Курсова робота Хмарні обчислення в проектуванні інформаційної системи обслуговування пацієнта в поліклініці
Код роботи: 5386
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Прийняття проектних рішень
Тема: Хмарні обчислення в проектуванні інформаційної системи обслуговування пацієнта в поліклініці
Кількість сторінок: 32
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 400 грн
Вступ
Розділ 1. Формулювання задачі
Розділ 2. Вибір технології підтримки прийняття рішень
Висновки
Список використаних джерел
Актуальність теми обумовлена тим, що за одностайними прогнозами провідних консалтингових компаній світу, швидке вдосконалення та поширення хмарних технологій (cloud computing) зараз є одним з тих ключових трендів, що в найближчі 5-8 років помітно вплинуть на глобальний розвиток не лише ІТ-індустрії, але й бізнесу, фінансів, державного управління, медицини, освіти і багатьох інших сфер людського життя. В умовах випереджаючого розвитку ІКТ і чергового спаду світової економіки технологія, яка, наприклад, дозволяє організаціям та іншим суб’єктам відмовитись від значних витрат на власну ІТ‑інфраструктуру на користь отримання всіх необхідних ІТ-ресурсів онлайн, розглядається як перспективний та рентабельний модернізаційний вибір, оптимальна інвестиція в майбутнє.
Аналітики IDC дали оцінку обсягу і структури світового ринку публічних хмарних сервісів в 2014 році. Згідно з оцінкою експертів, в 2014 році загальносвітові витрати на публічні хмари досягли $ 56,6 млрд дол., де на частку рішень SaaS припала виручка в розмірі $ 39,8 млрд дол. Частину ринку поділили продукти IaaS ($ 8,7 млрд) і PaaS ($ 8,1 млрд) [1].
За прогнозами аналітиків, до 2018 року компанії і споживачі витратять на рішення PaaS близько $ 20,3 млрд. Найбільшим сегментом ринку публічних хмар залишиться SaaS, де виручка буде вимірюватися $ 82,7 млрд дол., що більш ніж в три рази перевершить сектор IaaS (очікуваний обсяг – $ 24,3 млрд) [1].
Таким чином, в 2018 році на ринку публічних хмарних сервісів матимуть місце інвестиції в розмірі $ 127,5 млрд дол., а їх розмір до цього часу буде збільшуватися в середньому на 22,8% на рік, що в шість разів більше прогнозованого зростання глобального ІТ- ринку. Очікується, що в 2018 році на частку публічних хмар доведеться більше половини показника зростання витрат на програмне забезпечення, сервери та системи зберігання даних у світі [1].
До драйверів зростання ринку «хмар» можна віднести також збільшення кількості підприємств, в яких керівники прагнуть поліпшити адаптованість без істотного збільшення витрат, надаючи мобільним користувачам більше можливості для роботи, поєднуючи функціональність і модернізовані програми. Сьогодні все більше компаній використовують хмарні технології не як додаток до ІТ-інфраструктурі, а як повну заміну класичним локальним рішенням.
Частина компаній, однак, поки не поспішає йти в «хмари». Найчастіше побоювання керівників пов'язані з питаннями безпеки даних, продуктивністю і витратами на інтеграцію. Що стосується першого пункту, то найбільш хвилююче питання – де будуть зберігатися дані, оскільки багатьом компаніям абсолютно неприпустимо зберігати свої внутрішні дані за межами своєї країни. До того ж, далеко не всі ще розуміють принципи роботи, оплати і не впевнені в надійності сервісу. Частина споживачів вважають, що хмарні сховища не можуть гарантувати їм безпеку інформації.
Ще однією проблемою є прив'язка клієнтів до провайдера і складність з доступом в Інтернет окремих користувачів. Ще не хмарні сервіси є більш вигідними для клієнтів, але з часом і з появою нових гравців на ринку цих послуг, зацікавленість споживачів збільшиться. Це буде залежати від зниження цін і появи кваліфікованих фахівців у галузі.
Метою роботи є дослідження хмарних обчислень та прийняття проектного рішення щодо інформаційної системи обслуговування пацієнта в поліклініці на основі дослідження.
Завданнями роботи є:
- розглянути особливості хмарних обчислень;
- вивчити переваги і недоліки моделі SaaS;
- вивчити переваги і недоліки моделі PaaS;
- вивчити переваги і недоліки моделі IaaS;
- розглянути методи прийняття рішень;
- застосувати методи прийняття рішень для вибору моделі хмарних сервісів.
В умовах випереджаючого розвитку ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) і чергового спаду світової економіки, «хмарні технології» дозволяють організаціям та іншим суб’єктам відмовитись від значних витрат на власну IT‑інфраструктуру на користь отримання всіх необхідних IT-ресурсів он-лайн, це перспективний та рентабельний вибір модернізації інформаційного середовища організації, оптимальна інвестиція в майбутнє.
