Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ WEB-программирование \ 732. Наукова стаття Актуальні проблеми комп’ютеризації аудиту в Україні

Наукова стаття Актуальні проблеми комп’ютеризації аудиту в Україні

« Назад

Код роботи: 732

Вид роботи: Наукова стаття

Предмет: Web-програмування

Тема: Актуальні проблеми комп’ютеризації аудиту в Україні

Кількість сторінок: 5

Дата виконання: 2015

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

1. Гуцаленко У.О. Компютерний аудит в системі внутрішньогосподарського контролю / У.О. Гуцаленко // Інноваційна економіка. – 2010. –2. –С. 138-141

2. Венгегукн П. Компютерний аудит: вимоги часу / Н. П. Венгерук // Інноваційна економіка. – 2012. –1. –С. 120-123

3. Гойко М.В. Проблеми автоматизації аудиту в Україні/ М. В. Гойко // Вісник ЖДТУ. – 2012. –3. –С. 54-65

На сьогодні в Україні аудит порівняно в короткий термін пройшов етап становлення та розвитку і в даний час відбувається поступове наближення вітчизняної аудиторської діяльності до міжнародних стандартів дотримання принципів проведення аудиту, що вимагає підвищення якості та ефективності надання аудиторських послуг шляхом організації та проведення аудиту за умов його комп’ютеризації [1].

Сучасний стан розвитку інформаційних технологій уже дозволяє використовувати комп’ютерні технології у всіх галузях, зокрема у сфері аудиту. Тож, логічно очікувати активного розвитку спеціалізованих інформаційних систем автоматизації аудиторської діяльності та їх впровадження у діяльність вітчизняних аудиторських компаній. Оцінюючи сьогоднішній рівень автоматизації діяльності вітчизняних аудиторів не можливо утриматись від тривожних роздумів про суттєве відставання в питаннях автоматизації їх діяльності.

Застосування інформаційних систем не змінює мети проведення аудиторських процедур на кожній із їх стадій, проте суттєво впливає на способи і порядок проведення цих процедур, спрощуючи методологію аудиту. В світі існує багато видів аудиторських процедур, які допомагають аудиторським фірмам надавати якісні аудиторські послуги [2].

Програмне забезпечення не замінить самого аудитора, однак використовуватиможливостіспеціалізованогопрограмногозабезпечення не тільки можна, але й просто необхідно. У нашій країні існують причини затримки розвитку ринку інформаційних технологій аудиторської діяльності. До них відносять: недостатній рівень розвитку аудиторського ринку; специфіка аудиторської діяльності, що полягає в неможливості повної формалізації процесу аудиту, необхідності формування професійного судження; низький рівень комп’ютерної грамотності користувачів [3].

Для вирішення впливу цих факторів необхідно збільшити частку витрат на розробку, впровадження інформаційних технологій та навчання персоналу є обов’язковою передумовою успіху проектів з автоматизації аудиту; надати інформаційну безпеку підприємствам; обмежений доступ до певних інформаційних ресурсів підприємства; відсутність чіткого розподілу обов’язків між працівниками.

Актуальність цих проблем полягає у пошуку шляхів зменшення впливу згаданих факторів: застосовувати для обмеження у доступі паролі; необхідне чітке розмежування функцій та обов’язків між працівниками на підприємстві, одночасна робота в одній інформаційній системі одразу декількох користувачів можуть призвести до проблем з визначенням винних осіб і притягненням їх до відповідальності; довести до відома господарюючого суб’єкта про необхідність доступу до таких ресурсів.

Особливу увагу слід приділити проблемі комп’ютеризації аудиту - різні підприємства для ведення бухгалтерського обліку застосовують різне програмне забезпечення, і в результаті цього аудитор не може використовувати одну і ту ж програму для різних підприємств.

Необхідно розробити кожній аудиторській фірмі внутрішні програми їх діяльності, які становитимуть опис комплексного підходу до організації технології та методики здійснення аудиту. Широке застосування комп’ютерів при проведенні аудиту дозволяє концентрувати роботу на ділянках обліку з підвищеною імовірністю присутності перекручень. Відповідно до цього виникає необхідність розробки програмного забезпечення, що містило б у якості одного з основних компонентів частину інформаційної бази комп’ютерної системи клієнта та яке б поєднувало задачі аналізу системи обліку і контролю, оцінки внутрішньогосподарського, контрольного, додаткового ризику, обчислення на їхній основі ризику не виявлення і планування на його основі обсягу вибірки облікових даних у єдиний програмний комплекс.

Отже, використання програмного забезпечення для аудиту може полегшити роботу аудитору і вирішити більшість завдань, які перед ним постають.

Отже, за останній час у нашій країні з’явились нові програмні продукти, які дають можливість тією чи іншою мірою автоматизувати аудит. Аудитору ці програмні продукти допомагають: автоматизувати всі рутинні операції при перевірці; суттєво знизити трудомісткість; знизити вірогідність помилки; скоротити термін проведення аудиту. Таким чином, науково-обґрунтована автоматизація аудиту дозволить значно підвищити якість роботи аудитора.

Розвиток аудиту безпосередньо має орієнтуватись на інвесторів, власників та акціонерів, тому питання розвитку комп’ютеризації аудиту мають орієнтуватися на відповідний аудит.