 3-10.

2. Аванесов Г. А. Криминология и социальная профилактика. - М.: Академия МВС РФ, 2010. - 528 с.

3. Акимов В. В., Чуб В. И. Приграничные регионы и незаконный оборот наркотиков в Украине // Оперативно-розыскные, криминалистические и процессуальные аспекты обеспечения раскрытия преступлений: Материалы российско-украинской научно-практической конференции (Белгород - Харьков) 24 - 25 мая 2002 г. — Белгород: Изд-во Белгород. юрид. ин-та, 2002. - С. 51-57.

4. Александров Ю. В. Детермінація злочинності // Кримінологія: Підручник / відп. редактор Я. Ю. Кондратьєв, загальна редакція О. М. Джужа. - К.: Юрінком Інтер, 2012. - С. 59-70.

5. Александров Р. А. Уголовно-правовые проблемы противодействия наркобизнесу: Автореф. дис. канд. юрид. наук. - С.-Пб., 2003. - 20 с.

6. Алексеев А. И., Герасимов С. И., Сухарев А. Я. Криминологическая профилактика: теория, опыт, проблемы: Монография. — М.: НОРМА, 2001. - 496 с.

7. Алексеев А. И., Сахаров А. Б. Причины преступлений и их устранение органами внутренних дел: Лекция. - М.: МВШМ МВД СССР, 1982. - 48 с.

8. Алексеев В. А., Борисов И. Н., Емельянов А. С. Организованная преступность: криминализация функций учасников преступных формирований // Советское государство и право. - 1991. - № 10. - С. 65–71.

9. Амбос К. Почему международная борьба с наркотиками терпит крах // Экономическая теория преступлений и наказаний. - 2002. - Вып. 5/1. - С. 83-87.

10. Антинаркотичне законодавство: характеристика Закону України «Про обіг в Україні наркотичного ЗАСОБІВ, психотропних Речовини, їх аналогів и прекурсорів» // Юрид. вісник України. - 1997. - 22-28 трав. (№ 21). - С. 18-31.

11. Арутюнов А. А. Незаконный сбыт наркотических средств организованными группами и преступными сообществами // Закон и право. - 2002. - № 9. - С. 23-26.

12. Багрій-Шахматов Л. В. Організована злочинність та корупція // Вісник Одес. ін-ту внутр. довід. - 2009. - № 2. - С. 3-5.

13. Багрий-Шахматов Л. В. Соотношение коррупции, рэкета и организованной преступности // Юридична освіта і правова держава (до 150-річчя юридичного інституту ОДУ): Зб. наук. праць. — Одесса: Астропринт, 1997. - С. 196-206

14. Баклан І. В. Кримінологічна характеристика злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків серед неповнолітніх / І. В. Баклан // Держава і право. - 2005. - № 30. - С 492-496.

15. Бакушев В. В., Щербатенко В. В. Политика и наркобизнес. - М.: Луч, 1993. - 21 с. - (Серия «Политика и экономика»).

16. Бандурка С. А., Слинько С. В. Наркомафия: уголовно-правовые средства борьбы: Уч. пособие. - Х.: Арсис, 2001. - 320 с.

17. Бараненко Б. И. Организованная преступность: признаки, структура и применение оперативно-розыскных средств и методов борьбы с нею // Организованная преступность и борьба с нею на современном этапе: Сб. науч. тр. - К.: КВШ МВД СССР, 1991. - С. 8-11.

18. Бараненко Б. І. До з'ясування Поняття «організовані злочинні групи як безпосередні об'єкти оперативно-розшукового втручання» (деякі проблемні питання) // Теорія оперативно-службової ДІЯЛЬНОСТІ правоохоронних органів України / За ред. В. Л. Регульського. - Львів: Львівський ІВС при НАВСУ, 2014. - С. 15-19.

19. Басалаев А. Н. Этапы развития организованной преступности // Организованная преступность - угроза культуре и державности России: Сборник. - СПб: Бизнес-Пресса, 1998. - С. 94-98.

20. Бахін В. П., Карпов Н. С. Деякі аспекти вивчення практики боротьби зі злочинністю (дані досліджень за 1980-2002 рр.). - К.: б / в, 2012. - 458 с.

21. Бевза С. М. Влияние наркомании и наркобизнеса на обстановку в России и других странах СНГ // Изменения преступности и проблемы охраны правопорядка. - М.: Криминолог. Ассоц., 1994. - С. 15-19.

22. Белов Д. Наркомафия Колумбии // Международная жизнь. - 1997. - № 11-12. - С. 111-115.