Незалежно від обраної вами моделі, будь то IaaS, PaaS або SaaS, перехід в хмару не повинен супроводжуватися зниженням рівня захищеності. Передаючи на обробку того чи іншого провайдера свої дані, ви повинні бути впевнені в тому, що вони обробляються строго відповідно до встановленого технологічним процесом, що враховує як організаційні, так і технічні вимоги щодо забезпечення безпеки. Тобто захист даних в хмарі починається на стороні клієнта і закінчується на стороні провайдера. Вибір методів захисту, так само як і принцип вибору бізнес-процесів для перенесення в хмару, повинен ґрунтуватися на аналізі ризиків.
Метод аналітичної ієрархії – це систематична процедура, що ґрунтується на ієрархічному поданні елементів, які визначають суть проблеми. Проблему піддають декомпозиції на простіші складові з подальшим оцінюванням децидентом відносного ступеня взаємодії елементів отриманої ієрархічної структури.
Метод домінування передбачає не гірші за інші альтернативи оцінки по кожному критерію і хоча б по одному критерію оцінки кращі за інші альтернативи. Перевагою методу є його простота.
Таким чином, використовуючи метод аналітичної ієрархії (МАІ) та метод домінування, було визначено, що кращим з точки зору користувача проектним рішенням щодо інформаційної системи обслуговування пацієнта в поліклініці є альтернатива SaaS. Вона краща за ціною, конфеденційністю, складністю адміністрування (простота в даному випадку). Під час прийняття рішення було використано оцінки децидента.
1. IDC Forecasts Public IT Cloud Services Spending Will Reach $127 billion in 2018 as the Market Enters a Critical Innovation Stage [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS25219014.
2. Хмарні обчислення [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Хмарні_обчислення.
3. The NIST Definition of Cloud Computing [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://csrc.nist.gov/publications/nistpubs/800-145/SP800-145.pdf.
4. Аналітичні дані вартості хмари IBM (Softlayer) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.softlayer.com/Store/orderComputing Instance/.
5. Биков В. Ю. Технології хмарних обчислень, ІКТ-аутсорсінг та нові функції ІКТ-підрозділів навчальних закладів і наукових установ / В. Ю. Биков // Інформаційні технології в освіті. – 2011. – №10. – С. 8-23.
6. Chappel D. A short introduction to cloud platforms [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://lib.iitta.gov.ua/1111/1/grybyuk-stattya1-hmary%2B_Copy.pdf.
7. Глазунова О. Г. Система навчання майбутніх фахівців з інформаційних технологій: монографія / О. Г. Глазунова. – Київ: ТОВ «НВП «Інтерсервіс», 2014 – 426 с.
8. Арефьев Н. IaaS, PaaS, SaaS. Раздел территории между провайдерами и клиентами облачных сервисов / Н. Арефьев // Jet Info. – 2013. – №5. – С. 17–20
9. Кузьмина М. Облачные сервисы или что такое IaaS? Отличие от SaaS и PaaS [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.it-grad.ru/tsentr_kompetentsii/blog/33/.
10. Програмне забезпечення як послуга [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Програмне_забезпечення_як_послуга.
11. Plummer D. C. Cloud Computing Confusion Leads to Opportunity. Report NoG00159034. Gartner Group, 2008 – [Electronic resourсe]. – Access mode: http://www.gartner.com/it/content/868800/868812/cloud_computing_confusion.pdf.
12. Guide To Cloud Computing [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.informationweek.com/cloud/software-as-a-service/guide-to-cloud-computing/d/d-id/1069065?.
13. Гриб’юк О. О. Перспективи впровадження хмарних технологій в освіті [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://lib.iitta.gov.ua/1111/1/grybyuk-stattya1-hmary%2B_Copy.pdf.
14. Madhumathi C. An Academic Cloud Framework for Adapting e-Learning in Universities С. Madhumathi, G. Ganapathy // International Journal of Advanced Research in Computer and Communication Engineering. – 2013. – Vol.2, No.11. – P. 22–25
15. Mathew S. Implementation of Cloud Computing in Education / S. Mathew // International Journal of Computer Theory and Engineering. – 2012. – Vol.4, No.3. – P. 473-475.
16. Lee G. Cloud Computing: Principles, Systems and Applications / G. Lee / – Nick Antonopoulos, Lee Gillam. – L.: Springer, 2010. – 379 p.
17. Катренко А. В. Теорія прийняття рішень: підручник з грифом МОН / Катренко А. В., Пасічник В. В., Пасько В. П. – К.: Вид. група BHV, 2009. – 448 с.
18. Ларичев О. И. Теория и методы принятия решений: Учебник / О. И. Ларичев. – М.: Логос, 2000. – 296 с.
19. Розен В. В. Цель – оптимальность – решение (математические модели принятия оптимальных решений) / В.В. Розен. – М.: Радио и связь, 1982. – 168 с.
20. Ситник В. Ф. Системи підтримки прийняття рішень: навч. посіб. / В. Ф. Ситник. – К.: КНЕУ, 2004. – 614 с.
Замовити презентацію до курсової роботи можна тут!