Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по экономическим дисциплинам \ Экономико-математическое моделирование \ 367. Реферат Академік Л.В. Канторович і його роль в економіко-математичному моделюванні

Реферат Академік Л.В. Канторович і його роль в економіко-математичному моделюванні

« Назад

Код роботи: 367

Вид роботи: Реферат

Предмет: Економіко-математичне моделювання

Тема: Академік Л.В. Канторович і його роль в економіко-математичному моделюванні

Кількість сторінок: 17

Дата виконання: 2014

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Вступ

1. Біографія Леоніда Канторовича

2. Наукова робота Л. В. Канторовича

3. Лінійне програмування та вклад Л. В. Канторовича

4. Основні роботи Канторовича

Висновок

Список використаної літератури

Леонід Віталійович Канторович увійшов до когорти найбільших вчених двадцятого століття завдяки своєму капітальному вкладом в математику і економіку. Дослідження Л. В. Канторовича в області функціонального аналізу, обчислювальної математики, теорії екстремальних задач, декларативне теорії функцій і теорії множин зробили вплив на становлення зазначених математичних дисциплін, послужили основою для формування нових наукових напрямків.

Л. В. Канторович по праву вважається одним з основоположників сучасного економіко-математичного напряму, ядро якого складають теорія і моделі лінійних екстремальних завдань. Це напрям потім перевідкрито і розвинене у працях інших вчених (насамперед Дж. Данцига) і одержало назва «лінійне програмування». Ідеї та методи цієї дисципліни широко використовуються для постановки та вирішення різноманітних екстремальних і варіаційних завдань не тільки в економіці, але і у фізиці, хімії, енергетиці, геології, біології, механіки і теорії управління. Лінійне програмування впливає також на розвиток обчислювальної математики та обчислювальної техніки. Нам здається, що ніхто інший не зробив так багато для використання лінійного програмування в економічній теорії, як Л. В. Канторович.

Отже, Л. В. Канторович по праву вважається одним з основоположників сучасного економіко-математичного напряму, ядро якого складають теорія і моделі лінійних екстремальних завдань. Це напрям потім перевідкрито і розвинене працях інших вчених (насамперед Дж. Данцига) і одержало назву «лінійне програмування». Ідеї та методи цієї дисципліни широко використовуються для постановки та вирішення різноманітних екстремальних і варіаційних завдань не тільки в економіці, але і у фізиці, хімії, енергетиці, геології, біології, механіки і теорії управління.

Лінійне програмування впливає також на розвиток обчислювальної математики та обчислювальної техніки. Нам здається, що ніхто інший не зробив так багато для використання лінійного програмування в економічній теорії, як Л. В. Канторович.

1. Автобіографія Леоніда Віталійовича Канторовича// Оптимізація, 1982, вип. 28(45).

2. Дивитися на правду відкритими очима! Останнє інтерв'ю видатного вченого// Тиждень, 1987, N 31.

3. Мій шлях у науці// Успіхи матем. наук, 1987, т.42, вип. 2.

4. Вірченко М. М. Л Канторович і економіка. Оптимізація, 1982, вип. 28(45).

5. Залгаллер В. Л. Про зустрічі з Л. В. Канторовичем. Оптимізація, 1982, вип. 28(45).

6. Кутателадзе С.С., Макаров. Л., Рубінштейн Р Ш. Акдемик Леонід Віталійович Канторович (до 70-річчю з дня народження). Оптимізація, 1982, вип. 28(45).

7. Леонід Віталійович Канторович (серія "Біографії вчених СРСР'). М.: Наука, 1989.

8. Экономико-математичні моделі і методи: Збірник наукових праць, присвячений пам'яті Л. В. Канторовича. Воронеж: Вид-у ВНУ, 1989.