23. Белый А. Г., Долгова А. А., Козин А. В. и др. Тенденции развития «черного» рынка наркотиков в России // Труды Краснодарского юридического института МВД России. - Краснодар: Изд-во Краснодар. юрид. ин-та, 1997. - Вып. 2: Ч. 1. - С. 67-72.

24. Біленчук П. Д., Еркен С. Є., Кофанов А. В. Транснаціональна злочинність: стан і трансформація: Учеб. допомога. - К.: Атіка, 2009. - 271 с.

25. Боротьба з незаконним наркобізнесом в Україні: Зб. нормативних документів: У 3-х частин / Упоряд. Лебеденко В. І., Гавловській В. Д., Нікіфорчук Д. Й. та ін.; Відп. ред. В. Д. Сущенко. - К.: НАВСУ, 2011. - Ч. 1. - 224 с.

26. Боротьба з незаконним наркобізнесом в Україні: Зб. нормативних документів: У 3-х частин / Упоряд. Лебеденко В. І., Гавловській В. Д., Нікіфорчук Д. Й. та ін.; Відп. ред. В. Д. Сущенко. - К.: НАВСУ, 2011. - Ч. 2. - 284 с.

27. Боротьба з незаконним наркобізнесом в Україні: Зб. нормативних документів: У 3-х частин / Упоряд. Лебеденко В. І., Гавловській В. Д., Нікіфорчук Д. Й. та ін.; Відп. ред. В. Д. Сущенко. - К.: НАВСУ, 2011. - Ч. 3. - 184 с.

28. Борьба с организованной преступностью и наркобизнесом: задачи и способы // Журнал российского права. - 1998. - № 1. - С. 169-170.

29. Борьба с отмыванием доходов от индустрии наркобизнеса в странах содружества / Болотский Б. С., Волеводз А. Г., Воронова Е. В. и др. - М.: Юрлитинформ, 2001. - 248 с.

30. Брылев В. И., Герасимов И. Ф. Проблема борьбы с организованной преступностью в сфере наркобизнеса // Актуальные проблемы борьбы с правонарушениями: Материалы научно-практической конференции (Екатеринбург, 1992, 30 - 31 января). - Екатеринбург: б/в, 1992. - С. 11-14.

31. Быков В. М., Шапошников А. Ю. Виды преступных групп, занимающихся незаконным оборотом наркотических средств // Организационно-правовые проблемы борьбы с незаконным оборотом наркотических средств: Материалы межвузовской научно-практической конференции (28 октября 1999 года). - Челябинск, 2000. - С. 20-23.

32. Быков В. М. Лидерство в преступных группах // Законность. - 1997. - № 12. - С. 37-40.

33. Вавіровській М. Чи переживемо Україна наркотичного Чорнобиль?: [Пробл. Боротьба з наркоманією] // Іменем закону. - 2004. - 21 жовт. - С. 3.

34. Василенко І. В. Наркобізнес і озброєна злочинність // Український слідчий. - 2012. - № 8. - С. 30-31.

35. Василишин А. Ще раз про мафію і боротьбі з нею // Іменем Закону. - 2013. - 19 берез. - № 7. - С. 3.

36. Васильев В. Л. Юридическая психология: Учебник. - СПб: Питер, 2000. - 3 е изд. - 624 с. - (Серия «Учебник нового века»).

37. Васильева Т., Коробкина З., Попов В. Наркобизнес и наркомания в ХХ веке. - Владимир: Владимирский государственный педагогический университет, 2000. - 345 с.

38. Вернон Дж. Герберт. Расследование убийств связанных с употреблением наркотиков // Вопросы борьбы с преступностью за рубежом: Реферативный сборник. - М.: Академия МВД, 1993. - №23. - С. 5-13.

39. Вертлиб О. Ф. Понятие и виды контролируемых поставок наркотиков // Подходы к решению проблем законотворчества и правоприменения: Межвузовский сборник научных трудов. - Омськ: Изд-во Ом. юрид. ин-та МВД России, 1998. - Вып. 3. - С. 226-234.

40. Виноградская Т. М., Гуров А. И., Калачев Б. Ф. Современные технологии в наркобизнесе // Незаконный оборот наркотиков - угроза национальной безопасности и целостности России: Материалы парламентских слушаний 26 октября 2001 года. - М.: Изд. Гос. Думы, 2002. - С. 73-86.

41. Войціховський А. Наркобізнес: Міжнар. боротьба з незакон. оборотом наркоту. засобів і психотропних речовин // Бізнес Інформ. - 2005. - № 35-36 (сент.). - С. 12-14.

42. Волкова Н. Л. Профілактика раньої наркоманії неповнолітніх / Н. Л. Волкова // Науковий вісник Юридичної академії Міністерства внутрішніх справ. – 2004. – № 2 (спецвипуск). – С. 230-234.

