Курсова робота Транспортне забезпечення господарських територій України
Код роботи: 218
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Розміщення продуктивних сил
Тема: Транспортне забезпечення господарських територій України
Кількість сторінок: 46
Дата виконання: 2014
Мова написання: українська
Ціна: 350 грн
ВСТУП
1. Транспортна система
1.1. Передумови виникнення та основні положення
1.2. Транспорт і сільське господарство
2. Види транспортної системи в сільському господарстві
2.1. Сухопутний транспорт
2.1.1. Залізничний транспорт
2.1.2. Автомобільний транспорт
2.1.3. Міський пасажирський транспорт
2.2. Водний транспорт
2.2.1. Морський транспорт
2.2.2. Річковий транспорт
2.3. Повітряний транспорт
2.4.Трубопровідний транспорт
2.4.1.Нафтопровідний транспорт
2.4.2. Газопровідний транспорт
3. Перспективи розвитку транспортної системи в сільському господарстві
3.1. Основні напрями розвитку транспортної системи в сільському господарстві
ВИСНОВОК
Список використаних джерел
Додатки
Засоби переміщення, вірогідно, одне із найдавніших відкриттів людини появилися до побудови життя і розвитку сільського господарства. І в кам’яному віці людям приходилось переносити вантажі в руках, на спині, голові. Найдавнішим транспортом слід вважати примітивні човни, видовбані із стовбура дерева біля 20 тисяч літ назад. Можливо, що оді появились в’язані плоти із місцевих матеріалів.
Біля 5 тисяч літ тому появились перші канали, які спочатку з’єднували близько розташовані русла рік, а потім і більш віддалені. Із часом канали покрили Англію і континентальну Європу сіткою транспортних артерій. Це був повільний, але дешевий спосіб перевози товарів і пасажирів.
Запорізькі козаки були майстрами по будівництву човнів – байдарок, які з любов’ю називали чайками за їх практичну значимість, швидкість і зручність.
Велику роль як транспортні засоби відіграли парусні кораблі. У давньому Єгипті користувалися парусниками ще три тисячі літ до нашої ери.
Людина придумала колесо і заставила тварин тягнути повозки з вантажами. Вперше колесо знайшло використання в Месопотамії п’ять тисяч років тому. І з тих пір удосконалюючись і видозмінюючись, воно й сьогодні залишається в Україні.
Велике значення має транспорт для зв’язку між галузями народного споживання. Між містом і селом, між окремими районами країни.
Роботу всіх видів транспорту забезпечує транспортна інфраструктура – економічно збалансована сукупність шляхів сполучення. Рухомого складу, засобів управління і зв’язку, різноманітного технічного обладнання.
Отже, ми бачимо, що транспорт відіграє дуже важливу роль в народному господарстві, в зовнішньоекономічних зв’язках України , в зв’язках між містом і селом, між окремими районами країни.
В сучасному житті без транспорт неможливо уявити виробництво, розподіл обмін та споживання матеріальних благ та послуг населення. Транспорт формує економічні, культурні, рекреаційні та інші зв’язки, а також прискорює соціально-економічний розвиток суспільства. Транспорт впливає на ефективність та ціну продукції, оскільки в процесі виробництва він істотно впливає на її собівартість.
Зменшення транспортної складової у собівартості виробленої продукції сприяє підвищенню ефективності виробництва.
Транспорт є необхідною умовою спеціалізації і комплексного розвитку народногосподарських комплексів регіонів формування територіально-виробничого комплексу локального та районоутворюючого значення. Він сприяє суспільному територіальному поділі праці. Без транспорту неможлива інтеграція України у загальносвітову економічну систему.
Та, нажаль, транспортна система України має деякі проблеми та труднощі. Так, наприклад, щоб досягти забезпеченості України автошляхами рівня європейських країн, необхідно побудувати і модернізувати майже 200 тис. км. автошляхів. У міжнародних зв’язках необхідним є будівництво автомагістралей світового рівня. Транспорт України потребує значного технічного оновлення.
Я надіюся на більш багаті перспективи. Найцікавішим, але поки що мало реальним в майбутньому постає перед нами гравітаційний тунельний транспорт. Припустимо, що в тунелі нема повітря, то проїзд міг би рухатися зі швидкістю декілька тисяч кілометрів за годину. Людина, що не володіє технологією створення такої залізної дороги, але вже працює над проблемою використання певного атмосферного тиску позаду нього.
На мою думку транспортний комплекс слід поновлювати автопарки, нові залізничні лінії. На морському транспорті потрібно підвищити якість обслуговування попоповнити флот новими суднами, підвищити якість перевезень.
Слід створити швидкісні автомагістралі, що з’єднують західну Європу з країнами СНД.
1. Є.П. Качан – Розміщення продуктивних сил України. Київ, 1997 р.
2. О.І. Шабрій – Соціально-економічна географія України. Львів, 1994 р.
3. П.О. Масляк, П.Г. Тищенко – Географія України. Київ, 1997 р.
4. Заблоцький – Розміщення продуктивних сил.