Распечатать страницу

Курсова робота з курсу Технологія проектування та адміністрування баз даних та сховищ даних на тему БД Міжміські пасажирські перевезення

« Назад

Код роботи: 466

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Технології проектування та адміністрування баз даних та сховищ даних

Тема: БД Міжміські пасажирські перевезення

Кількість сторінок: 47

Дата виконання: 2015

Мова написання: українська

Ціна: 400 грн

Реферат

Вступ

1. Розробка структурної схеми БД

1.1. Формалізація задачі (аналіз задачі, побудова математичної моделі)

1.2. Схема даних програми

2. Розробка структури програмного забезпечення

2.1. Розробка інфологічної і концептуальної моделі моделей БД

2.2. Розробка інтерфейсу

2.3. Основна частина

3. Розробка експлуатаційної документації

3.1. Керівництво програміста

3.2. Керівництво користувача

3.3. Керівництво адміністратора

Висновки

Список використаної літератури

Додаток №1. Команди панелі інструментів

Додаток №2. Команди в меню Project

В даному курсовому проекті потрібно розробити систему управління базою даних Міжміські пасажирські перевезення, яка базується на створенні та нормалізації таблиць в яких повинні міститься дані про розклад рейсів, схема рейсів, адрес схем рейсів, архів пасажирів, виконані рейси, скасовані рейси, та реалізувати дану задачу на комп’ютері в середовищі FoxPro.

Програма повинна бути доступна будь якому користувачеві , незалежно від навиків та знань програмування. Основана задача створеної оболонки: облік кадрів, а також одержання додаткових відомостей про них.

СУБД VFP — це реляційна база даних. Кожна таблиця зберігається в окремому файлі з розширенням dbf. Усі інші об’єкти — форми (form), запити (query), звіти (report), програми (program), меню (menu), уявлення (view) теж зберігаються в окремих файлах з відповідними типами.

Microsoft Visual Studio — серія продуктів фірми Майкрософт, які включають інтегроване середовище розробки програмного забезпечення та ряд інших інструментальних засобів. Ці продукти дозволяють розробляти як консольні програми, так і програми з графічним інтерфейсом, в тому числі з підтримкою технології Windows Forms, а також веб-сайти, веб-додатки, веб-служби як в рідному, так і в керованому кодах для всіх платформ, що підтримуються Microsoft Windows, Windows Mobile, Windows CE, .NET Framework, .NET Compact Framework та Microsoft Silverlight.

VFP надає широкий набір засобів для підвищення якості додатка за цим показником. Посібник містить детальний виклад цих коштів, і завдання користувача у тому, щоб їх освоїти і потім вільно вживати, вибираючи в кожному випадку відповідний засіб з безлічі можливих.

Проблема вибору найбільш ефективної послідовності команд і функцій в VFP актуальна, оскільки система, як правило, надає кілька можливостей для вирішення тієї чи іншої задачі, наприклад для поновлення таблиць бази даних.

Оптимізації продуктивності додатків присвячена окрема глава допомоги; також ці питання постійно піднімаються по ходу викладу матеріалу. Вирішуючи цю задачу, користувач знову зіткнеться з проблемою прийняття найбільш ефективних рішень; певну допомогу в цьому йому дасть наявний в посібнику матеріал.

У будь-якому випадку, оптимізуючи додаток за названими або іншим критеріям, користувач повинен володіти інформацією про наявні альтернативи. Одним із завдань посібника є надання читачеві таких відомостей.

У даному курсовому проекті розроблене СУБД «Міжміські пасажирські перевезення» в середовище FoxPro, на основі створеного проектування і побудови бази даних, та проведення тестування, можна зробити висновок, дана програма працює коректно та відповідно вимог індивідуального завдання.

Дана функціональна система надає змогу користувачеві в повній мірі користуватися достатньо потужною СУБД та контролювати Міжміські пасажирські перевезення.

1. В.М. Дубовой. Бази знань та експертні системи. Конспект лекцій. – В.: ВНТУ, 2007

2. Л.И. Омельченко. Visual FoxPro. Руководство пользователя с примерами. – К.: Бамбук, 2000. – 376 c.

