Распечатать страницу

Реферат Основи конституційного права Таїланду

« Назад

Код роботи: 4953

Вид роботи: Реферат

Предмет: Міжнародне право

Тема: Основи конституційного права Таїланду

Кількість сторінок: 23

Дата виконання: 2014

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Вступ

1. Конституція Таїланду

2. Основи правового статусу особи

3. Вищі органи державної влади

4. Судова влада

5. Місце самоврядування і управління

Висновок

Список використаних джерел та літератури

У наш час Таїланд це поєднання сучасного цивілізованого світу з його численними будівлями банків, офісів і готелів у дусі сучасної архітектури, і невимовної краси природного світу з його яскравою і барвистою флорою і фауною. Таїланд по праву вважається одним з найдивовижніших місць на планеті, що приховує таємниці стародавнього Сходу, країна вражає своєю красивою архітектурою давнину (пам'ятники архітектури), величезна кількість прекрасних куточків Таїланду зуміли зберегти самобутні риси, в деяких місцях створюється враження недоторканою, первозданної краси природи. Зараз Таїланд в основному займається розвитком туризму, і завжди радий до відвідування його мандрівниками. Слід зазначити, що Таїланд славиться неповторною культурою, витоки якої йдуть в далеку загадкову старовину.

Вважається, що перші історично значимі пам'ятники відносяться до бронзового віку, а активний розвиток релігії, мистецтва та світогляду в цілому було розпочато в середньовіччі. У цей час на території сучасної країни з'явився буддизм, витерпить характерні зміни і став самобутньою тайської гілкою великого вчення.

Таїланд на сучасному етапі свого економічного та політичного розвитку є суб’єктом міжнародних відносин. Його політичний устрій, судова влада, місцеве самоврядування вимагають ретельного вивчення, адже в королівстві право є особливим і головним державним регулятором суспільних відносин. Спираючись на право, діючи згідно з правом, і не суперечачи йому, досягається така організованість суспільства, при якій реалізується демократія, економічна свобода особистості тощо.

Особливу привабливість Таїланду, складає її давня буддійська культура, донині пронизує життя і побут тайців. Завдяки вмілій політиці Таїланд виявився єдиною країною Південно - Східної Азії, яка не була нічиєю колонією. Та й у самій країні, незважаючи на наявні проблеми, ситуація завжди залишалася стабільною. Напруженість у релігійних і расових відносинах ніколи не виливалися за боковий вівтар держави, що, так раніше, так і тепер треба вважати заслугою королівського будинку. Король за конституцією є покровителем і захисником всіх релігій. Глибока і тісний зв'язок людини з буддизмом сприяє незвичного для європейців, життєвому укладу.

Таїланд - держава Південно-Східної Азії, розташована в південно-західній частині півострова Індокитай і в північній частині півострова Малакка. Межує на сході з Камбоджею і Лаосом, на заході - з М'янмою, і на півдні - з Малайзією. Назва (слово «тхай» означає «свобода») цілком себе виправдовує. «Таїланд» - германізуватися варіант назви країни, введений в ужиток в 1930-ті, - означає «країна тайців», тайський варіант звучить як «Пратхет Тхай».

Таїланд єдине і неподільне королівство. Таїланд приймає демократичний режим управління з Королем в якості глави держави. Верховна влада належить тайському народові. Король в якості глави держави здійснює цю владу через Національні збори, Рада міністрів і суди відповідно до положень даної Конституції. Здійснення повноважень Національних зборі, Ради міністрів, судів, конституційних організацій та державних органів проводиться відповідно з верховенством законів.

Людська гідність, права, свобода і рівність людей повинні бути захищені. Піддані Таїланду незалежно від їх походження, статі або релігії, повинні бути забезпечені рівною захистом згідно з Конституцією.

Конституція є основний закон держави. Положення будь-якого закону, постанови чи розпорядження, які суперечать або не відповідають даній Конституції, не мають законної сили.

Королівство Таїланд – це унікальна країна зі своїми політичними, економічними та соціальними особливостями.

У Таїланді король є не тільки главою держави, а й покровителем, захисником всіх релігій. У періоди кризи він виступає в ролі примирного посередника, не займаючи чиюсь сторону.

