Курсова робота Стратегії торгівлі ф’ючерсами
Код роботи: 6023
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Похідні фінансові інструменти
Тема: Стратегії торгівлі ф’ючерсами
Кількість сторінок: 27
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: 450 грн
Вступ
1. Теоретичні основи ринку ф'ючерсів
2. Аналіз розвитку ф'ючерсів на світовому ринку
3. Напрямки використання ф'ючерсів в Україні
Висновки
Список використаних джерел
Інтеграція нашої країни у світовий економічний простір потребує вдосконалення фінансових інструментів, що використовуються на фінансовому ринку. Ф’ючерсні ринки відіграють важливу роль у світовому фінансовому середовищі.
Ф'ючерс – це біржовий дериватив, який засвідчує зобов'язання на біржовому ринку купити чи продати базовий актив за стандартизованими вимогами щодо характеристик базового активу, термінів і умов виконання за ціною, зафіксованою на момент укладення угоди.
Ф'ючерс один з найпоширеніших і високоліквідних інструментів страхування від цінових ризиків. У світовій практиці застосування ф'ючерсів вже давно стало невід'ємною частиною господарської діяльності найбільших компаній.
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що ф'ючерсні біржі за допомогою використання похідних інструментів, зокрема – ф'ючерсних контрактів, дозволяють швидше реалізовувати товар, зменшувати ризик втрат від несприятливих змін цін, прискорювати повернення авансованого капіталу в грошовій формі в кількості, максимально близькому спочатку авансованого капіталу, плюс відповідний прибуток.
Об'єктом і предметом роботи ф'ючерсні контракти.
Метою роботи є розгляд особливостей ф'ючерсних контрактів.
У відповідності з метою вирішені наступні завдання:
− дана загальна характеристика ф'ючерсного контракту, в т. ч. цілі і основні ознаки і класифікація;
− проведено аналіз розвитку ф'ючерсів на світовому ринку;
− розглянуті стратегії ф'ючерсної торгівлі.
Написана мною робота дозволяє зробити наступні висновки:
Отже, ф'ючерсний контракт - це угода між двома сторонами як за умовами майбутньої поставки, так і по базисному активу, який дозволений біржою.
На мій погляд, наш вітчизняний ринок, за умов певних нововведень, зокрема таких, як терміновий ринок, зазнає певних змін на краще і зробить у своєму розвитку великий крок вперед. З іншого боку в умовах жорсткої конкуренції важко буде стати на високий щабель і перевершити той же NYMEX або ж Euronext Liffe. Звісно, можна не конкурувати, а злитися з Euronext. Але для цього потрібно вийти на світовий рівень, що я вважаю можливим варіантом. Для цього потрібно здійснити такі кроки:
- необхідно створити належні політичні і, головне, економічні умови, які у комплексі можуть дати поштовх у розв'язанні складних питань становлення ліквідних ринків та їх інтеграції до світового простору;
- впровадження строкового ринку;
- залучення на біржу потужних покупців, що мають великий досвід роботи на міжнародних ринках, але в той же час залучення в більшій мірі вітчизняних інвесторів. Без вітчизняного інвестора в жодній країні не може бути високоліквідного фондового ринку. Адже іноземний інвестор в певний момент в силу різних обставин може піти, і якщо не буде свого інвестора, який підтримає ліквідність, ринок почне лихоманити. Чому наш фондовий ринок впав так сильно з початком фінансової кризи? Вітчизняний інвестор був дуже мало представлений на фондовому ринку;
- продовжувати тенденцію до збільшення інтернет-трейдингу. Незважаючи на кризу, під кінець року кількість фізичних осіб, що займаються інтернет-трейдингом, досягло 1500, а їх частка в загальному обсязі торгів на «Української біржі» склала 40,7%. І саме вітчизняні інвестори підтримували ліквідність на ринку.
1. Хилинский Ю. Закон о ценных бумагах: право перевоплощения / Ю. Хилинский // Законодательство. – 2006. – № 41 (1195). – с. 5-11.
2. Еш С. М. «Фінансовий ринок», підручник, тема 8.
3. Шелудько В. М. «Фінансовий ринок», підручник.
4. Офіційний портал Верховної Ради України: https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/632-99-%D0%BF.
5. Колодізєв О. М., Колесніченко В. Ф. «Гроші і кредит», підручник.
6. Вільна енциклопедія «Вікіпедія»: https://uk.wikipedia.org/wiki/Ф%27ючерсний_контракт.
7. «Фондовий ринок» (1999): http://library.if.ua/book/90/6274.html.
8. Рязанова Н. С. «Міжнародні фінанси», навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни, КНЕУ (2001).
9. Брокер-Ф'ючер: http://www.brokerfutures.ru/?page=spekulyatsiya-i-hedzhirovanie.
10. Регулювання міжнародних фондових ринків (2000): http://library.if.ua/book/123/8165.html.
11. «Міжнародні фінанси», підручник: http://pidruchniki.com/1842101444188/finansi/mizhnarodni_finansi.
12. «Міжнародні фінанси», підручник: http://stud.com.ua/33409/finansi/londonska_mizhnarodna_birzha_finansovih_fyuchersiv#420.
13. «Фінансові ринки та інститути», підручник: http://stud.com.ua/34857/finansi/fyuchersni_birzhi.
14. Статистика торгів Української біржі: http://www.ux.ua/ru/marketdata/marketresults.aspx.