Лекція №6, Еволюція ІСТ менеджменту
Код роботи: 1092
Вид роботи: Лекція
Предмет: Інформаційні системи і технології (ІСіТ)
Тема: №6, Еволюція ІСТ менеджменту
Кількість сторінок: 13
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: 100 грн
Вступ
1. Планування матеріальних ресурсів (MRP)
2. Планування виробничих ресурсів (MRP II)
3. Планування ресурсів підприємства (ERP)
4. Планування ресурсів підприємства, синхронізоване зі споживачем (CSRP)
Література
Корпоративні програмні системи відносяться до прикладного програмного забезпечення автоматизованих інформаційних систем (АІС) і складають власне кажучи його ядро.
Корпоративні програмні системи (КПС) це комплексні (інтегровані) програмні системи, що підтримують усі бізнес процеси на підприємстві.
АІС конкретного підприємства разом із працюючою на ній КПС називають також корпоративною інформаційною системою (КІС) чи автоматизованою системою управління підприємством (АСУП). Розглянемо деякі фактори, що сприяють появі КПС.
У 70-80-х роках минулого століття академік В. М. Глушков, увів поняття автоматизованої системи управління підприємством, і відмічав, що до впровадження АСУП підприємство повинне готуватися заздалегідь, оскільки не можна ефективно автоматизувати безладдя. Очевидно, що упорядкованість робочих і управлінських процесів є найважливішою передумовою їхньої ефективної автоматизації і зменшує психологічне навантаження на персонал при переході на автоматизовані процедури управління.
В умовах ринкової економіки, додатковими факторами, що сприяли появі КПС, стали конкуренція і територіальна роздробленість великих західних і особливо транснаціональних корпорацій. Ці корпорації мали потребу в підвищенні оперативності власних інформаційних систем, крім того, підвищуючи інформаційний сервіс, вони залучали додаткових постачальників і клієнтів, що стало згодом одним з основних принципів сучасного менеджменту.
Для західних компаній стало очевидним, що ядром КПС повинна бути нова методика управління виробництвом, регульована новими промисловими стандартами. І такі промислові стандарти були розроблені і прийняті до дії в багатьох західних компаніях, що почали впровадження інформаційних систем. Це стандарти MRP (Material Requirements Planning), MRP II (Manufacturing Resource Planning) і ERP (Enterprise Resource Planning). Розглянемо коротко кожний з них.
1. Глушков В.М. Основные принципы построения автоматизированных систем организационного управления // Избранные труды. – К.: Наукова думка, т. 3, 1990.
2. Гужва В.М. Інформаційні системи і технології на підприємствах. - К.: КНЕУ, 2001.
3. 1C: Предприятие, версия 7.7. Руководство пользователя. – М.: Фирма «1С», 2000.
4. ОФИС 2000. Руководство пользователя. – Львов: «АБ Система», 1997. – http://www.ab-system.com.
5. «Miracle-5». Руководство пользователя. – К.: «Миратех», 1999. - http://www.miratech.kiev.ua.
6. Система «Галактика». Концепция и основные компоненты. – М.:«Галактика», 2002. - http://www.galaktika.ru.
7. Вовчак І.С. Інформаційні системи та комп’ютерні технології в менеджменті. – Тернопіль: “Карт-бланш”, 2001.
8. Ребшток М., Хильдебрант М. R3 – менеджмент. – Минск: Новое знамя, 2001.
9. Ойхман Е.Г., Попов Э.В. Реинжиниринг бизнеса: реинжиниринг организаций и информационные технологии. - М.: Финансы и статистика, 1997.