3. О.Н. Романюк, Т.О. Савчук. Організація баз даних і знань. Навчальний посібник. – В.: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2003. – 217с.

4. Джеффри Д. Ульман, Дж. Уидом. Введение в системы баз данных. – М.: Лори, 2000. – 376с.

5. В.Ю. Коцюбинский. Прикладні програмні системи. Конспект лекцій. – Вінниця: ВДТУ, 2002. – 73с.

6. Ананьєв, О.М. Інформаційні системи і технології в комерційній діяльності [Текст]: підручник / О.М. Ананьєв, В.М. Білик, Я.А. Гончарук. - Львів: Новий Світ-2000, 2006. - 584 с.

7. Антонов, В.М. Фінансовий менеджмент: сучасні інформаційні технології [Текст]: навчальний посібник / В.М. Антонов, Г. К. Яловий; ред. В.М. Антонов; Мін-во освіти і науки України, КНУ ім. Т.Г. Шевченка. - К.: ЦНЛ, 2005. - 432 с.

8. Гуржій, А.М. Інформатика та інформаційні технології [Текст]: підручник / А.М. Гуржій, Н.І. Поворознюк, В.В. Самсонов. - Х.: Компанія СМІТ, 2003. - 352 с.

9. Информационные системы и технологии: приложения в экономике и управлении: Кн. 6 [Текст]: учебное пособие / Мин-во образования и науки Украины, Донецкий нац. ун-т; ред. Ю.Г. Лысенко. – Донецк: Юго-Восток, 2004. - 377 с.

10. Черняк, О.І. Системи обробки економічної інформації [Текст]: підручник / О.І. Черняк, А.В. Ставицький, Г.О. Чорноус. - К.: Знання, 2006. - 447 с.

11. «Delphi: разработка баз данных» А.В. Сорокин, "Питер" – 2005 г.

12. «Руководство разработчика баз данных» В. В. Фаронов, П. В. Шумаков, «Нолидж» – 2000 г.

13. «Разработка клиент-серверных приложений в Delphi» А.А. Шкрыль, «BHV-Санкт-Петербург» – 2006 г.

14. www.twirpx.com

25. БД «Міжміські пасажирські перевезення»

Розглянемо автовокзал, який займається обслуговуванням та обліком пасажирів на міжміських автобусних маршрутах, на автовокзалі є розклад руху автобусів, що містить інформацію про маршрути і рейси, крім того на автовокзалі є довідкове бюро, в якому можна отримати інформацію про наявність місць на певний рейс конкретної дати. І нарешті на автовокзалі є каси, в яких пасажир може придбати квиток. Каси починають попередній продаж квитків за певний проміжок часу до дня відправлення автобуса (наприклад, за 10 днів).

Необхідно побудувати таку базу даних, в якій зберігається інформація як про технічні характеристики маршрутів, що міститься у розкладі, так і інформація про наявність місць на рейси, та інформація про пасажирів, що купили квитки на певний рейс.

При описаній організації дані можна згрупувати наступним чином:

- розклад рейсів (номер рейсу, маршрут, тип автобуса, відстань в км, дні відправлення, час відправлення, час прибуття, ціна білета);

- схема рейсу (номер місця, інформація про пасажира (ПІБ));

- адреси схем рейсів (номер рейсу, дата відправлення, посилання на схему рейсу);

- архів пасажирів (номер рейсу, дата відправлення, номер місця, ПІБ);

- виконані рейси (номер рейсу, дата відправлення, кількість проданих місць, отримана сума);

- скасовані рейси (номер рейсу, дата, причина скасування рейсу).

У створюваній системі, перш за все, необхідно забезпечити введення даних: організацію таблиць для схем рейсів і посилання на них, введення та редагування даних у таблицях. Крім того, в розглянутій задачі представлені інтерес запити. Наприклад, такі:

- наявність вільних місць на рейс;

- кількість пасажирів вже виконаного рейсу, прибутковість рейсу;

- список всіх пасажирів певного рейсу (виконаного або того на який іде продажа квитків);

- визначити, купувала людина квиток із заданим ПІБ і, якщо купувала, то на який рейс.

Кількісні дані розглянутої задачі дозволяють також вести їх статистичний облік, можна для наочності використовувати графічне представлення даних.