Реферат Відстрочка виконання рішення господарського суду
Код роботи: 5027
Вид роботи: Реферат
Предмет: Господарське право
Тема: Відстрочка виконання рішення господарського суду
Кількість сторінок: 13
Дата виконання: 2014
Мова написання: українська
Ціна: 100 грн
Вступ
1. Поняття відстрочки виконання рішення. Умови надання відстрочки виконання рішення
2. Правовий статус ухвали про відстрочку виконання рішення
3. Правова позиція Європейського суду з прав людини щодо надання відстрочки виконання рішення суду
Висновки
Список використаних джерел
Виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави; невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом.
Право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду.
Таким чином, право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.
Питання надання відстрочки виконання рішення господарського суду є надзвичайно актуальним, що підтверджується неоднозначною судовою практикою. З одного боку, надання відстрочки виконання рішення сприяє реальному виконанню рішення і спрямоване на захист прав не лише стягувача, а й боржника, оскільки при задоволенні заяви враховується його фінансовий стан та причини неможливості виконання рішення у встановлений строк. З іншого боку, досить часто боржник зловживає своїм правом, що призводить до порушення балансу інтересів стягувача та боржника, подовження строку відновлення порушеного права.
На підставі проведеного дослідження можна зробити висновок, що відстрочка подовжує період відновлення порушеного права стягувача, при її наданні, суди в цілях вирішення питання про можливість її надання, а також визначення строку подовження виконання рішення суду, повинні враховувати закріплені в нормах матеріального права, і перш за все у Європейській конвенції про захист прав людини та основних свобод, що є частиною національного законодавства, допустимі межі надання відстрочки виконання судового рішення.
Безпідставне надання відстрочки без обґрунтованих на те мотивів, надане на тривалий період без дотримання балансу інтересів стягувача та боржника порушує основи судового рішення, яке ухвалене іменем України, позбавляє кредитора можливості захистити свої права, знижує авторитет судового рішення, а тому таке судове рішення не може вважатися законним та справедливим.
Розглядаючи заяву про відстрочку виконання рішення, господарський суд повинен врахувати можливі негативні наслідки для боржника при виконанні рішення у встановлений строк, але перш за все повинен врахувати такі ж наслідки і для стягувача при затримці виконання рішення.
1. Господарський процесуальний кодекс України // Відомості ВРУ від 06.11.1991 № 1798-XII.
2. Про виконавче провадження // Закон України від 21.04.1999 № 606-XIV.
3. Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України // Постанова Пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року N 9.
4. Рішення Конституційного Суду України від 26 червня 2013 року N 5-рп / 2013.
5. Рішення Конституційного Суду України від 25.04.2012 N 11-рп / 2012.
6. Науково-практичний коментар до Господарського процесуального кодексу України // www.ligazakon.ua.