Звіт з практики Завдання, функції та основні напрями діяльності Ковельської виховної колонії №201
Код роботи: 5033
Вид роботи: Звіт з практики
Предмет: Юридична відповідальність
Тема: Завдання, функції та основні напрями діяльності Ковельської виховної колонії №201
Кількість сторінок: 43
Дата виконання: 2018
Мова написання: українська
Ціна: 300 грн
ВСТУП
1. Завдання, функції та основні напрями діяльності юридичних служб різних господарюючих суб'єктів або юридичних фірм
2. Робота з правовими актами
3. Правова робота з забезпечення збереження майна підприємства
4. Договірна робота юридичної служби
5. Претензійно позовна робота
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА
ДОДАТКИ
Відповідно до учбового плану я, Іванова Іванна Іванівна, проходила практику в Ковельській виховній колонії №201 у період з 06 жовтня 2018 року по 02 листопада 2018 року.
Метою даної практики є вивчення завдань, функцій, основних напрямів та особливостей діяльності юридичної служби господарюючого суб'єкта.
Спільно з керівником практики безпосередньо був складений план проходження практики, який я успішно виконала.
Юридична служба господарюючого суб'єкта або юридичної фірми бере участь у реалізації державної правової політики, організовує правову роботу, спрямовану на правильне застосування, неухильне додержання вимог законодавчих актів і запобігання його порушення учасниками господарських правовідносин та найманими працівниками при виконання ними функціональних обов'язків.
Основні завдання, права і обов’язки юридичної служби визначаються Положенням про юридичний відділ, бюро, юрисконсульта під- приємства, організації або службовою інструкцією.
В процесі проходження переддипломної практики я ознайомилась:
- ознайомилась з діяльністю юридичної служби підприємств, установ, вивчила завдання, функції та основні напрями діяльності юридичної служби;
- ознайомилась з роботою з правовими актами: підготовка проектів документів, організація і ведення обліку правових актів;
- ознайомилась з роботою по забезпеченню майна підприємства: порядок документування господарських операцій, порядок і приймання продукції, інвентаризація матеріальних цінностей, порядок списання матеріальних цінностей;
- ознайомилась з порядком роботи договірної юридичної служби, а саме з порядком організації договірної роботи, дотримання порядку та укладання та реалізації господарських договорів, з контролем щодо застосування норм, які регулюють безспірне стягнення заборгованості за договірними зобов'язаннями;
- ознайомилась з претензійно позовною роботою;
- ознайомилась з діяльністю юридичної служби з правової освіти та захисту прав і законних інтересів найманих працівників;
- здійснювала іншу, пов'язану з юриспруденцією діяльність.
Юридична служба - основний організатор правової роботи підприємства, установи, організації.
Основним завданням юридичної служби є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, дотримання вимог законодавства, інших нормативних актів органом виконавчої влади, підприємством, їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків, а також представлення інтересів органу виконавчої влади, підприємства в судах.
Юридична служба підприємства забезпечує правильне застосування на підприємстві нормативно-правових актів та інших документів, подає керівникові пропозиції щодо вирішення правових питань, пов'язаних з діяльністю підприємства; розробляє та бере участь у розробленні проектів актів та інших документів з питань діяльності підприємства.
Конкретні функції структур юридичної служби встановлюються положеннями про структурних підрозділах центрального апарату федерального органу виконавчої, територіальними органами федерального органу виконавчої влади і організаціями, які входять у систему цього федерального органу. Функції юридичної служби здійснюються з допомогою правових, економічних, організаційно-розпорядчих, соціально – психологічних методів.
Діяльність юридичних служб спрямована на забезпечення організації правової роботи в органах виконавчої влади, на підприємствах, в установах, організаціях, що базується на дотриманні законності. З метою підвищення якості роботи юридичних служб, правова робота має плануватися та забезпечуватися відповідними кваліфікованими кадрами юрисконсультів.
1. Конституція України: Прийнята п’ятою сесією Верховної Ради 28 червня 1996. — К., 1997 [Електронний ресурс]. – Режим доступ: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/Z960254K.html.
2. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV; [Електронний ресурс]. – Режим доступ: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T030435.html.
3. Господарський кодекс від 16 січня 2003 року № 436-IV; [Електронний ресурс]. – Режим доступ: http://kodeksy.com.ua/gospodars_kij_kodeks_ukraini.htm.
4. Загальне положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації: Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 листапада 2008 року № 1040; [Електронний ресурс]. – Режим доступ: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP081040.html.
5. Методичні рекомендації Мінюсту України про участь юридичної служби в організації договірної роботи на підприємствах, установах, організаціях від 22.03.1999; [Електронний ресурс]. – Режим доступ: https://refdb.ru/look/2459930.html.
6. Рекомендації Міністерства юстиції України №2 від 15 січня 1996 року «Про порядок ведення претензійної та позовної роботи на підприємстві, в установі, організації»; [Електронний ресурс]. – Режим доступ: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/FIN383.html.
7. Горевий В. І. Організація юридичної служби на підприємстві: навчальний посібник. / В. І. Горевий. – Суми, «Універсальна книга», 2016 – 301 с.
8. Р. П. Бойчук Д. В. Задихайло В. М. Пашков. Організація правової роботи на підприємствах, установах, організаціях. Навчальний посібник. / Р. П. Бойчук, Д. В. Задихайло, В. М. Пашков - Харків Видавництво «ФІНН» 2014. – 250 с.