Контрольна робота з курсу Міжнародне право - Варіант 4
Код роботи: 3013
Вид роботи: Контрольна робота
Предмет: Міжнародне право
Тема: Варіант 4
Кількість сторінок: 15
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 300 грн
1. У контексті вивчення ліберального типу конституціоналізму на підставі аналізу Конституції США 1787 р. та Великої хартії вольностей 1215 р., Хабеас корпус акту 1679 р. та Білля про права 1689 р. порівняйте американську та англійську конституційні традиції (конституціоналізм проти парламентаризму, «писана» та «неписана» конституції, концепції верховенства права та верховенства парламенту). Результати викладіть у вигляді таблиці.
2. Одним з основних принципів конституціоналізму є принцип народного суверенітету, згідно з якимо народ є носієм суверенітету та єдиним джерелом влади у державі; право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами (ст. 5 Конституції України). Таким чином, український народ є єдиним джерелом влади, але не єдиним носієм суверенітету, поряд з народом суверенітет притаманний також державі та нації. Як співвідносяться державний, національний та народний суверенітет? Що означає узурпація належного виключно народові права визначати і змінювати конституційний лад в Україні згідно з правовою позицією Конституційного Суду (Рішення від 5 жовтня 2005 р. № 6-рп/2005)?
3. Конституційний Суд України Рішенням від 30 вересня 2010 р. № 20-рп/2010 визнав Закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 р. № 2222-IV неконституційним у зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття. Це викликало наукову дискусію щодо можливості наступного судового конституційного контролю за додержанням процедури конституційних змін. І кульмінацією такої суперечки стало відновлення Верховною Радою у 2014 р. конституційної реформи-2014. Ознайомтеся із наступними джерелами і сформулюйте свою позицію щодо означеного питання – чи має право Конституційний суд перевіряти на відповідність Основному Закону закон про внесення змін до Конституції (зокрема, після набуття ним чинності):
Рішенням КСУ від 26 червня 2008 р. № 13-рп (у справі про повноваження Конституційного Суду України);
Press Release of the Constitutional Court of the Czech Republic Decision, 10 September 2009: The Constitutional Court Annulled the Constitutional Act and Decision of the President to Call Early Elections (http://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/ustavni_soud_www/Decisions/2009_09_10_EN.pdf.);
Roznai Y. Unconstitutional Constitutional Amendments: A Study of the Nature and Limits of Constitutional Amendment Powers: A thesis submitted to the Department of Law of the London School of Economics for the degree of Doctor of Philosophy / Yaniv Roznai. – London, 2014. – 363 p.