Распечатать страницу

Семінар Галузева структура світового господарства

« Назад

Код роботи: 708

Вид роботи: Семінар

Предмет: Міжнародна економіка

Тема: Галузева структура світового господарства

Кількість сторінок: 38

Дата виконання: 2015

Мова написання: російська

Ціна: 250 грн

1. Народрнаселення та економічний розвиток: взаємозв’язок і динаміка

2. Аграрний сектор у світі (специфіка міжнародного поділу праці, товарна структура виробництва продуктів харчування і торгівлі сільськогосподарськими операціями)

3. Паливно-енергетичні галузі в світі (світове виробництво і споживання палива та енергії в розвинутих країнах і країнах, що розвиваються; українські енергоресурси)

4. Металургія у світовій економіці (виробництво та міжнародна торгівля сталлю та кольоровими металами)

5. Машинобудування у світі: виробництво і торгівля

6. Розвиток сфери високих технологій у світі або ІТ

Висновок

На закінчення, говорячи про основні сучасні тенденції і проблеми розвитку світового ринку високих технологій, слід зазначити ряд важливих аспектів. Безсумнівно, на перший план треба винести проблему подальшого вдосконалення системи освіти, як в Росії, так і за кордоном. Російську вищу освіту страждає недоліком пластичності, а зарубіжне - недоліком фундаментальності. Крім того, існують границі між вітчизняними та зарубіжними освітою і науковим середовищем.

У високих технологіях провідну роль відіграють інформаційні технології. Прогрес у цій галузі створює такі продукти, які дозволяють отримати найбільш оперативну і повну інформацію по будь-якому питанню. Сучасна людина повинна вміти орієнтуватися в інформації, що надходить і виділяти найбільш важливу з усього потоку інформації для підтримки своєї професійної конкурентоспроможності.

Важливим фактором розвитку сектора високих технологій в світовій економіці є становлення і вдосконалення систем технопарків і технополісів. Для повноцінного функціонування цих утворень потрібна активна участь держави в їх створенні і підтримці. Необхідно утворення спеціальних фондів, що кредитують ризиковані науково-технічні проекти, створення консультаційних структур, що допомагають інноваційним фірмам знаходити і вести справи з іноземними партнерами.

Доцільно також формування спеціальних баз даних по знову створеним проектам, які змогли б допомогти покупцеві і продавцеві знайти один одного.

В даний час у сфері високих технологій виникли три найбільших центру - тріада США, Японія, Західна Європа, між якими ведеться основна конкурентна боротьба, стимулююча прогрес в економіці.