Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Администрирование сетевых ресурсов \ 2188. Наукова стаття Побудова логістичних інформаційних систем та їх використання на підприємстві

Наукова стаття Побудова логістичних інформаційних систем та їх використання на підприємстві

« Назад

Код роботи: 2188

Вид роботи: Наукова стаття

Предмет: Адміністрування мережевих ресурсів

Тема: Побудова логістичних інформаційних систем та їх використання на підприємстві

Кількість сторінок: 6

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

1. Буч Г., Рамбо Д., Джекобсон А. Язык UML. Руководство пользователя: Пер. с англ. – М.: ДМК, 2000. – 432 с.

2. Дрейфус Х. Чего не могут вычислительные машины. – М.: Мир, 1978. – 336 с.

3. Кислий В.М., Біловодська О.А., Олефіренко О.М., Смоляник О.М. Логістика: Теорія та практика: Навч. посіб. – К: Центр учбової літератури, 2010. – 360 с.

4. Крикавський Є.В. Логістика. Основи теорії: Підручник. – Львів: Львівська політехніка, 2004. – 416 с.

Становлення ринкових відносин в Україні формує сьогодні особливий інтерес теоретиків і практиків до вже відпрацьованого в Європі й Америці інструментарію логістичного управління переміщенням продукції від продуцента до кінцевого споживача. Сьогодні цей інтерес досить актуальний для різних підприємницьких структур, оскільки в оптимізації переміщення товарного потоку криються більші можливості для формування стійкої конкурентної позиції на ринку за рахунок зниження витрат, більшою мірою, на транспортування й зберігання продукції.

Інформаційні потоки в організації взаємодії структурних підрозділів підприємства в процесі господарської діяльності визначаються конкретними потребами управлінського апарату підприємства при виконанні постійного моніторингу і контролю проходження інформації про забезпечення ефективної господарської діяльності.

Проблеми управління інформаційним забезпеченням логістичної системи підприємства розглядаються у працях відомих вітчизняних та зарубіжних вчених – економістів, таких як: Г. Азаренкова, Б. Анікіна, А. Гаджинського, М. Гордона, А. Кальченко, Є. Крикавського, І. Леншина, Л. Миротіна, Т. Пічугіна, В. Сергєєва, О. Тридіда та ін.

Логістичні інформаційні системи, як правило, являють собою автоматизовані системи управління логічними процесами. Тому математичне забезпечення в логічних інформаційних системах — це комплекс програм і сукупність засобів програмування, що забезпечує вирішення завдань управління матеріальними потоками.

На нашу думку, логістична інформаційна система (ЛІС) – це певним чином організована сукупність взаємопов’язаних засобів обчислювальної техніки, різних довідників і необхідних засобів програмування, що забезпечує вирішення тих або інших функціональних завдань з управління матеріальними потоками.

Логістичні інформаційні системи вимагають для свого ефективного і повноцінного використання певні технічні і програмні засоби, такі як ПК, певний пакет програм, технічні і організаційні засоби, а основне правильно побудовану ІС.

Така модель буде працювати певний час, але з деяким проміжком часу її потрібно змінювати і вдосконалювати, прямо пропорційно із зміною об’єкта і його зовнішнього середовища, для якого модулюється дана система.

ЛІС може використовувати в економіці, зокрема на підприємствах, що є досить ефективним і призводить до збільшення ефективних показників підприємства в усіх напрямках, а особливо в тих, які враховуються в системі і ефективно застосовуються.

Дана модель може активно використовуватися як на макро- так і на макрорівнях економіки. Як відомо, з тверджень економічних кібернетиків, простіше побудувати модель для макроекономічних процесів, оскільки на макрорівні зростає кількість всіх показників, параметрів, зовнішніх впливів і потрібно набагато точніше і довше розробляти ІС.

Інформаційна система повинна складатися з впорядковано взаємозалежних елементів та володіти деякою сукупністю інтегративних якостей. Декомпозицію інформаційних систем на складові елементи можна здійснювати по-різному. Найчастіше інформаційні системи поділяють на дві підсистеми: функціональну і забезпечувальну.

Як і побудова всіх інших ІС, ЛІС потрібно будувати враховуючи три основні процеси кібернетики: аналіз, синтез та оптимізація.

Іншими словами, потрібно розібрати все по частинках, до елементарного елемента системи, потім все зібрати разом, і при тестуванні, застосуванні та використанні інформаційної системи постійно її покращувати.

Роль інформаційної підтримки логістичного менеджменту важко переоцінити. Темпи розвитку інформаційних технологій, засобів телекомунікації та зв'язку значною мірою визначають сучасний стан логістики. Реалізація основних логістичних концепцій (зокрема MRP, MRPII та ін.) стала можливою завдяки розробці принципів єдиного інформаційного простору та парадигми об'єктно-орієнтованого підходу [1, 2].

Всі автори звертаються у своїх працях до питання методики побудови інформаційних логістичних систем. Наведені в літературі дані не дають змогу виділити окремі методичні підходи, тому можна лише узагальнити теоретичні положення, викладені в окремих літературних джерелах. Для створення інформаційних логістичних систем на рівні підприємств машинобудування необхідно сформувати модель такої системи із застосуванням логістичного підходу. Для цього необхідно провести аналіз системи управління виробництвом і побудувати структурну модель підприємства. При цьому структурна модель повинна містити два основні елементи: виробничі потужності та засоби організації матеріального потоку.

Крикавський Є.В. вважає, що у структурі підприємства виділяються буферні (де предмет праці перебуває в стаціонарному стані) і технологічні частини (де предмет праці перебуває в русі). При цьому охоплюється весь життєвий цикл. Далі визначається, які конкретно дані мають бути зібрані, опрацьовані й передані для забезпечення оптимального управління матеріалопотоком [4].

В ідеальній ЛІС у більшості випадків є можливість того, що жодне відповідне рішення про виробничий процес не може бути прийняте і реалізоване без співвідношення його із загальною стратегією фірми та цілями виробництва.

Кислий В.М., Біловодська О.А., Олефіренко О.М. та Смоляник О.М. зазначають, що для побудови інформаційної підтримки збутової діяльності підприємства необхідна така інформація:

- історія ринку збуту;

- прогнози динаміки ринку й обсягу збуту;

- конкуренція (історія, аналіз);

- частка на ринку (історія й аналіз);

- ціни та ціноутворення;

- витрати;

- моделі ринку;

- контроль за діяльністю персоналу;

- джерела запитів переходу на новий продукт;

- реєстр покупців;

- аналіз рекламної діяльності;

- розрахунки, пов’язані із збутовою діяльністю;

- шлях замовлення: рух рахунків та інших документів [3].

Отже, для подуви ЛІС на підприємстві потрібно врахувати багато параметрів і факторів, що впливають на систему і тих, що безпосередньо беруть в ній участь. Але побудована ЛІС надасть набагато більшу ефективність для певного процесу чи цілої сукупності процесів, що дозволить економію коштів, часу, матеріалів, робочої сили, тобто те, на що зверталося увагу в побудові системи і не тільки.