Лабораторна робота №6, Побудова ERD-діаграм за методологією Мартина в інформаційних системах і технологіях
Код роботи: 1583
Вид роботи: Лабораторна робота
Предмет: Інформаційні системи і технології в управлінні проектами
Тема: №6, Побудова ERD-діаграм за методологією Мартина в інформаційних системах і технологіях
Кількість сторінок: 5
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: безкоштовно
Під час виконання цієї лабораторної роботи я засвоїв основні принципи моделювання даних за допомогою діаграм сутність зв'язок за методологією Мартина.
Мета роботи: ознайомитись із засобами розробки ERD-діаграм за методологією Мартина.
Теоретична частина
Сутність і зв’язки в нотації Мартина
Сутність являє собою множину екземплярів реальних або абстрактних об'єктів (людей, подій, станів, ідей, предметів), що мають спільні атрибути або характеристики. Будь-який об'єкт системи може бути представлений лише однією сутністю, що повинна бути унікально ідентифікована. При цьому ім'я сутності повинно відображати тип або клас об'єкту, а не його конкретний екземпляр (наприклад, СПІВРОБІТНИК, а не конкретне прізвище або ім'я працівника).
Символи ERD, нотації Мартина, відповідні сутності наведені на рис. 1.
Рис. 1 - Елементи діаграми в нотації Мартина
Незалежна сутність являє незалежні дані, що завжди наявні в системі. При цьому зв'язки з іншими сутностями можуть як існувати, так і бути відсутні. В свою чергу, залежна сутність являє дані, що залежить від інших сутностей. Тому вона повинна завжди мати зв'язки з іншими сутностями.
Список атрибутів приводиться всередині прямокутника, який позначає сутність. Ключові атрибути підкреслюються. Зв'язки позначаються лініями, що з'єднують сутності, вигляд лінії в місці з'єднання з сутністю позначає тип зв'язку. Тип зв'язку обирається з наступної множини:
{ "О або 1", "0 або більше", "1 до 1", "1 або більше", "багато до багатьох"}
Практика показала, що для більшості застосувань достатньо використати наступні типи зв'язків.
1) 1*1 (один-до-одного). Зв'язок даного типу використовується, як правило, на верхніх рівнях ієрархії моделі даних, а на нижніх рівнях зустрічається порівняно рідко.
2) 1*n (один-до-багатьох). Зв'язок даного типу використовується найбільш часто.
3) n*m (багато-до-багатьох). Зв'язок даного типу звичайно використовується на ранніх етапах проектування з метою прояснення ситуації. В подальшому кожен такий зв'язок повинен бути перетворений в комбінацію зв'язків типу 1 та 2 .
На рис. 2 показані типи зв'язків та їх умовні позначення в нотації Мартина.
Рис. 2 - Позначення зв’язків в нотації Мартина
Результати виконання роботи
Рис. 3 – Діаграма Лікарня
Згідно до цієї діаграми Лікарня складається з Відділів і Містить Аптеки. Аптека у свою чергу продає Лікарства. Відділи мають персонал, який визначається Посадою. Персонал лікарні піклується Пацієнтами і виконує Процедури (залежить від хвороби пацієнта). Пацієнт відвідує Процедури, знає свій Діагноз (залежить від пацієнта) та приймає Лікарства (залежить від хвороби пацієнта).