Реферат Штучні хвороби
Код роботи: 5050
Вид роботи: Реферат
Предмет: Судова медицина
Тема: Штучні хвороби
Кількість сторінок: 16
Дата виконання: 2015
Мова написання: українська
Ціна: 150 грн
Вступ
1. Судово-медична експертиза стану здоров’я
2. Симуляція та дисимуляція штучних хвороб
3. Самопошкодження
4. Визначення віку
Висновок
Судово-медична експертиза – це практичне застосування медичних і біологічних знань для розв’язання питань, які виникають у практичній діяльності органів дізнання, попереднього слідства чи суду.
За чинним кримінально процесуальним законодавством підстави для проведення експертизи є:
- встановлення причини смерті;
- встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень;
- визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності;
- встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення до кримінальної відповідальності, а іншим способом не можливо отримати ці відомості;
- встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених ст. 155 КПК України.
Для розв’язання цих питань потрібні спеціальні знання. Тому в таких випадках експертиза має бути призначена і обов’язково проведена. В інших випадках питання про необхідність призначення і виконання експертизи вирішує той орган, у якого знаходиться справа.
Судово – медична експертиза потерпілих, звинувачуваних та інших осіб проводиться найчастіше в судово-медичній практиці та становить близько 70-80% усіх випадків експертизи.
Різноманітність приводів, які потребують проведення експертизи під час розгляду кримінальних справ, зумовлює умовне виділення кількох її видів:
1. Експертиза при тілесних ушкодженнях.
2. Експертиза при спірних статевих станах.
3. Експертиза при статевих злочинах.
4. Експертиза з інших приводів.
Найчастіше експертиза живих осіб проводиться одним лікарем, який робить необхідні дослідження і дає висновок. В особливо складних випадках, наприклад, при встановленні ступеня стійкої втрати працездатності судово – медична експертиза проводиться комісією лікарів.
«Висновок експерта» (Акт судово-медичного обстеження) складають згідно поставленим запитанням та висновкам, що були зроблені, після обстеження особи. Якщо дати відповідь на питання не вдається, це обґрунтовується у висновках.
Судова медицина розвивається і вдосконалюється на основі досягнень морфологічних, клінічних, теоретичних та інших медичних дисциплін. На розвиток судової медицини впливають і правові науки, особливо криміналістика — правова наука про методи, техніку і тактику розкриття злочинів. Криміналістика настільки тісно пов’язана із судовою медициною, що іноді важко їх розмежувати. Так, багато криміналістичних методів дослідження останнім часом використовуються в судово-медичній практиці.
У процесі розвитку юриспруденції і медицини судова медицина сформувалась і відокремилася в самостійну галузь з певним обсягом знань, колом питань, специфічними методами досліджень, до яких належать спектральні, рентгено-структурні, електрографічні, антропометричні, імунологічні, цитологічні тощо. Крім того, в судовій медицині для розв’язання різних питань широко використовують методи досліджень, які застосовуються в інших галузях медицини, — гістологічні, біохімічні, рентгенологічні.
Для розв’язання цих питань застосовуються сучасні методи досліджень і наукові розробки, в тому числі і суміжних з медициною галузей знань. Судово-медична експертиза дозволяє встановити можливість спричинення травми, яка призвела до смерті, самим померлим. Проте встановлення роду насильної смерті належить виключно до компетенції слідчих органів.