Лабораторна робота №13, Аналіз ризиків за методом PERT
Код роботи: 1927
Вид роботи: Лабораторна робота
Предмет: Управління проектами інформації
Тема: №13, Аналіз ризиків за методом PERT
Кількість сторінок: 1
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 200 грн (за програму)
Теоретичні відомості
Схема PERT обчислення реального терміну. Частіше буває, що різні оцінки дають різні терміни; в цьому випадку можна застосувати метод розрахунку реального терміну за наступною формулою:
Реальна тривалість = (Оптимальна тривалість + 4*Очікувана тривалість + песимістична)/6 (1)
Коефіцієнти у формулі (4 і 6) отримані шляхом аналізу статистики великої кількості проектів. Слід зазначити, що схема PERT ефективна тільки в тому випадку, якщо дійсно є різні оцінки. Якщо менеджер хоче через PERT просто переконати себе, що його рішення єдино правильно, то підгонка статистики не дасть нічого, крім позитивної відповіді.
Метод PERT ніколи не розглядався як професійний метод аналізу впливу ризиків. Цей метод придатний тільки для дуже грубої передбачення можливого впливу ризиків. Для чистових розрахунків у всього світі користуються Монте-Карло. В РМВОК 4-й редакції РМІ вказав, що PERT зазвичай дає серйозні помилки щодо проекту в цілому, а також часто занижує терміни.
Крім зазначених теоретичних обмежень PERT також має обмеження щодо реалізації в Microsoft Project. Метод не вміє оптимізувати бюджети, а також в документації Microsoft Project вказано на обмеження за результатами для сумарного рівня: «Аналіз за методом PERT, виконуваний додатком Microsoft Project, фокусується на рівні завдання. Дані сумарного рівня і загальні дані про проект недостовірні аналізу за допомогою програми Microsoft Project».
Підсумок по основних недоліках PERT:
1. Низька точність розрахунків PERT.
2. Недостовірність результату при зміні вагових коефіцієнтів.
3. Типово заниження строків PERT, тому PERT відточена для ймовірності всього 50% для виконання проекту. Такий рівень ризику зазвичай неприйнятний.
4. PERT в MS Project не вміє оптимізувати бюджети, тільки терміни.
5. Реалізація методу PERT в MS Project обмежена, конкретні результати лише на рівні завдань.
У Microsoft Project 2010 метод розрахунку PERT не використовується.
Хід роботи
1. Створити звіт по виконанню даної лабораторної роботи.
2. Відкрити файл проекту та зберегти його під назвою ЛР.13.<Прізвище>.
3. Відкоригувати календар виконання задач відповідно до поточної дати.
4. На діаграмі Ганта прибрати всі поля крім Тривалості.
5. Додати поля Тривалість 1 – Тривалість 4.
6. Перейменувати відповідні поля у вікні Настраеваемые поля на Оптимістична тривалість, Очікувана тривалість, Песимістична тривалість та Реальна тривалість.
7. У вікні Настраеваемые поля присвоїти формули
а. Оптимістична тривалість = 1,2 * тривалість.
b. Очікувана тривалість = 1,3 * тривалість.
c. Песимістична тривалість = 1,5 * тривалість.
d. Реальна тривалість згідно формули (1).
8. Після обчислення значень у відповідних комірках у вікні Настраеваемые поля встановити опцію Настраеваемые атрибуты – НЕТ для полів оптимістична, очікувана та песимістична тривалість (для того щоб в ручному режимі встановити відповідні значення з врахуванням специфіки кожної із задач).
9. Відкоригувати значення комірок оптимістична, очікувана та песимістична тривалість для задач проекту (врахувати ризики, що впливають на тривалість проекту: база виконання задач, використання висококваліфікованих фахівців, специфіка колективу тощо).
10. Проаналізувати одержані результати.