43. Волобуев А. Н., Галкин Е. Б. Организованная преступность и ее сущность // Советская юстиция. - 1989. - № 21. - С. 9-11.

44. Гавриленко І. Нова Україна. Чи не стане вона новою Колумбією?: [Пробл. Боротьба з наркоманією в Україні] // Іменем закону. - 2006. - 5 квіт. (№ 14). - С. 10.

45. Гадойбоев С. А. Кримінально-правові та кримінологічні заходи попередження контрабанди наркотиків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Українська академія внутрішніх справ. - К., 2006. – 21 с.

46. Гасанов Э. Антинаркотизм: международные тенденции и проблемы // Законность. - 1996. - № 8. - С. 2-6.

47. Гасанов Э. Антинаркотизм: понятие, направления, проблемы: [Антинаркотизм как комплекс мер, направленных на преодоление наркотизма] // Законность. - 1995. - № 9. - С. 32-35.

48. Гасанов Э. Наркотическая преступность как вид организованной преступности // Законность. - 1997. - № 11. - С. 27-30.

49. Гасанов Э. Г. Уголовно-правовые и криминологические проблемы борьбы с преступлениями, связанными с наркотиками (антинаркотизм): Автореф. дис. д-ра юрид. наук. - М., 2000. - 26 с.

50. Гвоздецький В. П'ята влада, мафія й організована злочинність // Дніпро. - 2006. - № 9-10. - С. 73-79.

51. Гвоздецький В. Основні причини Виникнення та Особливості Функціонування організованої злочінності в Україні // Дніпро. - 2007. - № 3-4. - С. 112-117.

52. Глинкин А. Н. Транснациональный наркобизнес: новая глобальная угроза. - М.: РОССПЭН, 2002. - 264 с.

53. Глушков В. О., Долженков О. Ф., Сущенко В. Д. Стан Боротьба з організованою злочинністю в Україні // Науковий вісник Національной академії внутрішніх справ України: Науково-теоретичний журнал. - К.: НАВСУ, 2009. - С. 39-48.

54. Горкин А. В. Борьба с наркобизнесом: социально-экономические и социальные аспекты // Советское государство и право. - 1991. - № 1. - С. 48-55.

55. Гриб В. Г., Ларичев В. Д., Федотов А. И. Организованная преступность – различные подходы к ее пониманию // Государство и право. - 2000. - № 1. - С. 48-53.

56. Гриненко І. Соціальні аспекти незаконного обігу наркотиків // Соц.політіка и соц. робота. - 2013. - № 1. - С.100-109.

57. Гришко А. Я. Наркобизнес и принудительное лечение наркоманов // Совершенствование борьбы с организованной преступностью и наркобизнесом: Материалы Всероссийской межведомственной научно-практической конференции (16-17 декабря 1997 года). - М.: ОНиРИО Моск. ин-та МВД России, 1998. - Вып. 1. - С. 289-294.

58. Грохольський В. Л. Реалізація принципу роботи з комерційними населення у сфері Боротьба з організованою злочинністю // Проблеми правознавства та правоохоронної діяльності: Зб. наук. статей. - Донецьк: Донец. ін-т внутр. справ, 2000. - № 2. - Ч. 1. - С. 73-76.

59. Даньшин І. Організована злочинність: Поняття, кримінологічна характеристика, Чинник, шляхи протидії // Вісник Акад. прав. наук України. - 2008. - № 1. - С. 98-111.

60. Джужа О. М., Василевич В. В. Феномен - організована злочинність // Боротьба з організованою злочинністю и корупцією (теорія и практика): Науково-практичний журнал. - 2011. - № 3. - С. 15-25.

61. Джужа О., Андрушко П. Дослідження проблем незаконного обігу наркотиків в Україні // Право України. - 2008. - № 12. - С. 136-138.

62. Дискусія про методи боротьби з наркобізнесом // Боротьба зі злочинністю за кордоном. - 2008. - № 8. - С. 17-19.

63. Долгова А. И. Проблемы правового регулирования борьбы с организованной преступностью // Изучение организованной преступности: российско-американский диалог / Под ред. Н. Ф. Кузнецовой, Л. Шелли, Ю. Г. Козлова. - М.: Олимп, 1997. - С. 164-167.

64. Дурдинець В. Треба зрозуміти, що боротьба з наркоманією - це справа не лише правоохоронних органів, а всіх державних структур: [Виступ на Всекр. нараді по питанням боротьба з незакон. обігом наркотиків] // Іменем закону. - 2007. - 4 лип. (№ 27). - С. 1, 5.