Король Таїланду - лідер і національний символ, що стоїть над політикою, і тому він втручається в політичні справи тільки коли це необхідно для запобігання кровопролиття. Любов і повага до королівської сім'ї носить в Таїланді майже релігійний характер. Ця любов є відповіддю на зацікавлену участь в благополуччі свого народу, яке характеризує короля Пхуміпхона.

За формою правління Таїланд - Конституційна монархія, на чолі з королем. Зараз король втратив абсолютну владу, але все ще залишається захисником буддизму, символом єдності і Верховним Головнокомандувачем.

Парламент Таїланду це двопалатна Національна Асамблея, складається з Сенату (який раніше призначався виключно королем) на 150 місць і Палати Представників на 480 місць.

Лідер партії, що має більшість у Палаті Представників, як правило, стає прем'єр -міністром. Членів обох палат обирає народ Таїланду, за винятком 50 % Верхньої палати (Сенату), вони призначаються монархом. Нижня палата (Палата представників) обирається на 4 роки, Сенат - на 6 років.

Держава ділиться на 76 провінцій у яких діють органи місцевого самоврядування. Місцеві органи влади мають повноваження і обов'язки підтримувати і зберігати якість навколишнього середовища відповідно до закону.

Закон, повинен, принаймні, відображати наступні питання у своєму змісті:

1) управління, збереження і використання природних ресурсів і навколишнього середовища на території адміністративно - територіальних одиниць;

2) участь у збереженні природних ресурсів і навколишнього середовища поза території адміністративно - територіальної одиниці тільки у випадку, якщо це може вплинути на життя населення даної території;

3) участь у розгляді ініціювання будь-якого проекту або дії за межами адміністративно - територіальної одиниці, які можуть торкнутися якість навколишнього середовища, здоров'я чи санітарні умови жителів території;

4) участь місцевого співтовариства.

Права і свободи людини в Таїланді, визнані у відповідності з Конституцією, не можуть бути обмежені, крім як на підставі закону, спеціально прийнятого в цілях, визначених цією Конституцією, і тільки в тій мірі, в якій це необхідно, за умови, що це не повинно зачіпати основний зміст таких прав і свобод.

Згідно з Конституцією Таїланду закон повинен мати загальний характер і не повинен бути призначений для застосування в якомусь конкретному справі або щодо якогось конкретного особи, з тією умовою, що положення Конституції, які веліли прийняття такого закону, також повинні бути згадані в його тексті.

1. Алексєєв С. С. Загальна теорія права / С. С. Алексєєв.  ̶  М., 1999. – 451 с.

2. Безуглий В. В. Економічна і соціальна географія зарубіжних країн. – К.: ВЦ «Академія», 2005. – 598 с.

3. Валюти країн світу: Довідник / [Автори: Бутаков Д. Д., Золотаренко О. Д., Рибалко Г. П.] / Під ред. Борисова С. М., Рибалко Г. П., Можайскова О. В. - 5-е вид., Перероб. і доп. - М., 1987. – 365 с.

4. Дубович І. Країнознавчий словник-довідник. − Львів: Вид. Центр ЛНУ ім. І. Франка, 2002. – 381 с.

5. Економічна і соціальна географія світу: Навч. посібник / За ред. С. П. Кузика. – Львів: Світ, 2002. – 672 с.

6. Ігнатьєв П. М. Країнознавство: Країни Азії / П. М. Ігнатьєв. – К., 2004. – 383 с.

7. Конституція Королівства Таїланд. - Бангкок, 1997.

8. Лісничий В. В. Політичні та адміністративні системи зарубіжних країн / В. В. Лісничий. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 413 с.

9. Мальська М. П., Антонюк Н. В., Занько Ю. С., Ганич Н.М. - К.: Центр учбової літератури, 2012. - 528 с.

10. Скакун О. Ф. Теорія держави і права: Підручник / Пер. з рос. — Харків: Консум, 2001. — 656 с.

11. Юрківський В. М. Країни світу: Економічна і соціальна географія / В. М. Юрківський. – К.: Либідь, 1998. – 493 с.