Семінар №5, Прогнозування обстановки в зонах хімічного зараження
Код роботи: 3974
Вид роботи: Семінар
Предмет: Цивільний захист
Тема: №5, Прогнозування обстановки в зонах хімічного зараження
Кількість сторінок: 33
Дата виконання: 2014
Мова написання: українська
Ціна: 100 грн
Вступ
1. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження
2. Аварійне та довгострокове прогнозування хімічної обстановки
3. Розв’язування типових завдань з оцінки хімічної обстановки
4. Превентивні заходи щодо зниження масштабів хімічного впливу на об’єкти і території
Література
Хімічно небезпечним об'єктом (ХНО) вважається об'єкт господарювання, при аваріях і руйнуваннях якого можуть відбутися масові ураження людей, тварин і рослин небезпечними хімічними речовинами.
До ХНО відносяться:
- підприємства хімічної галузі промисловості, які виробляють чи використовують НХР;
- підприємства з переробки нафтопродуктів;
- підприємства інших галузей промисловості, які використовують НХР;
- підприємства, які мають на оснащенні холодильники, водонапірні станції, очисні споруди, що використовують хлор і аміак;
- залізничні станції і порти, де концентрується продукція хімічних виробництв, термінали і склади на кінцевих пунктах розміщення СДОР;
- транспортні засоби, контейнери і наливні потяги, автоцистерни, річкові і морські танкери, які перевозять хімічно небезпечні продукти;
- склади і бази, на яких зберігаються запаси речовин для дезактивації, дератизації сховищ для зерна і продуктів його переробки.
В зонах можливого хімічного зараження в Україні проживає близько 20 млн. чоловік, що становить 38,5% населення, яких потрібно захистити у випадку можливих аварій.
1. Наказ Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.08.2002 № 186 "Про введення в дію Методики спостережень щодо оцінки радіаційної та хімічної обстановки".
2. Євдін О.М., Могильниченко В.В., Скидан М.А., Рибакова Е.О. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій. Том 1. "Техногенна та природна небезпека". Посібник. - К.: КІМ, 2007. - 636 с.
3. Небезпечні хімічні речовини в природі, промисловості і побуті. Довідник експрес-інформація у символах. - К.: Чорнобиль інтерінформ, 1998. - 297 с.
4. Депутат О.П., Коваленко І.В., Мужик І.С. Цивільна оборона.Навчальний посібник/ За ред. Кашина П.І. – Львів, «П.П. Василькевич К.І.», 2005.
5. Стеблюк М.І. Цивільна оборона, - Київ, Урожай, 2004.
6. Методика прогнозування масштабів зараження СДОР при аваріях на хімічно-небезпечних об’єктах на транспорті. – К., Штаб ЦО України, 1992.
7. Гончарук В.Є., Качан С.І., Орел С.М., Пуцило В.І., «Оцінка обстановки у надзвичайних ситуаціях». Навчальний посібник, Львів 2004р., Видавництво НУ «Львівська політехніка».
8. Васійчук В.О., Гончарук В.Є., Качан С.І., Мохняк С.М. « Основи цивільного захисту» Навч. посібник, Львів, 2010 р., В-во Львівської політехніки, 384 с.