Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Международное право \ 3016. Контрольна робота з курсу Міжнародне право - Варіант 7

Контрольна робота з курсу Міжнародне право - Варіант 7

« Назад

Код роботи: 3016

Вид роботи: Контрольна робота

Предмет: Міжнародне право

Тема: Варіант 7

Кількість сторінок: 15

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 300 грн

1. Ознайомтеся із Основним законом Німеччини (Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland) й охарактеризуйте особливості німецького конституціоналізму на основі з’ясування специфіки терміну der Staat. Які статті Основного закону ФРН демонструють нерозривний зв’язок людської гідності, державності та моральності? Формулювання яких конституційних норм дає змогу говорити про синтез держави та народу, людини і суспільства (за Гегелем, теза і антитеза)? Свідченням чого є той момент, що Основний закон починається саме з регулювання прав і свобод (розділ про основні права йде відразу після Преамбули)? Відповіді бажано обґрунтувати, зокрема, посиланнями на кілька правових позицій Федерального конституційного суду ФРН.

2. У ст. 1 Конституції України проголошено, що Україна є суверенною та незалежною державою. При цьому виникає питання про обсяг делегування суверенних повноважень держави на вищий щабель – супранаціональні інститути (Висновок КСУ № 3-в/2001 від 11.07.2001 р.; Савчин М. Природа конституції, конституціоналізація глобального права та супранаціональна влада / М. Савчин // Порівняльне правознавство: сучасний стан та перспективи розвитку: зб. статей / за ред. Ю. С. Шемшученка, Л. В. Губерського, І. С. Гриценка; упор. О. В. Кресін. – К.: Логос, 2009. – С. 230 – 236.). Розгляньте питання про співвідношення принципу державного суверенітету із підходом законодавця про визнання практики Європейського суду з прав людини джерелом права (ст. 17 Закону «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»), а також із пропозицією Робочої групи з питань правосуддя Конституційної Комісії щодо доповнення ст. 124 Конституції України частиною наступного змісту: «Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, передбачених Римським статутом Міжнародного кримінального суду» (http://constitution.gov.ua/work/item/id/17).

3. Проаналізуйте еволюцію виборчої системи України з мажоритарної до змішаної і пропорційної. Чи погоджуєтеся Ви, що формування виборчої системи України ще не завершене, а механізми проведення виборів в Україні потребують суттєвого вдосконалення? Охарактеризуйте таке невід’ємне явище сучасної виборчої практики України, як адміністративний ресурс, з’ясуйте його вплив на хід та результати виборів в нашій державі на підставі ознайомлення з наступними науковими працями:

Адміністративний ресурс у виборчій кампанії та способи його нейтралізації / С. Грабовська, Л. Скочиляс, М. Бучин та ін. – Львів, ЦПД ЛНУ ім. І. Франка, 2005. – 160 с.

Жданов І. Вибори – 2002: соло для адміністративного ресурсу? // Дзеркало тижня. – 2002. – № 50 (374). – С. 3.

Маркедонов С. Административный ресурс как реальность / С. Маркедонов // Русский журнал. Политика. – 2001.[Электронный ресурс] – Режим доступа: URL: http://www.russ.ru/politics/20010226/ html.