65. Ельцов О. Диагноз от МВД: каждый сотый в Украине - наркоман // Зеркало недели. - 1995. - 28 янв. - С. 12.

66. Наркотики: социальные, медицинские и правовые аспекты: Справочник / Авт.-сост.: И. Н. Кузнецов, С. К. Купрейчик. - Мн.: Новое знание, 2001 - с. 324.

67. Расюк Е. В. Профілактика наркоманії неповнолітніх в Україні та за кордоном / Е. В. Расюк // Проблеми розкриття та розслідування злочинів щодо незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів: матер. всеукр. наук.-практич. конфер. – К., 2003. – С. 230-235.

68. Смирнова І. В. Кримінологічна характеристика наркобізнесу в сучасній Україні: Дослідження виконане за підтримки Центру з вивчення транснаціональної злочинності та корупції Американського ун-ту (Вашингтон, США) в межах проекту “Малі гранти” Одеського інформ.-аналіт. центру з проблем боротьби з орг. злочинністю: Міжвідомч. наук.-дослід. центр з проблем боротьби з орг. злочинністю. – К., 2004. – 42 с.

69. Тимофеев Л. М. Наркобизнес. Начальная теория экономической отрасли. Позитивный подход. - М.: Российский гос. гуманитарный ун-т, 2003. - 132 с.

70. Ухаль А. М. Наркоманія: суть і боротьба з нею: навч.-довід. посібник / А. М. Ухаль, А. П. Шеремет. – К., 2001. - 333 с.

 

Статистичні матеріали

71. Єдиний звіт про кримінальні правопорушення по державі за 2015 рік [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.gp.gov.ua/ua/stst2011.html?dir.

72. Єдиний звіт про кримінальні правопорушення по державі за січень-березннь 2016 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.gp.gov.ua/ua/stst2011.html?dir_id=11266.

73. Звіт про основні результати діяльності Державної служби України з контролю за наркотиками за 2015 рік // http://www.narko.gov.ua/images/DO/Otchet_za_2015.pdf.

74. Наркобізнес в Україні: реалії та загрози сьогодення // Режим доступу: http://www.br.com.ua/referats/Pravo/30487-2.html.

75. Офіційний сайт Служби безпеки України.

76. Про затвердження плану заходів з проведення Національної кампанії "Стоп насильству!" на період до 2015 року // Режим доступу: http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1095.11415.0.

 

Нормативно-правові акти

77. Єдина Конвенція ООН про наркотичні засоби (1961 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uapravo.net/akty/postanowa-main/akt8phhe8e/page8.htm.

78. Закон України «Про лікарські засоби» (редакція від 25.04.2015 р.) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/.

79. Конвенція ООН про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин (1988 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uapravo.net/akty/right-main/akt8puou2s/index.htm.

80. Конвенція ООН про психотропні речовини (1971 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/995_176.

81. Конвенція ООН проти застосування допінгу (1989 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.zakon-i-normativ.info/index.php/component/lica/?base=1&href=.

82. Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності (2000 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/.

83. Конституція України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/.

84. План заходів на 2015 рік з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року: затв. розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 514-р [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/514-2015.

85. Політична декларація двадцятої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН, що присвячена спільній боротьбі зі світовою проблемою наркотиків (1998 р.) та інші) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ua-info.biz/legal/baseop/ua-ymemxt.htm.

86. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку лікарських засобів, які мають у своєму складі наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, інші сильнодіючі речовини, щодо яких може встановлюватись особливий режим у сфері виробництва та реалізації під час запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану» від 24 лютого 2016 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/.

87. Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі: Закон України (редакція від 28.12.2015 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/.

88. Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними: Закон України (редакція 28.12.2015 р.) // http://zakon.rada.gov.ua/laws/.

89. Про національну поліцію: Закон України від 02 липня 2015 року № 580-VIII: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/.

90. Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів: Закон України (редакція від 28.06.2015 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T990863.html.

91. Про оперативно-розшукову діяльність: Закон України (редакція від 01.03.2016 р.) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2135-12.

92. Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю: Закон України (редакція від 28.12.2015 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3341-12.

93. Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей: Закон України (редакція від 28.12.2015 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/.

94. Про службу безпеки України: Закон України (редакція від 28.12.2015 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ukrconsulting.biz/.

95. Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону: Закон України (редакція від 23.12.2015 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T001835.html.

96. Стратегія державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року: розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 р. № 735-р: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1095.11415.0.

97. Угода про незаконний обіг на морі укладена на виконання статті 17 Конвенції ООН про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин (1995 р.) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://yurist-online.com/zakoni/006/11/011065.php.